Daily Archives: Жовтень 3, 2019

9 причин обмежити доступ дитини до гаджетів

Сучасні технології зробили життя людства набагато простішим. Тепер можна спілкуватися, не виходячи з дому, ділитися враженнями та фотографіями, отримувати освіту онлайн.

Чим загрожує і які наслідки можуть бути при необмеженому доступі дитини до новинок техніки, пояснили дослідження, проведені Kaiser Foundation.

 1. У ранньому віці починають формуватися стосунки з людьми.

До 2 років мозок дитини збільшується в три рази. Голос батьків, їхні дотики, спільні ігри можуть допомогти дитині сформуватися саме таким чином, щоб потім встановлювати нормальні емоційні зв’язки з іншими людьми. Але у малюків, які вже в такому малому віці мають доступ до гаджетів, постійно дивляться мультфільми, все трохи інакше. Їхня нервова система починає гірше розвиватися, це погано впливає на концентрацію уваги і сприйняття оточуючих людей.

2. Без планшета і телефону діти не відчувають залежності.

“Технології приваблюють людей тим, що у віртуальному світі можна нескінченно пробувати щось нове. Дуже складно відмовитися від їхнього використання саме тому, що немає ніяких обмежень в задоволенні своїх бажань”, — говорить доктор Гері Смолл, професор психіатрії та директор Центру довголіття при Каліфорнійському інституті неврології.

Одним натисканням на кнопку дитина може отримати бажане. Саме тому вона звикає до смартфону моментально і, на відміну від дорослої людини, не завжди може контролювати себе.

3. Не буде зайвих причин для сліз.

Якщо у людини є прив’язаність до чого-небудь, вона дратується, якщо у неї це відняти. Так відбувається в будь-якому віці. Тому, коли дитина закочує істерику, не поспішайте давати їй планшет тільки заради того, щоб заспокоїти. Це принесе лише тимчасове полегшення.

“Якщо ці пристрої стають головним інструментом, щоб заспокоїти і відволікти маленьких дітей, то яким чином розвиватимуться їхні власні внутрішні механізми саморегуляції?” — запитує доктор Дженні Редескі.

Краще постаратися заспокоїти дитину добрим словом, обіцянкою сходити погуляти або відволікаючою історією.

4. Покращиться сон.

Доведено, що використання електронних пристроїв у вечірній час несприятливо впливає на якість сну і погано позначається на самопочутті наступного дня. Нервова система відпочиває в період 21:00 — 1:00. Однак багато підлітків нехтують цим відпочинком, заміняючи його на більш захоплююче проведення часу. І, на жаль, менш корисне.

5. Підвищиться цікавість до навчання.

Багато батьків помічають, що смартфони постійно відволікають дитину і роблять її розсіянішою.

“Ці пристрої часом замінюють практичну діяльність, необхідну для розвитку сенсомоторних і візуально-рухових навичок, які важливі для навчання”, — додає доктор медичних наук Бостонського університету Дженні Реедескі.

Відео – та онлайн-ігри також здатні обмежити творчу уяву дитини. І не варто лякатися того, що дитині, можливо, зараз нудно. Якщо їй нудно — значить, є привід щось придумати. Саме так у дітей розвивається здатність творчо мислити.

6. Дитина стане більш товариською.

Ми вчимося бути ввічливими, намагаємося не зачіпати інших людей саме тому, що, одного разу образивши когось, в пам’яті назавжди залишається образ певної реакції на наші слова. І з часом стає зрозуміло, що варто говорити, а що може заподіяти біль іншому. Але, на жаль, коли ми спілкуємося онлайн, ми не можемо чути інтонацію, не здатні побачити мова тіла, вираз обличчя. Ми не можемо відчути змін в настрої людини. Між тим всі ці навички є основою для встановлення людських взаємин.

“Технології здатні зробити процес спілкування простішим”, — говорить шкільний психолог з Бостона, доктор Кейт Робертс. “Але, коли ми маємо необмежений доступ до такого виду спілкування, ми починаємо забувати про живі зустрічі. Деякі діти взагалі намагаються уникати природних проявів людської природи, тому що їм так набагато легше”.

Дитині необхідно постійно наживо спілкуватися зі своєю сім’єю, з однолітками, адже тільки так вона зможе навчитися проявляти співчуття, розуміти природу інших людей. Тільки живе спілкування навчить відчувати себе невимушено в компанії інших людей, що дуже стане в нагоді в дорослому віці.

7. Фізичний стан залежить від активності.

Як правило, якщо ми користуємося своїми гаджетами, то перебуваємо в статичному положенні. І часом кілька годин здатні просидіти в одному положенні, захоплені тим, що відбувається на екрані пристрою. Чи варто говорити, що така малорухливість може стати однією з причин збільшення ваги не тільки у дорослих, але і у дітей.

За даними дослідження, діти, батьки яких не дозволяють виходити в інтернет з своєї спальні, набагато рідше страждають ожирінням.

8. Природна дитяча доброта збережеться довше.

Чим пізніше дитина зіткнеться з проявом насильства, тим краще. Не секрет, що багато відеоігор ґрунтується на принципі боротьби. Зловживання такими іграми притупляє чутливість маленької людини до жорстокості і може виховати в дитині переконання, що агресія — це непоганий спосіб вирішення проблем.

9. Немає нічого більш важливого, ніж спокій дитини.

Величезний потік інформації, часом зайвої і шкідливої, робить навіть дорослу людину неспокійною. Що ж тоді казати про дітей, які ще менш стійкі до різних хвилювань. Хтось щось сказав у соцмережі, можливо, якось принизив, і дитячий спокій порушений. Адже набагато легше написати, ніж сказати в обличчя, а значить, збільшується і ймовірність виникнення подібних ситуацій, які є величезним стресом для підлітків.

Оновлено склад волейбольної команди «Житичі-ЖНАЕУ»

 У Житомирі 2 жовтня презентували оновлені склади волейбольних команд «Житичі-ЖНАЕУ» та «Полісся-ЖДУ» – учасників Суперліги України.

У заході взяли участь голова обласної ради, голова обласної федерації волейболу Володимир Ширма, заступники голови обласної ради Сергій Крамаренко та Максим Вілівчук,   начальник управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Гресь та ін.

Відкриваючи презентацію, голова обласної ради Володимир Ширма зазначив, що це вперше в історії області, коли Житомирщина представлена у волейбольній суперлізі України, та ще й не однією, а двома командами.

«Коли мене лише обрали головою обласної федерації волейболу, ми поставили завдання – відродити волейбол в області і повернути Житомирщині волейбольну славу. Але ніхто з нас навіть не думав, що це станеться так швидко – лише за пару років волейбол області піднявся на найвищі сходинки турнірної таблиці. За цей час було утворено жіночу та чоловічу команди, які стрімко включилися у волейбольну гонку і в найкоротші терміни досягли Суперліги. Це значний прорив. Зараз необхідно не лише втриматися на цьому рівні, а й прориватися ще далі. Більше того, ще три наші житомирські команди представлятимуть область у першій та другій лігах Чемпіонату України з волейболу. Тому вважаю, що поступово ми все ж такі досягаємо нашої мети і відроджуємо волейбол. За ці три роки ми, фактично, побудували фундамент для майбутньої команди волейбольних майстрів Житомирщини», – сказав Володимир Ширма і подякував усім, хто у будь-який спосіб допомагає розвивати волейбол в нашій області.

Отож, на урочистому заході загалу були представлені три команди – дві чоловічих та одна жіноча, які гратимуть у першій та другій лігах Чемпіонату України з волейболу:  

Волейбольний клуб «ЖИТИЧІ-ЖНАЕУ» – команда заснована у 2017 році, чемпіони України з волейболу серед жіночих команд Першої ліги сезону 2017-2018 рр., чемпіони України з волейболу серед жіночих команд Вищої ліги сезону 2018-2019 рр., учасники Чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд Суперліги сезону 2019-2020 рр., учасники Кубку України сезону 2019-2020 рр., переможці турніру з волейболу на «Кубок Свободи» у місті Чернівці 2018 року.

Тренер команди – Сергій Терейковський.

Володимир Мірчев – капітан команди, догравальник;

Дмитро Кузьменко – ліберо;

Артем Омельченко – центральний блокуючий;

Микола Рудницький – центральний блокуючий;

Олег Антонюк – зв’язуючий;

Микита Лубан – догравальник;

Микола Куранов – зв’язуючий;

Роман Калатинець – зв’язуючий;

Олексій Петращук – догравальник;

Олександр Наложний – догравальник;

Володимир Остапенко – центральний блокуючий;

Анатолій Хваста – ліберо;

Артур Гандзій – діагональний;

Андрій Тупчій – діагональний.

Під час заходу Володимир Ширма відзначив кращих представників галузі та осіб, що надавали підтримку розвитку волейболу на Житомирщині. Зокрема, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан був нагороджений подякою за вагомий внесок в розвиток волейболу на Житомирщині, пропаганду здорового способу життя, активну участь в організації та проведенні фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів серед професійних команд та студентської молоді.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Україна отримала грант програми ЄС Еразмус+

200 українських організацій спільно з більш як 270 європейськими партнерами отримали 2 тисячі 766 грантів для обмінів студентами та працівниками вишів. У межах Програми ЄС Еразмус+ усі учасники зможуть поїхати на навчання, практику, підвищення кваліфікації чи стажування до європейського або українського університету.

National Erasmus+ Office in Ukraine

З усієї кількості місць, які отримали фінансування, 1142 гранти призначені для студентів, а 1624 – для працівників вишів. Загалом обмін відбудеться у такій пропорції:

За результатами обмінів між студентами всі отримані бали будуть перезараховані українським університетом та внесені у додаток до диплому. Викладачам зарахують такий досвід як підвищення кваліфікації.

 • 839 грантів для навчання українських студентів, 303 – для європейських;
 • 931 грант для стажування або викладання працівників українських вишів, 693 – для європейських.

Переможцями від України стали заклади вищої освіти, наукові установи, громадські, приватні та державні організації з різних регіонів країни. Серед них найбільшу кількість проєктів з мобільності виграли такі заклади:

 • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;
 • Львівський національний університет ім. Івана Франка;
 • Національний університет “Львівська політехніка”;
 • Український католицький університет;
 • Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича;
 • Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”;
 • Національний університет “Києво-Могилянська академія”.
 • До списку переможців також увійшли переміщені виші. Найпопулярнішими країнами-партнерами для обмінів з Україною стали Німеччина, Великобританія, Польща, Італія та Франція.

Довідково:

Проєкти з Міжнародної кредитної мобільності надають можливості обмінів студентами та працівниками закладів вищої освіти з партнерами Програми Еразмус+. Метою обміну є навчання, проходження практики, викладання або стажування.

У період з 2015-2018 років до Національних Агентств Еразмус+ у 33 країнах-членах Програми було подано 1901 проєкт співпраці університетів України та Європи. З них 13051 мобільність була профінансована.

Цікаві факти про школу та професію педагога

1. Учитель вважається однією з найдавніших професій. Перші навчальні заклади з’явилися в країнах Стародавнього Сходу (Китай, Індія, Вавилон, Ассирія) ще в IV–V тисячолітті до н. е.

2. У Стародавній Греції педагогами називали рабів, догляду яких в афінських родинах доручалися хлопчики з семирічного віку. На педагога покладали обов’язки з охорони вихованця від фізичних та моральних небезпек, а до вступу хлопчика в школу — і елементарне навчання грамоті.

3. У Київській Русі після прийняття християнства в 988 році князь Володимир заснував у Києві школу для дітей вищих верств української громади. Запис у літописі від 988 року свідчить, що Володимир почав “брати у знатных людей чад и оддавати на учение книжне”. Поняття “школа” увійшов у вжиток лише у ХІV столітті, тому стосовно навчального закладу Володимира це слово вживається умовно.

4. Школи грамоти Київської Русі відкривали при церквах і утримували за рахунок світських осіб. У них навчали дітей бояр, купців, лихварів, заможних ремісників. Вчителями були священослужителі.

5. Онука Ярослава Мудрого Анна Всеволодівна відкрила при Андріївському монастирі 1086 року перше в Європі жіноче училище для виховання жінок з благородних сімей.

6. У часи Російської імперії майже всі досягнення України в освітній галузі були загублені. У середині XIX століття абсолютна більшість населення залишалося неписьменним – а це понад 90% населення України.

7. Термін “школа” походить від грецького слова “сколе”, що означає ніяк не роботу а дозвілля.

8. У багатьох школах для кращого “розуміння матеріалу” застосовувалися тілесні покарання учнів. У деяких країнах биття дітей не було заборонено навіть у XX столітті. Наприклад, в Данії дітей пороли до 1967 року, в Німеччині ― до 1983-го, в Великобританії ― до 1987 року. А в деяких країнах така практика застосовується й досі.

9. У День вчителя святкують не тільки вчителі, а й школярі, тому що він збігається з іншою подією ― Днем самоврядування в школах, коли один раз у навчальному році учням дозволяється побути викладачами. Цього дня відмінники проводять уроки в класах на правах справжнього вчителя.

10. Найбільша кількість учнів у Бразилії, де в середньому припадає 32 учня на одного вчителя, в той час як в Португалії ― всього сім.

11. Найбільше грошей на освіту виділяє уряд США (809 млрд доларів), за ними йдуть Японія (160 млрд доларів), Німеччина (154 млрд доларів), Бразилія (146 млрд доларів), Франція (123 млрд доларів) і Великобританія (123 млрд доларів).

12. Середній вік вчителів варіює наступним чином: максимум в Італії (48,9 років), Естонії (47,9 років), Болгарії (47,4 років), а вчителі більш молодого віку викладають у школах Малайзії (38,9), Абу-Дабі (38,7) і Сінгапуру (36). Міжнародні дані стверджують, що 68 % учителів – це жінки, а середній вік учителя – 48 років.

13. Середньорічний дохід вчителів різних країн (в тисячах доларів, дані ОЕСР):
Швейцарія ― 68,82; Нідерланди ―57,87; Німеччина ― 53,73; Бельгія ― 51,47; Корея ― 47,34; Ірландія ― 47,3; Японія ― 45,93; Австралія ― 44; Фінляндія ― 42, 81; Данія ― 41,71; Іспанія ― 41,52; США ― 41,46; Великобританія ― 40,91; Австрія ― 37,41; Нова Зеландія ― 34,76; Португалія ― 34,59; Франція ― 33,57; Норвегія ― 33,13; Словенія ― 32,48; Швеція ― 31,61; Італія  ―31,46; Ісландія ― 29,48; Греція ― 25,75; Ізраїль ― 19,55; Чехія ― 18,61; Туреччина ― 17,18; Китай ― 16,41; Бразилія ― 14,94; Угорщина ― 14,46 і Індонезія ― 2,83.

14. У понад 40 країнах світу навчальний рік розпочинається 1 січня, в 16 країнах ― у березні. А ось переважна більшість країн, понад 120, починають вчитися 1 вересня.

15. У Чехії найвищою шкільної оцінкою вважається “1”, а найнижчою ― “5”. У Франції взагалі 20 бальна система оцінок. А в США для оцінювання учнів використовуються літери.

16. Середня робочий тиждень вчителя становить 38 годин. В Японії, де вчителі працюють довше, показник становить 54 години.

Директори шкіл та садочків не уповноважені вирішувати питання допуску невакцинованих дітей

У питаннях допуску чи недопуску дитини до школи чи садка через (не) вакцинацію крайніми стали директори.

Про це під час засідання парламентського комітету з питань здоров’я нації заявила заступниця міністерки освіти та науки Любомира Мандзій. Повідомляє Українська Правда. Життя.

Прикро, але директори шкіл та директори закладів дошкільної освіти фактично стали крайніми. Якщо рішення про відвідини школи має приймати директор школи на підставі наявності довідки про щеплення, то, даруйте, це не є повноваженнями директора школи”, – сказала заступниця міністра.

Вона пояснила, що Міносвіти готове долучитися до вдосколення нинішньої системи.

Нагадаємо, Стаття 15 закону “Про захист населення від інфекційних хвороб” передбачає: дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

“Якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Тобто держава в будь-якому випадку надасть можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти”, – зазначала  Лілія Гриневич.

Але питання допуску чи недопуску дитини до школи фактично лягло на плечі місцевої влади та директорів. 

Наприклад, у Києві наприкінці серпня заявили, що не будуть забороняти невакцинованим дітям відвідувати заклади освіти. Але приймати нових дітей, які не мають щеплень, ніхто не буде, зазначила директорка департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян:

“Тих, хто вже зараховані, відраховувати ми не маємо права, адже відрахування дитини відбувається лише за власною заявою батьків. Немає заяви – ми не можемо відрахувати дитину”,– заявила вона. 

Втім, у разі низького рівня вакцинації та погіршення статистичних даних про наявність захворювань, влада Києва буде змушена обмежувати доступ невакцинованих дітей до закладів освіти та забезпечувати їх правом на дистанційну освіту.

Джерело

МОН шукає експертів для реалізації концепції НУШ

Міністерство освіти і науки шукає експертів за напрямом реалізації концепції Нової української школи:

– Експерт з питань змісту освіти/ Спеціаліст з розроблення цифрових ресурсів (Вимоги)

– Експерт з правових питань та політики (НУШ): Національна електронна платформа освіти NEEP (Вимоги)

Для участі в конкурсі потрібно подати наступні документи англійською мовою:

– заповнена аплікаційна форма – завантажити можна тут.

– CV англійською мовою;

– щонайменше одна професійна рекомендація англійською мовою або українською мовою з перекладом англійською мовою.Надрукувати

Кінцевий термін подання документів – 23 год. 59 хв. (за київським часом) 14 жовтня 2019 року.

Важливо! За правилами ЄБРР, чинні державні службовці, або особи, які звільнились з посади державної служби раніше, ніж 6 місяців на момент подачі документів на роботу в Команді, до конкурсу не допускаються.

Документи приймаються на електронну пошту: rst@mon.gov.ua

Зазначені посади передбачають повну зайнятість і фізичну присутність у робочий час в офісі у м. Києві.

Про Команду підтримки реформ

Команда підтримки реформ (Reform Support Team – RST) – це група українських фахівців (не державних службовців), які тимчасово фінансуються донорами та надають цільову підтримку та допомогу Міністерству у розробці та реалізації пріоритетних реформ. Консультанти Команди підтримки реформ надають допомогу під час розробки та реалізації пріоритетних стратегій і програм реформування у відповідній сфері, одночасно зміцнюючи зв’язки та партнерство між пріоритетами Міністерства та підтримкою донорів.

Фокусом роботи Команди підтримки реформ при МОН будуть впровадження Нової Української Школи та реформа професійної (професійно-технічної освіти)

Команда складатиметься з 21 експертів, які працюватимуть за напрямки впровадження концепції “Нова українська школа” та реформою професійної (професійно-технічної) освіти. Набір здійснюватиметься кількома хвилями: 1) до 2 травня 2019 року – прийом докуметів на вакансії керівного складу Команди та помічника; 2) після завершення прийому документів на вакансії керівного складу та помічника Команди буде оголошено наступну хвилю пошуку експертів на решту вакансій. Інформація про це буде оновлюватись.

Робота Команди підтримки реформ при МОН здійснюватиметься за рахунок коштів Донорського Фонду Стабілізації та Сталого Розвитку України, який адмініструється Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та фінансується: Данією, Європейським Союзом, Фінляндією, Францією, Німеччиною, Італією, Японією, Нідерландами, Польщею, Норвегією, Швецією, Швейцарією, Сполученим Королівством та Сполученими Штатами Америки.

Ministry of Education and Science announces third round of recruitment to the Reform Support Team


Ministry of Education and Science looks for experts for the New Ukrainian School reform:
• Education Content Expert/ Digital resources development specialist (Category 2)  (Requirtements)
•Legal / policy expert (NUS): National Education Electronic Platform NEEP (Category 2)  (Requirtements)


To participate in the competition, the applicants are requested to submit the following documents in English:
•a completed application form – download here.
•CV in English;
•at least one professional recommendation in English or Ukrainian with English translation.
Deadline for submission of documents is 23:59 min (Kyiv time) on October 14, 2019.
Documents are accepted to the following e-mail: rst@mon.gov.ua
These positions require full employment and physical presence at the office in Kyiv.


About the Reform Support Team
RST is a group of Ukrainian professionals (non-civil servants) funded on a temporary basis by the donors that provides targeted technical support and assists the Ministry in the design and implementation of the priority reforms. The RST consultants provide assistance in filling the capacity gaps in the design and implementation of priority reform strategies and programs, while strengthening links and partnerships between the Ministry’s priorities and relevant donor support.”
The focus of the Reform Support Team at the Ministry of Education and Science will be on the implementation of the New Ukrainian School reform and the reform of technical and vocational education.
The team will consist of 22 experts who will work on the implementation of the concept of the “New Ukrainian School” and the on reform of vocational  education. The recruitment will be carried out in several waves: 1) by May 2, 2019 -deadline for submission of applications for the vacancies of the management of the Team and assistant; 2) upon completing the acceptance of applications for the vacancies of the management and assistant of the Team, the next round of call for applications for the remaining vacancies will be announced. Information about this will be updated.
The funding source of this assignment is the EBRD Ukraine Stabilisation and Sustainable Growth Multi-Donor Account (MDA). The contributors are: Denmark, the European Union, Finland, France, Germany, Italy, Japan, the Netherlands, Norway, Poland, Sweden, Switzerland, the United Kingdom and the United States of America. Please note selection and contracting will be subject to MDA procedures and availability of funding.

У антарктичну експедицію до команди полярників запрошують 12 фахівців

«Ми знову шукаємо найкращих професіоналів і водночас романтиків, які проведуть цілий рік на станції «Академік Вернадський». Хочу зауважити, що до роботи  25-ої Української антарктичної експедиції 2020-2021 років буде прикуто надзвичайно багато уваги. Адже 2020-го спершу весь світ святкуватиме 200-ліття відкриття Антарктиди, а потім Україна відзначатиме першу чверть століття нашої станції», – зазначив керівник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) МОН Євген Дикий.

Він сподівається, що цього року охочих долучитися до експедиції буде не менше, ніж рекордного минулого. 2018-го вперше за багато років було проведено відкритий конкурс, без жодних гендерних обмежень, на який загалом подалося 178 осіб, зокрема 32 жінки. З них було відібрано команду, яка зараз працює на станції. Серед 12 полярників є 2 жінки – лікар та біолог.

«Цього року ми знову не ставимо жодних обмежень – головне, щоб кандидати чи кандидатки були фахівцями за своїми напрямами й мали необхідне здоров’я для роботи в Антарктиді», – додав очільник НАНЦ МОН.

У 25-у УАЕ шукають 12 осіб: 7 науковців, лікаря, кухара, дизеліста-електрика, системного механіка та системного адміністратора зв’язку. Вчені мають працювати за такими напрямами досліджень:

 • Геолого-геофізичні
 • Гідрометеорологічні та океанографічні
 • Геокосмічні
 • Біологічні

Загальні вимоги до кандидатів – відсутність хронічних захворювань та протипоказань до роботи в умовах Антарктиди, володіння іноземною мовою, неконфліктність і комунікабельність.

Водночас до кожної позиції є докладні вимоги, які можна переглянути в офіційному оголошенні про конкурс. Там же є вся інформація про етапи конкурсу, оплату праці та забезпечення зимівників.

Довідково.

Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.