Daily Archives: 19/09/2019

Український студент готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір

Уже скоро в Україні може розпочатися виробництво eco-friendly паперу з опалого листя. Цю технологію запропонував український школяр, а нині студент КНУ ім. Т. Шевченка Валентин Фречка.

Fb Валентина Фречки
Fb Валентина Фречки

Автор фото -Fb Валентина Фречки
Він повідомив, що днями технологія виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf успішно пройшла випробовування на спеціалізованому обладнанні і готова до роботи в «масштабних умовах».

«Ми підтвердили ефективність використання листя як замінника деревини. Ми виготовили папір на спеціалізованому обладнанні, яке показало, що папір і справді якісний», – написав дослідник.

За його словами, зараз необхідно удосконалити певні деталі, але загалом вже скоро можна буде говорити про першу в світі лінію переробки опалого листя на паперову продукцію.

Нагадуємо, що раніше Валентин Фречка завдяки своєму проєкту здобув «золото» на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії, Олімпіаді геніїв у США, а також став фіналістом фестивалю інновацій МОН.РанішеГід з інклюзивної освіти для батьків: що таке ІРЦ і як до них звернутись, інклюзія від дошкілля до вишів — МОН підготувало серію відеороз’яснень

Шульга краще за правшу вирішує складні завдання, – вчені

Мозок лівші та правші все ж відрізняється. Вчені знайшли гени, пов’язані з тим, чому ви – лівша.

Одвічне питання: лівшами стають через генетику чи навколишнє середовище та інші фактори? Дослідники вже давно намагаються знайти на нього відповідь. Але нещодавно вони, здається, зрушили з мертвої точки, інформує Ukr.Media.

Вперше британські вчені ідентифікували генетичні характеристики, які вказують на домінування тієї чи іншої руки.

Ці особливості в генах також впливають на структуру мозку. Що і пояснює, чому у лівші більш розвинені усні навички спілкування.

Раніше вже намагалися довести, чи є в генах схильність до тієї або іншої руки. Але саме цим вченим вдалося знайти коди, які пов’язані з тим, що певні люди схильні користуватися лівою рукою, а інші — правою.

Нове дослідження проводилося вченими з Оксфордського університету. Дослідники вивчили ДНК 400 000 осіб, 38322 з яких — лівші. Вони виділили чотири генетичні області, які вказують на схильність до використання лівої руки.

Дослідники виявили, що у лівші й правші є відмінності в структурі білої речовини в мозку. Більш помітні вони у тих областях, які відповідають за володіння мовою. У лівші вони працюють більш синхронізовано.

Вчені припускають, що саме тому у лівші більш розвинені вербальні навички. Але їм ще належить знайти точний доказ цієї теорії.

Інші висновки

Відомо, що серед пацієнтів з шизофренією лівшів трохи більше, ніж правшів. А серед пацієнтів з хворобою Паркінсона їх менше, ніж правші.

Вчені вважають, що ці відмінності у розвитку мозку також можуть мати відношення з імовірністю розвитку шизофренії або хвороби Паркінсона. Але вони підкреслили, що різниця в кількості лівшів і правшів тієї чи іншої хвороби малозначуща.

Підсумок

Вчені планують подальші дослідження. Тим більше, що нинішні проводилося лише з британцями.

Дослідники не заперечують, що навколишнє середовище впливає на домінування руки. Але їх дослідження доводить, що це також обумовлено генетично. Хоча б частково.

Українська недільна школа в Малайзії

Українська недільна школа “Соняшник” у Малайзії днями активізувала свою діяльнсть. Про це інформує Укрінформ.

Учні разом із вчителями, зокрема, зробили творчій проєкт і склали план дій на наступне заняття, повідомила президент Української культурної асоціації в країні Лідія Муруган у Facebook.

«Українська недільна школа в Малайзії набирає обертів», – йдеться у дописі.

Як зазначається на сторінці асоціації у соцмережі, недільний ранок в українській школі “Соняшник” розпочали зі знайомства з новою вчителькою Тетяною. Потім була розминка, де батьки та діти працювали в парах та вивчали частини тіла.

Далі малеча слухала казку “Гарбузова сім’я “.

За допомоги вчительки та батьків діти підготували творчий проект та створили ферму, на якій живуть різні свійські тварини. А вже наступного заняття учні матимуть знайомство з цими тваринами на справжній малайзійській фермі.

Фото: Ukrainian Cultural Association у Facebook

У школах стартує DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу

Українським школам пропонують поговорити про булінг за допомогою документального кіно. У жовтні в межах Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу стартує пілотний проєкт Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу. 

“Ми хочемо, щоб  кожна дитина незалежно від середовища, у якому вона перебуває, – цифровому чи в школі, почувалася захищеною”. – Кажуть творці проєкту. Тож DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу – це можливість поговорити зі школярами про складне за допомогою реальних історій з життя.

На підтримку Кампанії проти кібербулінгу Docudays UA запустився сайт – bullyingstop.org.ua. На порталі вже відкрита реєстрація для шкіл на DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу.

“Спеціально для освітніх закладів, разом з Міністерством освіти і науки, правозахисниками та психологами, ми розробили програму DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу”. – Каже координаторка проєкту Олена Шульга. Школи, які долучаться до DOCU/ТИЖНЯ, зможуть показати учням документальні стрічки «Булер» американського режисера Лі Гірша та «Джованні та балет на воді» голландської режисерки Астрід Буссінк. А вчителі отримають методичні рекомендації для проведення уроків та обговорень у класі.

Організатори впевнені, що проведення шкільного DOCU/ТИЖНЯ допоможе усім учасникам освітнього процесу, включаючи батьків, глибше зануритись у проблему булінгу задля пошуку її вирішення. 

Реєстрація на DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу триває до 27 вересня. Участь у проєкті безкоштовна, але відбір шкіл-учасниць відбуватиметься на конкурсній основі. 

Також на підтримку проєкту організатори відзняли ролик, у якому знявся Ігор Хворостяний – Амбасадор Кампанії проти кібербулінгу, радник із питань мови проєкту «Навчаємось разом», автор он-лайн курсів «Лайфхаки з української мови та літератури». 

Шукайте усі подробиці на bullyingstop.org.ua

Кампанія проти кібербулінгу Docudays UA стартувала у березні 2019 року. Її мета – зменшити прояви кібербулінгу через інформування суспільства та реалізацію освітніх програм, а також адвокатування зміни державної політики у сфері протидії кібербулінгу. 

Стартувала друга хвиля вивчення практичного досвіду вчителів пілотної сертифікації

18 вересня 2019 року Державна служба якості освіти розпочала другу хвилю вивчення практичного досвіду роботи педагогів, які беруть участь у пілотній сертифікації для вчителів початкової школи. Процес вивчення досвіду триватиме до 11 жовтня 2019 року.

Вивчення практичного досвіду роботи педагога – перший із трьох етапів пілотної сертифікації вчителів. Перша хвиля вивчення практичного досвіду відбулась з 8 квітня до 17 травня 2019 року – тоді процедуру пройшли 316 вчителів, що становить 37% від загальної кількості тих, які проходять сертифікацію.

«Наша мета – підтримати та знайти кращих, тих агентів змін, які вже зараз роблять нашу школу місцем успішних та щасливих дітей. Ми сподіваємося, що саме сертифікація допоможе відшукати таких людей та поширити їхній досвід на всю систему освіти”, – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Дослідженням досвіду вчителів на цьому етапі сертифікації займаються 426 експертів. З-поміж них 66 осіб – це тренери НУШ та супервізори, 164 – методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти і районних методичних кабінетів, директори шкіл та їхні заступники, викладачі закладів вищої освіти, ще 196 – вчителі початкових класів.

Наступний етап сертифікації – незалежне тестування професійних компетентностей – відбудеться 31 жовтня 2019 року. Даний етап сертифікації проводитиме Український центр оцінювання якості освіти.

Як відомо, у 2019 році відбувається пілотний проєкт Сертифікації вчителів початкових класів. Мета сертифікації – виявити та стимулювати вчителів з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Для участі в сертифікації зареєструвалось 859 педагогів.

Додаткову інформацію про сертифікацію можна отримати тут.

Сторінка сертифікації на сайті МОН.