Daily Archives: Жовтень 8, 2019

Команда Enactus ВНТУ взяла участь у фіналі Enactus World Cup

На Всесвітньому кубку Enactus, який проходив 16-18 вересня у Кремнієвій долині (місто Сан-Хосе, Каліфорнія, США), Україну представляла команда Вінницького національного технічного університету.

Це уже вшосте команда Enactus ВНТУ брала участь на такому високому рівні цих престижних змагань — ENACTUS WORLD CUP.

У складі команди Енактус ВНТУ були:

– Попов Владислав – новий капітан Enactus VNTU;
– Вікторія Богачук – капітан Enactus VNTU попереднього сезону;
– Галина Богачук ;
– Андрій Журавльов;
– Микола Демчук;
– Віталій Кравчик;
– Богдан Півошенко;
– Владислава Шевчук;
– Iгор Шептяков.

На змаганнях перший етап — жеребкування: розділення 37 країн світу на 8 ліг. Команда ВНТУ потрапила у лігу з Польщею, Киргизстаном та Кореєю, яка стала переможцем групи.

Презентували ми 3 проекти:

«Акустичний зір» — проект із технічною розробкою – маячок для людей із вадами зору, який допомагає їм знайти входи у будівлі за рахунок звуку.

«Pumpkinfarm» та «Caliwormia» — агроекологічні проекти, спрямовані на відновлення українських грунтів та покращення економічного стану селян.

Враження від змагань не передати словами! Усе масштабно, якісно, мотивуюче, просто круто!

Перед учасниками змагань виступали успішні люди — бізнесмени, політичні діячі, випускники Енактус зі всього світу. Наприклад, колишня генеральний секретар США, директор компанії Ford, Walmart.

У ENACTUS WORLD CUP брали участь команди із всіх куточків світу — США, Канада, Австралія, Китай, безліч країн Африки та південної Америки. Європейські країни — Німеччина, Італія, Британія, Голландія тощо.

Дуже емоційним та насиченим був день культурної ярмарки, де всі у національних костюмах представляли культуру рідної країни.

Україна виглядала яскраво та колоритно!

Там студенти ВНТУ познайомились із студентами з усього світу! Обмінялись досвідом реалізації проектів у їх домівках та просто поспілкувались у неформальній обстановці, чим розвивали свої навички англійської мови.

Цьогоріч переміг Єгипет із неймовірно потужним соціальним проектом, який створювався кілька років та мав вкладення для реалізації у декілька мільйонів доларів США!

На жаль, в Україні студенти не мають подібних фінансових можливостей для проектів, але чітко розуміють, які проекти є більш конкурентноздатними на World Cup.

У наступному вересні відбудеться World Cup 2020, цього разу вже в місті Утрехт, Нідерланди.

За інформацією пресцентру ВНТУ  

У Києві стартував новий проєкт для дітей з аутизмом Kids Autism Music

У Києві стартувала нова ініціатива для дітей з аутизмом — проєкт Kids Autism Music. Презентували її на унікальному інклюзивному концерті джазового піаніста Олексія Боголюбова в рамках міжнародного фестивалю «Парк мистецтв», який відбувся напередодні.

Kids Autism Music — це уроки музики для дітей з аутизмом. Організатори проєкту — МГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», БО «Sport for peace» і «Kot Agency Group».

У першій пілотній групі 12 дітей віком від 5 до 12 років. Свою ефективність вона доводитиме два місяці. З 2020 року організатори планують збільшити набір, і інші діти зможуть долучитися до проєкту. Раз на тиждень діти проєкту Kids Autism Music індивідуально займатимуться з професійними педагогами — представниками Київського інституту музики ім. Р. Глієра і консерваторії, отримають індивідуальний план самостійної роботи та щотижневі завдання з прослуховування класичних і сучасних музичних творів.

Організатори проєкту пояснюють, що так вони хочуть привернути увагу суспільства і батьків особливих дітей до потужного впливу музики, яка здатна змінити життя кожного на краще. Вона проникає у найглибші сховки мозку і душі, запрошує дитину до діалогу, спонукає комунікувати, цікавитися, відгукуватися, вчитися, керувати своєю увагою й емоціями, змінюватися і зростати.

Музика, додають організатори, позитивно впливає на емоційний стан, а це основа здоров’я людини.

«У 2017 році спільно з благодійною організацією Sport for Peace ми вирішили піти на серйозний експеримент і зробити джазовий концерт для дітей з аутизмом, — розповідає одна з організаторів проєкту Kids Autism Music Катерина Кот. — Їхня реакція виявилася дуже несподіваною: вони зацікавилися і виявили активність. Ми на власні очі побачили, як позитивно музика впливає на дітей з аутизмом. Тому що діти, які раніше виявляли агресію, заспокоювалися, уважно слухали. Ті, що були пасивнішими, навпаки, активізувалися. Концерт тривав близько години, і всі слухали, як зачаровані. Після нього діти виявили великий інтерес до інструментів. Їм хотілося доторкнутися до них, посмикати струни, пограти. З того часу ми шукали можливості, щоб організувати уроки музики для дітей з аутизмом».

Співорганізаторка проєкту Наталія Мартіашвілі додає: «Наше головне завдання — розвинути здібності та соціалізувати особливих дітей за допомогою звуків і музики. Спочатку діти навчатимуться азів фортепіано як індивідуально, так і працюючи у групах. Надалі на заняттях ми плануємо взаємодіяти з дітьми максимально різними інструментами і звуками, шукати підхід до кожного і розвивати здібності залежно від природних даних та зацікавленості кожної дитини. Ну й обов’язково в наших заняттях буде спільний похід на концерт класичної або сучасної музики, у театр, на балет, а може, й оперу».

«Багато досліджень показали: під час гри на музичному інструменті або навіть у процесі серйозного прослуховування музики людина задіює всі методи сприйняття світу: одночасно працюють ліва і права півкулі мозку, повністю задіяна як фізична, так і розумова й емоційна активність, — каже музикант і педагог Олексій Боголюбов. — Для мене різні стилі музики також асоціюються з різними рисами людського характеру, а відповідно, з різним впливом на людину. Наприклад, класичну музику я сприймаю як справжнісінькі ліки. Джаз, у моєму розумінні, відповідає за інтелект».

Тим часом батьки особливих дітей очікують від Kids Autism Music не тільки позитивного впливу на їхніх дітей, а й розкриття їхніх талантів.

«Ми дуже чекали на цей проєкт, адже прослуховування відбулися рік тому, — каже Світлана, мама дитини, яка займатиметься у музичній групі. — Під час добору нам пропонували підігравати музикантові на маракасах. А після прослуховування дозволили доторкнутися до інструментів і навіть спробувати на них пограти. Мій син був просто в захваті. Я дуже сподіваюся, що цей проєкт розкриє його музичні здібності».

Шкільні бібліотеки України отримають книжки про безпеку на дорозі

Усі бібліотеки українських державних шкіл отримають комплекти дитячих книжок про безпеку на дорозі «1000 та 1 поворот» Ольги Дробишевої. Загалом – це понад 90 тисяч книжок для занять з безпеки дорожнього руху для школярів початкових класів. 

У трьох частинах цієї книжки зібрано близько півсотні правил про безпеку на дорозі, які варто знати дітям вже змалечку.  Поки у системі української шкільної освіти не передбачені обов’язкові уроки з БДР і окремих матеріалів для дітей щодо цієї теми вкрай обмаль. Проблему зрозуміли у громадській організації Traffic Challenge, яка з 2015 року працює над зменшенням дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді в Україні. 

Тож громадська активістка, експертка з БДР Ольга Дробишева розробила інтерактивну книгу «1000 і 1 поворот». У них доступно та за допомогою веселих віршів дітям дошкільного та молодшого шкільного віку пояснюються  правила дорожнього руху, правила особистої безпеки на дорозі та в транспорті. 

«1000 та 1 поворот» допомагає нам змінювати світосприйняття дітей, вибудовує в них іншу – більш сучасну картину безпекових цінностей, а головне – знижує кількість порушень правил безпеки серед дітей на дорозі та відповідно допомагає нам боротися зі смертністю та травматизмом дітей на дорогах», – каже Ольга Дробишева. 

Ефективність книжок «1000 та 1 поворот» у роботі з дітьми вже випробували Шкільні офіцери поліції. З 2015 року книга залишається поки  основним в Україні допоміжним роздатковим матеріалом у роботі поліцейських з дошкільнятами та школярами молодшого віку. 

«Наша ціль – також вплинути на батьків. Одна з моїх найулюбленіших історій – це коли дитина на пішохідному переході сказала своїй мамі, яка хотіла йти на червоне, що поліцейські вчили не переходити дорогу на червоне світло, тому дитина запропонувала почекати зелене світло. У роботі із дітьми нам також допомагає ця книжка. Діти краще сприймають інформацію, коли навчання проходить весело, а ще й коли наприкінці їм дарують ці яскраві та інтерактивні книжки», – розповідає т.в.о. начальника відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Олексій Зіборов. 

 Книги «1000 і 1 поворот», видана у видавництві «САММІТ-КНИГА» і вже двічі встановлювала рекорд в Україні, як книга з найбільшим тиражем недержавного замовлення. На сьогодні загальний тираж всіх трьох частин складає більше півмільйона книжок. «Впевнений, знати про безпеку на дорозі і вчитися відповідально ставитися до власної безпеки діти мають ще змалечку. Чудово, що батьки і діти можуть разом у форматі гри вивчати правила, а потім на практиці їх застосовувати і бути обачними завдяки «1000 і 1 поворот», – зазначив директор видавництва САММІТ-КНИГА Іван Степурін. 

 Проект реалізується за підтримки Посольства США в Україні та у співпраці з Патрульною поліцією. 

ЗНО в магістратуру: Стартувала реєстрація на додактову сесію ЄВІ

Сьогодні, 7 жовтня 2019 року розпочалася реєстрація на Спеціально організовану сесію єдиного вступного іспиту з іноземної мови, яка відбудеться 05 листопада 2019 року, дозволить охочим скористатися шансом вступу до магістратури у 2019 році.

Правилами прийому закладу вищої освіти можуть бути визначені додаткові строки (в межах з 1 вересня до 30 листопада) прийому заяв і документів для здобуття ступеня магістра. Перш за все необхідно дізнатися, чи передбачено додатковий термін зарахування в обраному закладі вищої освіти.

Реєстрація для участі в цій сесії триватиме з 7 до 15 жовтня (включно). Її здійснюватиме приймальна комісія одного з закладів вищої освіти, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі.

Для кожного вступника, який отримав від представника приймальної комісії екзаменаційний листок, на веб-сайті Українського центру створюється інформаційна сторінка «Кабінет вступника ЄФВВ/ЄВІ», доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому.

Спеціально організована сесія ЄВІ проводиться за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб. Вартість цієї сесії – 495 грн.

Сплату послуги з проведення спеціально організованої сесії необхідно здійснити скориставшись інформаційною сторінкою «Кабінет вступника ЄФВВ/ЄВІ».

Якщо протягом п’яти робочих днів із дня завершення реєстрації оплату цієї послуги не здійснено, реєстрація вступника для участі у спецсесії ЄВІ скасовується Українським центром (екзаменаційний листок такої особи вважається недійсним).

У 2020 році плануємо удвічі збільшити інвестиції у нові навчально-практичні центри для профтехів, – Ганна Новосад

На наступний рік Уряд заклав у проєкт бюджету 100 млн грн на навчально-практичні центри у закладах профосвіти. Це вдвічі більше, ніж минулоріч, і до другого читання бюджету ця сума може зрости. Про це розповіла Міністр освіти і науки Ганна Новосад 7 жовтня 2019 року, під час свого візиту до Державного навчального закладу «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області».

«Оновлення освітнього простору закладів професійної освіти – невід‘ємна складова реформи цієї освітньої ланки. Насправді, я переконана, що саме у сфері професійної освіти ми маємо найбільший потенціал для зростання. Наше завдання – зробити все можливе, аби цей процес відбувався швидше», – повідомила Ганна Новосад.

Міністр також підкреслила, що оновлення простору має відбуватись разом із оновленням змісту та навчанням майстрів – лише так це буде комплексний процес змін.

На Херсонщині відбулося засідання ради директорів фахової передвищої освіти

Нещодавно на базі Бериславського медичного  коледжу відбулося планове засідання Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Херсонської області. Разом із керівниками працювали заступники директорів з навчальної роботи. В роботі засідання взяла участь начальник відділу професійної освіти та управління персоналом Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації О.Мочалюк.

Під час доповіді О. Мочалюк було проаналізовано виконання державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців закладами ФПО у 2019 р.

Голова ради О. Яковенко повідомив про правові, організаційні, фінансові засади функціонування технікумів і коледжів у системі фахової передвищої освіти та шляхи проведення роз’яснювальної та інформаційної роботи в суспільстві (в тому числі в засобах масової інформації) щодо системи фахової передвищої освіти.

Заступник директора з навчальної роботи Херсонського політехнічного коледжу Н. Ротань розповіла присутнім про особливості проведення  атестації у формі ЗНО для здобувачів вищої  освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти в закладах ФПО, ознайомила з основними новаціями, щодо Умов прийому у 2020 році до закладів ФПО. В ході доповіді Н. Ротань повідомила керівників закладів ФПО про необхідність оформлення ліцензій на підготовку фахових молодших бакалаврів у сфері фахової передвищої освіти до 31 грудня 2019 року.

  Після засідання для учасників заходу була проведена екскурсія по науково-практичному центру коледжу на базі Бериславської клінічної лікарні.

Інформація Херсонського політехнічного коледжу ОНПУ