Daily Archives: 03/09/2019

Стажування у вишах Канади та робота над спільними дослідницькими проєктами: МОН та Mitacs підписали угоду про співпрацю

Впродовж наступних трьох років українські студенти та вчені зможуть працювати над дослідницькими проєктами у вишах Канади. Вони також за можливості відвідуватимуть воркшопи та семінари провідних іноземних експертів. Це передбачено Угодою Міністерства освіти і науки з канадською організацією Mitacs. Документ днями набрав чинності.

Угода дає змогу українським дослідникам брати участь у двох міжнародних програмах, якими опікується Mitacs.

Перша з них – програма дослідницьких грантів Globalink Research Awards – призначена для українців, які навчаються в магістратурі, аспірантурі або докторантурі. Так, учасники працюватимуть над власними дослідницьким проєктом під керівництвом канадського та українського професорів. За умовами програми таке співробітництво триватиме від трьох місяців до півроку. У цей час для учасників можуть проводити тренінги з професійного розвитку.

Інша програма – Globalink Research Internship – орієнтована на студентів-бакалаврів і має вже напрацьований механізм, за яким відбирають учасників. Так, на етапі оголошення конкурсу претендентам надають перелік пріоритетних тем, за якими проводитимуться дослідження у вишах Канади. Далі, після подачі заявки, вони проходитимуть співбесіду з потенційним науковим керівником. Відбір кандидатів проходить з урахуванням вже наявних знань, умінь та навичок. Тож чим ширше кандидат розкриє свій досвід і потенціал у заявці, тим більшою буде ймовірність його участі у програмі за конкретною темою.

Торік понад півсотні українських студентів пройшли стажування за програмою Globalink Research Internship у більш як 30 закладах вищої освіти Канади. У 2019 році на участь у програмі надійшло 669 заявок, серед яких переможцями стали 81 студент-бакалавр. Важливо, що стажування для них є безкоштовним. Серед іншого, програма покриває медичне страхування, проживання та харчування учасників. За можливості вони також можуть відвідувати воркшопи, семінари та інші інтерактивні заходи.

Співпраця МОН та Mitacs триватиме до грудня 2022 року. Далі партнери зможуть продовжити її ще на 3 роки.

Може й у школах? В уряді анонсували тотальну цифровізацію

В уряді анонсували тотальну цифровізацію, першим кроком якої стане переведення документів у виключно електронний формат. Повідомляє Шкільне життя 

Україна з 1 жовтня відмовиться від паперового документообігу. Про це в понеділок, 2 вересня, заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час зустрічі з президентом України.

Відзначається, що відповідне завдання він поставив перед міністром Кабінету Міністрів Дмитром Дубілетом.

“З 1 жовтня ми повинні повністю відмовитися від паперового документообігу. Ми плануємо заборонити використання і обмін між держорганами папірцями”, – сказав Гончарук.

Він зазначив також, що це складне завдання, оскільки потрібно синхронізувати системи між великою кількістю органів. “Однак вона реалістична”, – вважає прем’єр.

Також Гончарук анонсував тотальну цифровізацію України, яка почнеться цьогоріч і буде реалізована до кінця наступного.

“2020 стане роком тотальної цифровізації країни. У 2020 році ми ціфровізуємо все, що не встигнемо цьогоріч… Це означає, що після 2020 року Україна повинна бути повністю в цифрі, в смартфоні”, – заявив прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що якщо завдання з цифровізації буде виконане – план зі збільшення ВВП України на 40% за п’ять років стане цілком реальним.

Гончарук також зазначив, що програма діяльності уряду, яку зараз розробляє Кабмін, буде написана за допомогою “комп’ютерної програми”.

“Особливість цієї програми полягатиме в тому, що ми спробуємо написати її за допомогою ІТ-інструменту. У нас є амбіція, щоб це була перша програма українського уряду, яка буде розроблена не на папері, а за допомогою комп’ютера”, – зазначив Гончарук.

Він зазначив, що програма діяльності Кабміну буде представлена ​​парламенту до кінця місяця.

У Вінницькому НТУ відкрили барельєф Івану Кузьміну

2 вересня 2019 року на головному навчальному корпусі ВНТУ відкрили барельєф Івану Кузьміну

Зняли покривало з меморіальної дошки ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко і онук Івана Васильовича, другокурсник факультету комп’ютерних систем і автоматики ВНТУ Владислав Кузьмін.

На барельєфі зображений той Іван Васильович, який ще роздивлявся карту Вінниці і лише планував де мають бути корпуси майбутнього Вінницького політехнічного інституту, якими вони мають бути.

Автори — вінницький скульптор Анатолій Бурдейний, автор вінницького пам’ятника Василеві Стусу, та Анатолій Єрохін.

Ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

«Іван Васильович — глиба української науки. Його наукова спадщина багатогранна. І добрих справ мав багато, вони актуальні і понині. Цей корпус університету, на якому віднині буде його барельєф, теж будувався його зусиллями в часи його ректорства».

«Усе життя Івана Кузьміна було пов’язане з наукою. Він працював у конструкторському бюро Сергія Корольова консультантом з автоматизації стартів ракет і космічних апаратів. Брав участь практично у всіх розробках під керівництвом головного конструктора Корольова. Професор Кузьмін був першим у Вінницькому регіоні президентом Малої академії наук України, де дав старт багатьом науковим талантам. Він був віце-президентом Міжнародної академії наук прикладної радіоелектроніки, керівником її Подільського відділення», — наголосив проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов.

Професор Кузьмін до останніх днів свого життя активно працював як викладач на факультеті комп’ютерних систем і автоматики.

Найбільше опікувався створенням барельєфа Івану Кузьміну декан факультету КСА, доктор технічних наук, професор Олег Бісікало:

«Рік тому в травні ми тут проводжали Івана Васильовича, коли на 95-му році життя він відійшов у вічність. Сьогоднішня меморіальна подія є першою. Ми очікуємо, що скоро міська влада виконає свою обіцянку і присвоїть ім’я Івана Кузьміна одній з вулиць Вінниці. І сподіваюсь, що йому таки присвоять звання «Почесний громадянин Вінниці».

Директор науково-технічної бібліотеки ВНТУ Тетяна Притуляк:

«Іван Васильович називав бібліотеку храмом знань. Нам дуже приємно, що саме на корпусі, сім поверхів якого займає університетська бібліотека, сьогодні відкрили меморіальну дошку. Саме в бібліотеці відбулася остання публічна зустріч Івана Васильовича зі студентством та колективом університету. Також тоді ми відкрили експозицію, присвячену його науковій і адміністративній діяльності, його поетичній творчості. Він сам передав нам свої речі для експозиції. Мені подобаються слова поета Івана Кузьміна «Счастлив тот, кому выпало жить».

Мудрі настановчі слова професора Кузьміна до сьогоднішнього студента викарбувані й на його барельєфі: «Не гай час — це матеріальна цінність. Ніколи не втрачай бадьорості духу».

За інформацією ПРЕС-ЦЕНТР ВНТУ

Стартувала реєстрація на інфотиждень програми Еразмус+

З 4 до 8 листопада 2019 року в Україні проходитиме інформаційний тиждень Еразмус+, де йтиметься про особливості участі в цій міжнародній програмі. Заходи зацікавлять студентів та випускників вишів, освітніх управлінців, представників громадських організацій та місцевої влади, які хочуть отримати грант для втілення ідей.

Реєстрація триватиме до 25 жовтня за посиланням.

National Erasmus+ Office in Ukraine

Автор фото -National Erasmus+ Office in Ukraine

Оскільки торік Україна отримала окреме вікно для фінансування в Еразмус+, вже 2020 року українські дослідники матимуть більше шансів на отримання гранту. Щоб претенденти краще розуміли особливості участі та можливості Програми, для них проведуть низку тренінгів. Там можна буде зустрітися з потенційними міжнародними партнерами та дізнатися про досвід учасників, які вже втілюють проєкти.

Для університетів та інших організацій, які вже працюють над проєктами за напрямами Еразмус+, проведуть заходи з підтримки. Долучитися до них також буде корисно тим, хто хоче отримати грант для обміну на навчання, практику, викладання, підвищення кваліфікації, стипендію в магістратуру тощо.

Участь у навчальних тренінгах – безкоштовна. Ознайомитися з програмою тижня можна тут.

Організатором є Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Міністерством освіти і науки, Міністерством молоді та спорту за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.

Усі школи повинні мати автономію і не залежати від управління освіти, – Сергій Горбачов

Для вирішення низки проблем у школах, зокрема щодо «благодійних фондів», усі українські школи мають отримати автономний статус і не залежати від управління освіти.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske заявили освітній омбудсмен Сергій Горбачов та народний депутат від «Слуги народу» Роман Грищук.

Горбачов зазначив, що зараз Антимонопольний комітет часто блокує тендери, які школи проводять через управління освіти, тому директори вимушені збирати гроші у «благодійний фонд» для вирішення нагальних проблем.

Зміна законодавства про тендери та переведення шкіл на автономію може вирішити цю на інші проблеми, вважає омбудсмен.

«Управління освіти під усілякими благородними приводами блокує перехід шкіл на автономію», — додав він.

Грищук, зі свого боку, також вважає необхідним надати автономію школам, аби кожна мала окрему юридичну особу, а не закуповувала все, аж до туалетного паперу, через управління освіти.

«Але повинен бути готовий до цього директор школи, тому що в нього додаються функції менеджерські, фінансові, в нього відповідальність зростає. Повинен з’явитися в школі бухгалтер, для цього має бути опрацьована методична база, як це все робиться», — наголосив депутат.

Грищук упевнений, поки ці зміни не ухвалять, батьки продовжать здавати гроші до «благодійного фонду» школи.

«Треба дати директорам цю фінансову незалежність. Якщо гроші напряму на школу виділятимуться, то можливо частково це питання вирішиться. Але зараз благодійні внески — це як одна з можливостей отримати живі гроші на дрібні речі або на організацію чогось», — резюмував він.

Джерело