Daily Archives: 02/09/2019

Як не зіпсувати здоров’я дитини у школі: поради від Уляни Супрун

Уляна Супрун, яка подала заяву на звільнення з посади в. о міністра охорони здоров’я, дала важливі поради щодо навчального року. Про це вона написала у Facebook.

Дитина має бути зручно одягнена

Навіть якщо шкільна форма є обов’язковою, вона повинна бути зручною. У ній дитина повинна вільно дихати, бігати, падати, і при цьому, не сильно бруднити і м’яти одяг. У дитини повинна бути можливість одягнутися тепліше вранці, і згодом зняти піджак або лонгслів, і залишитися в зручному одязі. Вибирайте одяг для дитини з натуральних тканин, адже у вересні, частіше за все, тепло.

Дітям потрібно мати з собою їжу

Навіть якщо дитину годують у їдальні, у неї все одно повинна бути можливість перекусити, особливо актуально це для учнів молодших класів. Коли дитина голодна – її мозок не може нормально працювати.

На перерві діти повинні їсти не чіпси і шоколадки, і не булочку з їдальні, а повноцінну їжу. Рішенням може бути контейнер з нарізаними яблуками, морквою, горіхами, сиром, фалафелем. Добре мати банани, несолодкий йогурт, сухофрукти, пастилу. Контейнери з їжею готуйте напередодні і зберігайте їх у холодильнику. Якщо дитина приносить “тормозок” додому, запитайте в чому причина.

Не забувайте про воду

Не молоко або сік в їдальні, не солодкі газовані напої, а вода, коли є відчуття спраги. Спека, хвилювання, розмови і уроки фізкультури призводять до посиленої втрати вологи організмом. Зневоднення у дітей проявляється у вигляді дратівливості і незмогою зосередитися. Саме тому варто подбати, щоб у класах була питна вода. Крім того, якщо діти будуть пити солодкі напої, у них псуються зуби.

Жуйку жувати можна

Дослідження показують, що жування жуйки без цукру допомагає зосередитися, і запобігає карієсу, тому підтримує слиновиділення, а отже – мінералізацію зубів, а також перешкоджає утворенню зубного каменю і нейтралізує кислоту.

Дітям треба бути активними

Зазвичай дітям забороняють бігати в коридорах та по школі, забуваючи, що фізична активність дуже важлива. З 5 до 17 років кожен день дитина повинна робити фізичні вправи.

Фізкультура має бути улюбленим предметом

Фізкультура повинна підтримувати здоров’я і тренувати, а не викликати ненависть, бажання “відкосити”, створювати приводи для буллінга або суперництва. У залі фізкультури повинна бути можливість провітрити і поставити музику.

Школа має заохочувати приїздити на велосипеді чи самокаті

Тобто мати паркування для дитячого транспорту, обмеження для паркування авто на тротуарі, брати участь у розробці велоінфраструктури в місті або селі. Брати участь не шляхом збору коштів з батьків, а шляхом громадської активності.

Школи мають бути безбар’єрними та інклюзивними

І діти, і їхні батьки, чи молодші брати і сестри можуть бути у візочку: інвалідному чи дитячому. Інклюзивність потрібна не лише дітям з інвалідністю, а й всім відвідувачам школи.

Туалети повинні відповідати санітарним нормам

Для початку в шкільних туалетах повинні бути встановлені кабінки, а не ряд унітазів.Діти повинні відчувати себе в безпеці і мати всі можливості для гігієни. Мити руки з милом слід заохочувати постійно, тому що через руки передаються вірус грипу, аденовірус, вірус гепатиту А, сальмонели.

Зробіть дітям необхідні щеплення

Це єдиний надійний спосіб захистити їх від небезпечних хвороб і убезпечити інших школярів, які з певних причин не можуть бути вакциновані. А також – це внесок у формування колективного імунітету та захист від епідемій.

Сьогодні перший раз у 1 клас пішло понад 433 тисячі учнів

Сьогодні в Україні розпочався 2019/20 навчальний рік. Цього вересня до перших класів пішли понад 433 тисячі учнів, майже 70% з яких навчатимуться у міських школах і, відповідно, 30% – у сільській місцевості.

За інформацією Міністерства освіти і науки, усі підручники для учнів перших та других класів уже знаходяться у школах.

Загалом у 2019/20 навчальному році у Новій українській школі навчатимуться близько 900 тисяч школярів.

За результатами дослідження Інституту освітньої аналітики, понад 90% учнів перших класів мають високу або достатньо високу мотивацію відвідувати школу.

На підготовку класів НУШ до навчання учнів цього року було витрачено 1,2 млрд грн бюджетних коштів.

Оприлюднено постанову Уряду про збільшення оплати праці освітян

На сайті Кабінету Міністрів України оприлюднено постанову від 10 липня 2019 р. № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», розробленої з метою поетапної реалізації положень частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» та частини другої статті 36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Так, відповідно до постанови найменший розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника становить:

  • з 1 січня 2020 р. – 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2020 р.;
  • з 1 січня 2021 р. – 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 р.;
  • з 1 січня 2022 р. – 3,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2022 р.;
  • з 1 січня 2023 р. – 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2023 року.

Як повідомлялося раніше, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вимагав оприлюднення Кабінетом Міністрів України зазначеної постанови для інформування профспілкової освітянської громадськості.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України