Daily Archives: 01/08/2019

На міжнародній учнівській олімпіаді з хімії українська команда виборола 4 медалі

Одне “золото”, два “срібла” та “бронза” – такі нагороди здобули учасники української команди на Міжнародній учнівській олімпіаді з хімії. Змагання завершилися сьогодні, 30 липня 2019 року, у м. Париж (Франція).

ДНУ "Інституту модернізації змісту освіти"
ДНУ "Інституту модернізації змісту освіти"
ДНУ "Інституту модернізації змісту освіти"

Автор фото -ДНУ “Інституту модернізації змісту освіти”

Загалом на олімпіаді змагалися близько 200 школярів з 75 країн світу. Вони демонстрували свої знання у практичному та теоретичному турах.

До складу української команди увійшло четверо школярів, кожен з яких посів призове місце. Так, учні вибороли такі медалі:

 • “золото” – Олександр Кудрик, учень ліцею № 100 “Поділ” (м. Київ);
 • “срібло” – Лідія Дубенська, учениця Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім.І. Франка;
 • “срібло” – Гордій Андрусів, учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім.І. Франка;
 • “бронза” – Анатолій Кузнєцов, учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім.І. Франка.

Науковим керівником команди став фахівець Науково-виробничого хіміко-біологічного центру КНУ ім. Т. Шевченка Костянтин Гавриленко.

До закладів профосвіти вже подали заяви понад 48 тисяч вступників

48 539 вступників уже виявили бажання навчатися в закладах професійної освіти. Загалом це майже 40% від прогнозованої кількості вступників у профтехи цього року. Основний “наплив” традиційно відбуватиметься в останній місяць літа. Про це розповіла гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 31 липня 2019 року, в приміщенні Міністерства.


“Зараз, коли вступна кампанія у виші добігає кінця, прийом документів до профтехів переходить до активної фази. Адже тут, по-перше, більше місць для навчання за кошти регіонального або державного замовлення. По-друге, у закладах профосвіти можна отримати затребувану на ринку праці професію за відносно короткий термін. Ми бачимо, що це починають розуміти дедалі більше вступників. Тим паче, за бажання після профтеху випускники можуть продовжити навчання у виші, вже маючи фах та заробляючи кошти”, – зазначила Ірина Шумік.

Загалом цього року було виділено 123 тис 315 бюджетних місць, на яких вступники можуть безоплатно отримати професійну освіту. З них 109 249 місць – це регіональне замовлення, 14 066 – держзамовлення, зокрема 7 287 – за професіями загальнодержавного значення. 

До ТОП-5 областей, які отримали найбільшу кількість заяв на навчання за кошти регіонального замовлення, увійшли:

 1. Львівська – 3570 учнів (36% від загальної кількості замовлення);
 2. Дніпропетровська 3248 учнів (36%);
 3. Одеська 2407 учнів (44%);
 4. Харківська 2392 учні (42%);
 5. Запорізька 2389 учнів (46%).

ТОП-5 областей, які отримали найбільшу кількість заяв на навчання за кошти держзамовлення для підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення (МОН):

 1. Донецька 625 учнів (63% від загальної кількості замовлення);
 2. Дніпропетровська 588 учнів (43%);
 3. Запорізька 550 учнів (71%);
 4. Полтавська 481 учень (39%);
 5. Львівська 380 учнів (32%).

“Багато корисної інформації про умови прийому та особливості навчання є на сайті МОН у розділі “Вступ 2019: Профосвіта”. Однак кожен окремий заклад має самостійно продумати план, за яким поширюватиме інформацію про себе серед школярів. Важливо, щоб потенційні вступники знали, за якими професіями можна навчатися у закладах регіону, які професії затребувані серед місцевих роботодавців, на яку зарплату вони можуть розраховувати після випуску, які є можливості для кар’єри”, – підкреслила Ірина Шумік.

Вона також додала, що остаточні результати вступної кампанії будуть наприкінці вересня, а зазначені дані зібрані за оперативною інформацією з регіонів.

Викладачі ЖНАЕУ пройшли навчальний курс тренерів для енергоаудиторів

Друга група інструкторів  із закладів вищої освіти, серед яких викладачі Житомирського національного агроекологічного університету,  пройшла курс з підготовки енергоаудиторів для Фонду енергоефективності.  
 
Зокрема, з 15 по 25 липня представники  7 навчальних закладів пройшли в інтенсивний курс для тренерів з навчання енергоаудиторів. Навчальний курс відбувся в рамках проекту GIZ з підтримки Фонду енергоефективності.
 
Під час навчання слухачі отримали ґрунтовні теоретичні знання, виконували практичні вправи, розрахунки, групові завдання та провели тестове обстеження двох будинків, що входять до Асоціації ОСББ «Оберіг». Також слухачі ознайомились з будинком, мешканці якого тільки планують впроваджувати заходи з енергоефективності в рамках проекту «Перші ластівки», а також з будинком, де вже реалізовані комплексні проекти з енергоефективності, в тому числі утеплення фасаду.
 
Представник АОСББ «Оберіг» розповів слухачам про особливості реалізації проектів з енергоефективності на всіх етапах, починаючи з енергоаудиту і закінчуючи пуско-налагоджувальними роботами.
 
Наприкінці навчального курсу, слухачі склали іспит та отримали відповідні сертифікати.
 
Вже у вересні 2019 року представники двох вищих навчальних закладів планують запровадити аналогічні курси на базі своїх закладів. Ці виші отримають від GIZ додаткову підтримку – вимірювальне обладнання для проведення енергоаудиту – для підсилення матеріально-технічної бази університетів та підвищення якості навчання.  Наступна, третя група ВНЗ, розпочне навчання у вересні у Дніпрі.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету