Daily Archives: 06/09/2019

10 позитивних фактів про школу для батьків першокласників

1. Друзі

У школі ваша дитина навчиться дружити і обов’язково знайде нових друзів, які зможуть стати найкращими на багато років. Чимало дорослих людей визнають – друзі з’являються лише у юні роки, далі стосунки все більше нагадуватимуть ділові.

2. Нові знання

Здавалося б, перш за все діти повинні збагатитися знаннями зі шкільних предметів, але це – в теорії. Крім наукових знань, діти обмінюються у школі вміннями та навичками. Тож не дивуйтеся, якщо словниковий запас вашої дитини вже з перших днів першого класу збагатиться специфічними висловлюваннями, а нові вміння дитини з’являтимуться ледь не щодня.

3. Хороший апетит

Ваш малюк погано їсть? Спільні сніданки розвивають апетит. На перервах всі бутерброди точно будуть з’їдені! А після шкільної їжі, домашня піде «на ура» і буде зникати досить швидко.

4. Розвиток самостійності

Для дітей важливо відчувати себе сильними і самостійними, а не бути постійно під батьківським контролем. Школа навчить їх збирати портфель, чистити форму, готуватися до уроків, бігати по кабінетах, переодягатися на фізкультуру, купувати сік в буфеті. Списувати і обманювати навчаться найхитріші.

5. Здорова конкуренція

Ніхто не хоче бути гіршим в класі. Тому діти намагаються бути якщо не кращими у всьому, то хоч у чомусь виділитися. Хтось швидше за всіх бігає, хтось краще малює, а хтось голосніше за всіх кричить. Безперечно, саме ваша дитина відкриє в собі приховані таланти.

6. Дисципліна

Ви розбалували дитя і не завжди можете приструнити? Вчителі швидко дадуть цьому раду. Сучасні класи зазвичай переповнені, тож бавитися з однією дитинкою вчитель змоги не має і швидко наведе лад. Перші вчителі зазвичай суворі, але справедливі.

7. Група подовженого дня

Ви працюєте, бабусь та дідусів поруч немає, і ви не знаєте, з ким залишити дитину після уроків в школі? ГПД – чудовий вихід! До 18 годин ваше чадо буде під наглядом. Діти на групі продовженого дня і пообідають, і погуляють на вулиці, і уроки зроблять. Ще й час на ігри залишиться.

8. Художня література

Не ​​секрет, що нинішні діти люблять мультики і комп’ютерні ігри. Не варто чекати, що в школі всі відразу полюблять читати. Але з кожним днем ​​ваші діти будуть читати все більше і більше. Може, з часом вони полюблять це заняття.

9. Екскурсії та вистави

Виявляється, за планом класний керівник повинен пару раз в семестр зводити свій клас на екскурсії. Якщо вам попадуться ініціативні матусі в батьківському комітеті, які допоможуть все це організувати, то вам пощастить подвійно.

10. Гуртки та секції

В багатьох школах є спортивні та театральні гуртки, дитячий хор з вчителями музики, які репетирують різні пісеньки і сценки на шкільні свята. Вчителі трудового навчання малюють і щось майструють з дітьми на додаткових заняттях.

Іноді навіть шкільний психолог чи логопед може напружитися і позайматися з дітьми на групі продовженого дня.

Кожен четвертий учитель потерпає від цькування

Українських вчителів непокоять складні стосунки з батьками учнів, професійне вигорання та низькі зарплати. У рамках проєкту Pro.Школу експерти опитали понад дві тисячі освітян. Результати просто приголомшили – 96% українських вчителів потребують психологічної та юридичної підтримки.

Керівниця проєкту Юлія Пилипко зауважила, що кожен другий вчитель на роботі взаємодіє зі складними учнями.  “Якщо світ швидко підлаштовується під технології та зміни, то школа – ні. Реформа НУШ стала першим кроком до нової освіти, до кращого діалогу вчителя з учнями. Але вона не врахувала всі інтереси вчителів”, – наголосила Пилипко.

Серед головних проблем, які турбують викладачів: 

• незрозуміла реформа;

• стосунки з батьками;

• затримка зарплати;

• атестації;

• неоплачувані заміни колег;

•булінг.

За словами Пилипко, якщо не змінити ситуацію сьогодні, не надати вчителям підтримку, то рівень непорозуміння між дітьми та вчителями буде зростати, а значить повага до професії падатиме.

Щодо булінгу, від якого потерпає кожен четвертий, практично 90% учителів мають прізвиська. А на кожному другому уроці діти можуть ігнорувати завдання або прохання наставника. Булінг – це не завжди відверта лайка чи агресія. У наш час значна частина знущань оселяється в інтернеті.

Вчителі потерпають від таких видів булінгу: 

1. Кібербулінг. 

2. Відкрите цькування та конфлікт. 

3. Приховане цькування та шеймінг.

4. Пресинг. 

Дослідники прийшли до висновку, що вчителі не зможуть втілити всі корисні новації реформи НУШ, а рівень освіти не зміниться, доки вчитель страждає на роботі й не може реалізувати свій потенціал та вчити дітей.

Джерело: acc.cv.ua

Хореографія магістрантів ЗНУ відзначена золотим дипломом

Студенти факультету соціальної педагогіки та психології спеціальності «Театральне мистецтво» Запорізького національного університету взяли участь у Міжнародному фестивалі театрального мистецтва «FITAG», який проходив в Іспанії. Хореографічна вистава «Підступність та кохання» за мотивами однойменної п’єси Ф. Шиллера (хореограф-постановник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ Юліана Гончаренко) здобула «золото» цього престижного конкурсу. 

За словами декана факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Ольги Пономаренко, напередодні студентів запрошували виступити з цією ж виставою в Бельгійському королівському університеті в Льєжі. Там проходив 36 міжнародний студентський фестиваль «Театральні зустрічі», який щорічно збирає таланти з усього світу в Льєжі (Бельгія) – в Королівському університеті. А 2017 року саме представники факультету СПП отримали Диплом першого ступеня фестивалю в турецькій Бурсі.

Важко описати словами, наскільки емоційно та вдячно зустріла творчий доробок студентів соціальної педагогіки та психології фестивальна публіка в Іспанії. За програмою планувався лише один виступ артистів. Але організатори вмовили їх тричі представити спектакль на різних локаціях. І всюди зал зустрічав акторів бурхливими оваціями, кілька разів викликав на сцену. Більше того, їх потім не менш тепло зустрічали і на інших творчих майданчиках фестивалю, навіть у кав’ярнях та на вуличках Жирони. Під час фестивалю на артистів також чекало чимало фахових майстер-класів із акторської майстерності, екскурсії Жироною та Барселоною, зустріч із Міністром культури Каталонії тощо. 

Для довідки. Дев’ятнадцятий театрально-фестивальний марафон FITAG тривав із 26 серпня до 3 вересня 2019 року. Крім України, на розсуд журі конкурсу представили свої творчі здобутки учасники з Італії, Румунії, Ізраїлю, країн Південної Америки: Бразилії, Колумбії, Аргентини тощо. Загалом на фестиваль надійшло близько 200 запитів із усіх куточків світу. Лише сім кращих творчих колективів, серед яких – і творча група Запорізького національного університету, визнані кращими.

Прес-служба ЗНУ

Пропозиції Профспілки до проекту закону «Про повну загальну середню освіту»

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що Верховною Радою України IX скликання зареєстровано проект закону України «Про повну загальну середню освіту» за № 0901 від 29.08.2019, прийнятого Верховною Радою України в першому читанні 30.05.2019 року за реєстраційним № 10204 та поданого 11.07.2019 року на розгляд парламенту до другого читання.

Згідно з постановою Верховної Ради України від 30.05.2019 № 2731-VIII проект закону «Про повну загальну середню освіту», реєстраційний № 10204 від 05.04.2019, поданий Кабінетом Міністрів України, прийнято за основу. Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти доручено доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

За результатами розгляду законопроекту до другого читання рішенням Комітету питань науки і освіти від 10 липня 2019 року рекомендовано Верховній Раді України проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» № 10204 прийняти в другому читанні та в цілому як Закон.

За час його розгляду Робочою групою, створеною Комітетом за рішенням від 15 травня 2019 року, до складу якої входили представники ЦК Профспілки, опрацьовано 487 пропозицій народних депутатів України, декотрими з яких враховано пропозиції ЦК Профспілки та від свого імені подано до зазначеного законопроекту з метою врегулювання в ньому трудових, соціально-економічних питань, недопущення звуження прав та інтересів працівників закладів загальної середньої освіти.

Редакцію доопрацьованих законопроектів № 10204 та № 0901 від 11.07.2019 року з порівняльною таблицею, поданого до другого читання, розміщено на сайті Верховної Ради України.

Водночас ЦК Профспілки зазначає, що через нечіткість законодавчої процедури розгляду законопроектів у період зміни складу Верховної Ради України не виключається ситуація щодо розгляду законопроекту «Про повну загальну середню освіту», зареєстрованого за № 0901 від 29.08.2019в редакції, що подана Кабінетом Міністрів України, без урахування напрацьованих Комітетом з питань науки і освіти пропозицій від 11.07.2019, про що свідчать заяви урядовців.

ЦК Профспілки звернувся особисто до Голови Верховної Ради України, Голови та членів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, до голів комітетів з питань соціальної політики, бюджету, фінансів, прав людини, правової політики, економічного розвитку, гуманітарної політики, молоді та спорту, а також до голів та народних депутатів України, представників депутатських фракцій політичних партій та груп у Верховній Раді України, до народних депутатів України-освітян з вимогами внести профспілкові пропозиції до законопроекту № 0901 та підтримати їх під час розгляду проекту закону «Про повну загальну середню освіту» у другому читанні. 

babaku-zauvazhennya.pdf [587,04 Kb][88] 

Порівняльна таблиця (.DOC) [244,5 Kb][78] 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України 

У Киргизстані побудували школу з металевих контейнерів

У Киргизстані у невеличкому селі Кенеш Наринської області побудували школу з металевих контейнерів.Чиновники назвали їх “мобільними будинками” і навіть провели церемонію відкриття.

Дітям, які тепер навчатимуться у цих металевих коробках, нова школа не здається такою вже поганою. У минулому році вони вчилися в будинку, що розвалюється. Але вчителям такі умови не до вподоби.

Ми навіть не можемо показати навчальні посібники. Не те що учня до дошки викликати, нам тут тісно. Ніде поставити вчительський стіл, сидимо за партами учнів. Незручно. Якщо відкрити двері вранці – холодно, якщо закрити – не вистачає повітря, стає душно. Декому стає погано “, – розповідає вчителька музики Айдана Усубалієва.

Ачып атканы контейнер мектеп. Барганы беш чиновник))))

Опубліковано Toktosyn Shambetov Вівторок, 3 вересня 2019 р.

Нарінська область вважається найхолоднішою в країні, зима тут особливо сувора. Як буде вирішуватися питання з опаленням у новій школі – поки не зрозуміло.

Влада обіцяє привезти печі, електричні обігрівачі. Але я не знаю, наскільки реально ними обігріватися. Дітям дуже тісно, ​​вони не можуть виходити до дошки, висловлювати свої думки. Звичайно, непросто вчитися в таких умовах“, – розповідає директор школи Самара Турусбекова.

“Місцева влада вважає, що якщо поставить контейнер, держава виділить гроші і почне будівництво. Але це не вихід”, – говорить Марат Усеналієв, начальник управління Міністерства освіти.

Тим часом міністр освіти Киргизстану Гульмира Кудайбердієва пішла у відставку. Точної причини в відомстві не назвали, але напередодні її дуже розкритикували через фото опубліковані в інтернеті з церемої відкриття “металевої” школи.

Джерело: www.currenttime.tv

У НУБІП запрацювала новітня лабораторія для студентів-тваринників

Для студентів-магістрів, які вчаться за програмами “Спеціальне тваринництво” та “Фауна водно-болотних угідь”, у Національному університеті біоресурсів та природокористування створили сучасну лабораторію. Її відкриття відбулось 4 вересня 2019 року, на базі кафедри біології тварин.

Там для студентів проводитимуть практичні заняття з дисциплін “Утримання та гігієна тварин”, “Зоологія”, “Екологія у тваринництві”. Серед обладнання лабораторії, – прилади контролю мікроклімату в приміщеннях, де перебувають тварини, мікроскопи, мірний посуд, дослідницькі зразки тощо. Планується, що вже найближчим часом лабораторію поповнять й іншими матеріалами.

НУБіП
НУБіП
НУБіП
НУБіП
НУБіП
НУБіП

Автор фото -НУБіП

“Більш як половина залучених коштів на ремонт та обладнання – це допомога благодійників факультету і кафедри зокрема. Меблі на 240 тис гривень закуплені коштом університету, а ремонт у приміщенні робили з допомогою господарників вишу”, – зазначив завідувач лабораторії Анатолій Чернецький.