Daily Archives: 23/09/2019

Як мотивувати дитину знати більше: 50 цікавих запитань

За дослідженнями вчених відомо, що маленькі діти задають щодня понад 300 запитань. Зазвичай дорослі більшість з них ігнорує, або не знають як відповісти. Але чим більше ми даємо відповідей на дитячі запитаня, тим більше мотивуємо їх до нових знань. Про це зазначає експертка з батьківства Мішель Борба, пише Parents.

Важливо допомогти дітям усвідомити, що уява і бажання знати більше – це чудово. Ми можемо досягти цього не лише відповідаючи на їхні запитання, але й ставлячи власні.

Тож, окрім класичного “Як пройшов твій день?”, оберіть хоча б частину запитань із цього списку.

1. Про що ти мрієш?

2. Що робить тебе щасливим?

3. Які у тебе друзі?

4. Якщо б ти міг зробити що завгодно прямо зараз, що б ти зробив?

5. Чого ти чекаєш, коли прокидаєшся?

6. Ти коли-небудь думав про те, щоб перейменувати кольори своїх олівців?

7. Який персонаж змушує тебе найбільше сміятися?

8. Якби ти міг відкрити магазин, що б ти продавав?

9. Який звуть твого супергероя і які сили він має?

10. Уяви, що ти на пляжі. Що найперше ти зробиш?

11. Якби ти міг вирощувати будь-що на городі, що б це було?

12. Що допомагає тобі почуватися сміливим?

13. Коли ти відчуваєш, що тебе люблять?

14. Як ти показуєш людям, що тобі не все одно?

15. Як ти почуваєшся, коли я тебе обіймаю?

16. Якби твої м’які іграшки-тваринки могли говорити, що б вони сказали?

17. Якби ти міг віддати 5000 гривень на благодійність, кому б ти їх віддав?

18. Як би виглядав твій будиночок на дереві? Опиши його ззовні і всередині

19. Що тобі подобається віддавати людям?

20. Ти багато сміявся чи радів сьогодні?

21. Якби ти міг написати книжку, про що вона була б?

22. Якби ти малював все, що приходить до твоєї голови, що б ти намалював просто зараз?

23. Якби ти був дизайнером одягу, як би цей одяг виглядав?

24. Як для тебе найкраще допомагати людям? Яким способом?

25. Уяви, що ти шеф-кухар. Розкажи про свій ресторан. Яку їжу у ньому готують?

26. Як ти думаєш, що тобі насниться сьогодні?

27. Через що ти відчуваєш вдячність?

28. Уяви, що ти можеш подорожувати куди завгодно. Куди б ти пішов/поїхав? Як би ти туди добирався?

29. Яка музика тобі подобається?

30. Якби ти зробив печеру у лісі, що б у ній було всередині?

31. Якби ти міг поставити будь-якій дикій тваринці запитання, кого і що ти б спитав?

32. Уяви, що ти на вулиці увесь день. Що ти робитимеш?

33. Що тебе найбільше захищає? Де твоя фортеця?

34. Що дає тобі приплив енергії?

35. Якби ти грав у виставі, то якого героя?

36. Як тварини спілкуються? Як ти гадаєш?

37. Що тобі найбільше подобається в природі?

38. Уяви, що ти на день став фотографом. Що б ти фотографував?

39. Які спогади роблять тебе щасливим?

40. Що тебе дратує?

41. Опиши чудовий день. Що робить його особливим і не схожим на інші?

42. Як ти думаєш, яка тварина стане чудовим водієм?

43. Чому твої друзі круті? Що їх такими робить?

44. А що робить тебе крутим?

45. Ти придумав якісь винаходи, які поки що живуть у твоїй голові? (Що б ти хотів на практиці зробити)

46. Як думаєш, вчити нову мову – весело?

47. Які три речі ти хочеш зробити цієї осені?

48. Якщо б ти міг створити нове свято, що це було б?

49. Що робить людей розумними?

50. Якби ти міг мати друзів по всьому світу, як би ти з ними спілкувався?

Не хвилюйтеся, якщо дитина ще не сповна може відповісти. Не змушуйте її відповідати і не переходьте на наступне надто швидко.

Це також чудова вправа для розвитку креативності та уяви й для дорослих. Ви коли-небудь замислюватися, коли або чому ми припиняємо думати за межами звичних речей?

Цього тижня у столиці відкриється портал у Чорнобиль

Днями у Києві представлять медіа-арт виставку ARTEFACT: Chernobyl 33. Інформує Вечірній Київ.

Вперше в Україні буде презентовано 7 міжнародних та понад 12 українських експонатів медіа-арт художників, що працюють з сучасними технології медіа-арту, VR та AR-технологій, параметричною архітектурою, лазерними та проєкторними інсталяціями. Музику зі звуків Чорнобиля для одного з експонатів створив Dub FX – всесвітньо відомий бітбоксер та хедлайнер Atlas Weekend. 

На Річковому вокзалі відкриється портал у Чорнобиль

Головне завдання ARTEFACT: Chernobyl 33 – мовою сучасного мистецтва, розповісти про інформаційну трагедію Чорнобильської катастрофи та переосмислити її роль у житті кожного та в минулому української нації: «Ми – не жертви, ми – герої, які пережили катастрофу і стали щитом для всієї Європи».

 Щоб донести таку складну ідею, ми використовували яскраву, вражаючу, і в той же час зрозумілу і доступну мову  мову сучасного мистецтва і новітніх технологій. ARTEFACT: Chernobyl 33  це захоплюючий інтерактив з глядачем, де арт-об’єкти вражають не тільки візуально, а й своїм смисловим навантаженням, – каже куратор Юрій Лех.

На виставці відвідувачі побачать 7 робіт міжнародних артистів і більше 12 українських, а також щоденну програму за участю електронних музикантів і перформерів.
ARTEFACT: Chernobyl 33 – не має вікових обмежень: тут буде цікаво і дорослим, і дітям. Це пізнавальний і захоплюючий проєкт, який дозволяє відвідувачам стати безпосереднім учасником дійства. Саме тому виставка ARTEFACT: Chernobyl 33 – свого роду віртуальний портал в Чорнобиль, де в ролі машини часу – нові технології та арт. 


Ознайомитися з повним розкладом ARTEFACT: Chernobyl 33 можна на офіційній сторінці виставки.

ARTEFACT: Chernobyl 33 
Коли: 
27 вересня – 6 жовтня, 11:00 – 21:00.
Де: Річковий вокзал, Поштова площа, 3.
Вхід вільний.
Запис на безкоштовні екскурсії.

12 мільйонів дітей може ніколи не піти до школи, – ЮНЕСКО

Згідно з новою інформацією, опублікованою Статистичним інститутом ЮНЕСКО, за останні десять років показник охоплення шкільною освітою дітей в світі майже не змінився.

У 2018 році приблизно 258 мільйонів дітей, підлітків і молодих людей не мали доступу до шкільної освіти. Це 1/6 частину всіх дітей шкільного віку (6-17 років) в світі. Ще більше занепокоєння викликає той факт, що, якщо не буде вжито термінових заходів, 12 мільйонів дітей молодшого шкільного віку ніколи не зможуть піти до школи. З урахуванням таких показників буде важко забезпечити інклюзивну якісну освіту для всіх, що є однією з Цілей сталого розвитку, встановлених міжнародною спільнотою на 2020-30 рік.

Нові кількісні дані про дітей, які не відвідують школу в усьому світі, підтверджують останні прогнози ЮНЕСКО, які свідчать про те, що при нинішніх тенденціях кожна шоста дитина, як і раніше, не буде відвідувати початкову і середню школу в 2030 році і що лише 6 з 10 молодих людей отримають середню освіту.

Інформація Статистичного інституту ЮНЕСКО також підкреслює розрив між найбагатшими і найбіднішими країнами світу. Так, 19% дітей молодшого шкільного віку (приблизно від 6 до 11 років) не відвідують школу в країнах із низьким рівнем доходу, тоді як в країнах з високим рівнем доходу цей показник становить всього 2%. Розрив ще значніше збільшується по відношенню до дітей старшого шкільного віку та молоді. Приблизно 61% всіх молодих людей у віці від 15 до 17 років не відвідують школу в країнах з низьким рівнем доходу, в порівнянні з 8% в країнах з високим рівнем доходу.

За словами Генерального директора ЮНЕСКО Одре Азуле, «дівчатка продовжують стикатися з серйозними труднощами. Згідно з нашими прогнозами, 9 мільйонів дівчаток молодшого шкільного віку ніколи не підуть до школи і не переступлять поріг шкільного класу, в порівнянні приблизно з 3 мільйонами хлопчиків. З цих 9 мільйонів, 4 мільйони дівчаток проживають в країнах Африки на південь від Сахари, де ситуація викликає ще більше занепокоєння. Тому, як першочергове завдання, ми повинні продовжувати концентрувати наші зусилля на забезпеченні освіти для дівчаток і жінок».

«У нас є всього 11 років, щоб виконати зобов’язання щодо досягнення Цілей сталого розвитку, що полягає в тому, щоб кожна дитина мала можливість відвідувати школу і здобути освіту. Проте, цифри показують, що з року в рік якість і доступ до освіти залишаються досить обмеженими», – заявила директор СІЮ Сільвія Монтойя. «Цих проблем можна уникнути шляхом комплексного прийняття активних дій і збільшення фінансування. Для здійснення цих цілей буде потрібно прийняття справжнього і підкріпленого ресурсами зобов’язання з боку уряду кожної країни».

Незважаючи на те, що показник числа дітей, які не відвідують школу в 2017 році, знизився з 262 мільйонів, це скорочення значною мірою пов’язано з методологічними змінами в розрахунку цих показників. Як показано в новому документі, раніше діти молодшого шкільного віку, які зараховані в дошкільні установи, були включені до загальної кількості, тоді як зараз вони більше не вважаються тими, хто не відвідує школу (див. довідку). Проте, це не змінює загальні показники кількості дітей, які не відвідують школу.

Інформація Статистичного інституту ЮНЕСКО була опублікована за тиждень до засідання Генеральної Асамблеї ООН, присвяченого вивченню прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку та обговоренню фінансування, необхідного для їх здійснення. Дані демонструють нагальну необхідність в додаткових діях для досягнення якісної освіти для всіх. Ця мета все ще може бути досягнута, якщо ми відновимо наші зусилля, маючи більш повні і достовірні дані для моніторингу прогресу в сфері доступної, повної і якісної освіти. 

Довідково

До недавнього часу всі діти молодшого віку (приблизно від 6 до 11 років), які не зараховані в початкову або середню школу, вважалися такими, що не відвідують школу. Сюди входили також діти молодшого віку, які все ще були зараховані в дошкільні освітні установи.

Шляхом виключення цієї відносно невеликої групи дітей (більшість з них проживають в країнах з високим рівнем доходу) загальну кількість дітей молодшого віку, які не відвідують школу, було скорочено приблизно на 4,6 мільйона осіб

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Дослідження ЮНІСЕФ про кібербулінг

Близько третини українських підлітків ставали жертвами цькування в інтернеті. Це дані опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в якому взяли участь більше 170 тисяч людей від 13 до 24 років із 30 країн світу.

В Україні долучилися до опитування 6791 респондент через SMS та сервіси миттєвих повідомлень.

«В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття», – йдеться у звіті ЮНІСЕФ.

Більшість опитаних зазначають, що кібербулінг найбільш поширений у соціальних мережах, зокрема у Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

Генрієтта Фор, виконавча директорка ЮНІСЕФ, наголошує, що варто враховувати – булінг не закінчується після навчання в школі, а у житті молоді трапляється і офлайн, і онлайн.

Більше половини українців, вважає, що вирішувати проблему кібербулінгу має молодь. Відповідальність на державні органи покладає кожен п’ятий підліток в Україні. Ще частина вважає, що необхідно залучати школу, а 12% проголосували за залучення інтернет-провайдерів.

За результатами опитування 59% повідомили, що знають про існування груп для школярів у мережі, де вони діляться інформацією про однокласників з метою цькування. 

За матеріалами UNICEF in Ukraine 020 вересня 2019

Сумська школа №12 провела масштабний благодійний концерт

20 вересня у приміщенні Палацу культури СМНВО відбувся грандіозний благодійний концерт, організований Сумською загальноосвітньою школою №12.

Директор школи Ірина Губська зазначила: «Ідея організації благодійного концерту «Даруй добро» належить батькам наших другокласників. Із цією пропозицією вони звернулися до мене та заступника з виховної роботи Оксани Зіненко, а ми вже запустили цей «маховик» добрих справ». 

Самі учасники заходу зізнаються, що спершу планували влаштувати свято лише силами талановитих учнів школи, але поступово до благодійного заходу приєдналися відомі виконавці міста. Участь у заході зголосилися взяти Заслужений працівник культури України Євген Радченко, артисти Сумської обласної філармонії Ірина Ященко, Андрій Гололобов та Олексій Липовий, учасник телепроекту «Шанс» Євген Джулай, АСБТ «Sway» (СНАУ),  популярна вокалістка Марина Капля, вихованці Палацу культури СМНВО – зразковий ансамбль сучасного та естрадного танцю «Візаві» та Анастасія Козачок (школа естрадного вокалу «GolDem»). Також своїм талантом щедро ділився учасник дуету «Two Voices» – фіналістів проекту «Х-фактор» – Олексій Стрічка.

За словами Ірини Губської, школа давно залучає учнів до благодійних акцій. Так, у школі у 2012 році почав роботу проект «Іграшка за хоробрість», спрямований на підтримку дітей, які проходять лікування у онкогематологічному відділенні Сумської обласної дитячої лікарні. Школярі разом з автором проекту учителем зарубіжної літератури Ольгою Бескорсою влаштовували майстер-класи у лікарняних палатах, розважали малечу концертами та виставами. До речі, дует «Two Voices» теж був активним учасником заходів, організованих шкільними волонтерами.

Щороку у 12 школі проводяться благодійні ярмарки, різноманітні розважальні заходи, під час яких збираються кошти для придбання ліків для онкохворих дітей. Також учні школи є активними учасниками свят для дітей-сиріт. 

Цей концерт став наймасштабнішим заходом, під час якого було зібрано 17200 грн. Основну частину коштів буде перераховано на лікування мами учениці школи – Євгенії. На жаль, сама Євгенія не змогла бути присутньою на концерті, але захід відвідала її мама. Решту коштів вирішили знову спрямувати на придбання дороговартісного антибіотика, який зараз необхідний в онкогематологічному відділенні. 

Для багатьох учасників концерту цей захід став особистим внеском у боротьбу з хворобою, яка забрала у них близьких та дорогих людей. Саме тому протягом усієї програми у залі панувала надзвичайно тепла атмосфера. Організатори та учасники концерту переконані, що традиція проведення подібних заходів розвиватиметься і об’єднає усіх сумчан. 

У рамках екологічного івенту студенти ЖНАЕУ прибирали береги Кам’янки

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету (спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» і «Екологія») 20 вересня традиційно долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів», ініційованого Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять м. Житомир Державного агентства водних ресурсів України.

На екологічній акції були присутні заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип`ять Микитин Олег Ярославович і завідувач кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук ЖНАЕУ Світельський Микола Михайлович.

Студенти здійснили прибирання берегів р. Кам’янка у Житомирі від Богунського мосту до очисних споруд в районі вул. Маликова, де проводилось роздільне збирання сміття (гума, пластик, папір, скло, метал).

Для проведення акції  учасників забезпечили гумовими рукавичками, граблями, мішками для сміття та автотранспортом для його вивезення.

 Олег Микитин розповів студентам про організацію роботи відповідних підрозділів БУВР річки Прип`яті щодо реалізації державної політики у сфері розвитку та управління водними ресурсами області і забезпечення раціонального їх використання, будівництво водогосподарських об’єктів.

Микола   Світельський наголосив, що Житомирський національний агроекологічний університет – єдиний в державі заклад екологічного спрямування, який допомагає зберегти природу та підтримати місця відпочинку жителів міста й  області у чистоті.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Еко-видобуток газу та унікальний спосіб переробки шин: українські стартапи змагатимуться в Амстердамі у найбільшому в світі конкурсі

Еко-видобуток вуглекислого газу та унікальний спосіб переробки шин за допомогою електромагнітного поля. 21 вересня 2019 року в Івано-Франківську визначили стартапи  “Carbominer” та “EcoTyre”, що представлятимуть Україну у суперфіналі найбільшого у світі конкурсу “зелених” технологій “ClimateLaunchpad” в Амстердамі.

ГО "Грінкубатор"
ГО "Грінкубатор"

Автор фото -ГО “Грінкубатор”

“Усі ми знаємо, що нашій планеті необхідна турбота та відповідальне ставлення до неї. Водночас у світі є багато екологічних проблем, які потребують швидкого вирішення. Саме тому Міністерство активно підтримує “зелені” ініціативи, що допоможуть покращувати екологію”, —  зазначила гендиректор директорату інновацій та трансферу технології  Дар’я Чайка.

Вона також наголосила, що участь в конкурсі такого масштабу — це можливість долучитися до інтернаціональної «зеленої» спільноти, познайомитися з майбутніми інвесторами та знайти бізнес-партнерів.

Так, переможцями стали наступні проєкти:

1 місце —  Carbominer, технологія добування вуглекислого газу для його великих користувачів (наприклад, теплиці для квітів);

2 місце — EcoTyre, метод переробки шин, що базується на використанні електромагнітного поля;

3 місце —  Atmosphere, система прогнозування та аналізу погоди за допомогою штучного інтелекту.

Загалом в Україні до національного фіналу змагань «зелених» бізнес-ідей «ClimateLaunchpad» долучилося 10 команд.

У Нідерландах українські команди, що зайняли 1 та 2 місця, змагатимуться з учасниками з 53 країн світу. Призами стане грошова винагорода (10 тис. та 5 тис. євро за 1, 2 місця відповідно) та участь у програмі Climate-KIC.