Monthly Archives: Березень 2020

Всеукраїнська школа онлайн стартує 6 квітня, – анонсував Президент

Від 6 квітня, стартує проєкт “Всеукраїнська школа онлайн”, в рамках якої уроки для школярів транслюватимуть українські телеканали. Про це заявив у відеозверненні Президент України Володимир Зеленський.

 

“Дистанційна освіта під час карантину. Наше завдання як держави забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою у понеділок, 6 квітня, стартує проєкт “Всеукраїнська школа онлайн”. В рамках проекту 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України”, – сказав Президент.

З його слів, наразі проходять щоденні зйомки уроків для учнів 5-11 класів за збалансованою програмою Міністерства освіти та науки, в яких викладається 11 предметів.

“Навчатись дистанційно школярі зможуть на Facebook та Youtube, а також уроки з щоранку будуть транслюватись українськими телеканалами. За кожним класом буде закріплений один або декілька каналів. Їх перелік а також розклад уроків на тиждень з’явиться зовсім скоро. Закликаємо батьків стежити за новинами та заохочувати дітей до перегляду”, – зазначив Зеленський.

Скільки грошей відібрали у освіти? Документ.

В мережі оприлюднено порівняльну таблицю змін до державного бюджету (від депутата Верховної Ради Олексія Гончаренка). 

В документі загальна сума видатків Міністерства освіти та науки України зменьшена майже на 5,5 млрд. грн. 

Нагадаємо, сьогодні  Прем’єр-міністр Шмигаль говорив про максимальне збереження видатків на освіту.

По статтях, в тому числі, видатки були зменшені:

 • НАЗЯВО – мінус 10,5 млн. грн.
 • мала академія наук – мінус 60 млн. грн.
 • Фонд розвитку закладів вищої освіти – мінус 250 млн.грн.
 • Національний фонд досліджень – мінус 275 млн.грн.
 • НУШ – мінус 361 млн. грн
 • Соціальний захист педпрацівників – мінус 1,55 млрд. грн.

Більш детально:

 

Освітні програми будуть профінансовані. Кабмін зберіг видатки на освіту

Уряд завершив попередню підготовку змін до державного бюджету на 2020 рік, при цьому в новій редакції законопроекту збережені видатки на інфраструктуру, культуру та освіту.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Що маємо у підсумку. Незважаючи ні на що, видатки на інфраструктуру і розвиток, культуру й освіту — максимально збережені“, – написав Шмигаль.
(Ред. максимально – це не всі. Що попадає в секвестр дізнаємось пізніше)

За його словами, витрати стабілізаційного фонду будуть спрямовані на додаткові виплати медичним та іншим співробітникам, які задіяні у боротьбі з коронавірусом, грошову допомогу пенсіонерам, виплати українцям, які через поширення цього захворювання втратили роботу, а також надання фінансової допомоги вітчизняному бізнесу.


 

Google запустив ресурс для допомоги вчителям та учням у дистанційному навчанні

Google запустив в Україні освітній проєкт для вчителів «Навчайте з дому»

27 березня Google запустив українську версію ресурсу для допомоги вчителям та учням у дистанційному навчанні. Про це йдеться у блозі Google.


Оскільки багато навчальних закладів по всьому світу, зокрема в Україні, вже закриті для відвідування, або планують цей крок через COVID-19, половина учнів світу не може відвідувати навчальні заклади. Педагоги зіштовхуються з проблемою викладання дистанційно в небачених масштабах, а в деяких випадках – вперше.
 
Минулого тижня ми створили нові ресурси дистанційного навчання, зокрема колекцію навчальних матеріалів, список корисних додатків, новий ресурс YouTube Learn@Home, розроблений для сімей, а також низку публікацій на блозі та вебінарів. Ми також зробили преміальні функції Meet безкоштовними для шкіл до 1 липня 2020 року. Це включає в себе можливість 250 учасників спілкуватися одночасно, записувати уроки та прямі трансляції. І завдяки відгукам освітян, ми також постійно вдосконалюємо продукти, як-от ці нові елементи управління для викладачів у Hangouts Meet.
 
Ми продовжуємо прислуховуватись до викликів, з якими зіштовхуються вчителі в ці непевні часи, і сьогодні оголошуємо про запуск української версії ресурсу для допомоги вчителям та учням у дистанційному навчанні.
 

Навчайте з дому


«Навчайте з дому» — головний центр інформації, підказок, тренінгів та інструментів з ресурсу Google for Education, який допоможе вчителям продовжувати викладати, навіть якщо вони фізично не перебувають у класі.

На сайті для початку пропонують поради, як почати дистанційне навчання, наприклад:

 • як викладати в інтернеті,
 • як викладати дистанційно без відеоконференцій,
 • як зробити уроки доступними для всіх учнів,
 • як залучати учнів до активної співпраці під час дистанційного навчання,
 • як співпрацювати з іншими викладачами.

У Google розповіли, що цей ресурс буде розвиватися й надалі. Його побудували за підтримки та у співпраці з Інститутом інформаційних технологій в освіті ЮНЕСКО.

 • Навчальний рік у школах закінчиться 1 липня для всіх, крім випускників. Пробне ЗНО відбудеться не пізніше червня.
 • Також у МОН повідомили, що державну підсумкову атестацію для учнів 4 і 9 класів буде скасовано.
 • Якщо учні не повернуться після карантину до червня, тоді на початку нового навчального року — у вересні — у вчителів буде можливість надолужити матеріал, який припав на час карантину.

Читайте також: Як організувати дистанційне навчання та оцінювання. Досвід вчителів.

Добірка мультфільмів та ігор, що допоможуть першокласникам розрізняти геометричні фігури

Протягом кожного навчального тижня НУШ засвоюється низка нових компетенцій. Учні, граючись, опановують нові знання та навички.

Упродовж 9 навчального тижня першокласники НУШ мають, поміж іншим, вивчити геометричні фігури та дізнатися про значення і користь онлайн-ігор.

Дидактичні ігри та вправи

Такий формат гри зручний тим, що не потребує використання мультимедійних пристроїв. Для того, щоб реалізувати один із запропонованих варіантів, вам знадобляться лише роздруківки з тематичними малюнками.

Вправа «Розпізнай фігури»

Принцип виконання: Запропонуйте учням розглянути малюнки та визначити, де і які геометричні фігури на ньому зображено.

Обладнання: Роздрукований малюнок.

Час виконання: 5 хв.

Приклад роздруківки для вправи «Розпізнай фігури» з ресурсу Pinterest

Вправа-казка «Майструємо геометричні фігури»

Принцип виконання: Вчитель читає казку, а учні мають змоделювати відповідні геометричні фігури, про які йде мова, використовуючи рахункові палички (сірники) та мотузочки.

Матеріали: Набори рахункових паличок, мотузочки (шнурки).

Час виконання: 10 хвилин.

Казка про братів

Жили-були два брати –Трикутник і Квадрат. Старший, був дуже добрим і життєрадісним, а ось молодший – незадоволеним і заздрісним (Запитайте у школярів, якої геометричної форми був старший брат, а якої – молодший).

Якось Трикутник каже старшому братові: «Ти такий великий, повніший та ширший за мене, в тебе більше сторін і кутів, в мене лише 3, а в тебе цілих 4 кути!». Старший брат лише знизав плечима: «Я таким народився!».

Настала ніч, і Трикутник вирішив позлодійкувати та повідрізати братові всі кути зі словами: «Ну що ж, спати лягав ти квадратом, а прокинешся без кутів!» (Вчитель уточнює у дітей, яку фігуру думав утворити таким чином Трикутник з квадрата?А діти мають викласти коло за допомогою паличок та мотузки).

Але на ранок молодший брат стояв без слів. Отакої! Тепер у брата вісім новеньких кутів! (учні складають восьмикутник, показують всі геометричні фігури та пояснюють, чим вони відрізняються одна від одної).

Гра  «Подорож містом Геометричних Фігур»

Хід гри: Вчитель пропонує відправитись в уявну подорож до міста Геометричних Фігур, в якому діти познайомляться з машканцями та виконають кілька завдань (за основу взятий матеріал вчителя-дефектолога Фільченкової Лариси Іванівни).

Обладнання: Малюнки (місто фігур та казкова стежина), набори різнокольорових паперових фігурок (попередньо роздруковані та вирізані вчителем).

Час виконання: 15 хв.

1. «Чарівна стежина»

Учитель пропонує відправитись до міста Геометричних Фігур. Однак, щоб туди потрапити, треба знайти відповідну стежку із фігур певної форми. З яких фігур вона викладена? (трикутники). Учитель пропонує назвати їх колір українською та англійською мовами (зелений, green).

Стежка до міста Геометричних фігур

2. «Подорожуймо містом»

Ось і місто Геометричних Фігур. На чому тут можна подорожувати? (корабель, вантажний автомобіль, легковий автомобіль, потяг).

Учитель пропонує визначити, з яких геометричних фігур складається кожен вид транспорту, порахувати їх і назвати кольори українською та англійською мовами.

3. Жителі міста Геометричних Фігур

Учитель пропонує уважно поглянути на малюнок міста Геометричних ФІгур та знайти зображених там місцевих жителів, які зображено (пташку, кота, ведмедя). З яких геометричних фігур їх утворено? Якого вони кольору?

Запропонуйте школярам, використовуючи шаблони завчасно підготовлених геометричних фігур, створити казкових чоловічків, які б залюбки стали жителями уявного міста Геометричних Фігур.

Приклади чоловічків, яких можуть створити учні, використовуючи підготовлені геометричні фігури

Онлайн-ігри для вивчення геометричних фігур

З онлайн-іграми, як правило, переважна більшість школярів добре знайома вже до вступу в перший клас. Цей формат пізнання навколишнього світу надзвичайно подобається дітям. До того ж він може бути корисним інструментом, який варто використовувати для досягнення навчальних цілей!

Гра «Впізнай фігуру»

Принцип гри: Кожна гра складається з трьох етапів: власне демонстрації геометричної фігури; завдання, в якому потрібно на малюнку знайти всі фігури відповідної форми, та завдання, в якому необхідно знайти всі предмети, які мають подібну форму до певної геометричної фігури.

Завдання з гри «Впізнай фігуру», в якому необхідно позначити «пташкою» всі прямокутники

Добірка включає 6 простих і водночас цікавих для першачків онлайн-ігор:

Гра «Порахуй кути»

Принцип гри: На дисплеї окремо демонструються геометричні фігури (загалом 10). Учню необхідно порахувати, скільки кутів має кожна фігура, та обрати відповідний варіант серед запропонованих варіантів відповідей.

Приклад завдання з гри «Порахуй кути»

Перейти до гри можна, натиснувши сюди.

Гра «Танграм»

Танграм – надзвичайна гра-головоломка. Так, поєднавши відповідним чином всього 7 фігурок-танів, можна скласти практично будь-яку фігуру (так можна скласти будь-яку літеру абетки, тварин, цифри, силуети людей та ін.).

Принцип гри: Необхідно всередину білого контура вмістити всі 7 фігур таким чином, щоб вони не накладалися одна на одну.

Приклад завдання з гри «Танграм-мешканці морів»

На ресурсі можна знайти 5 ігр-танграмів, у кожній з яких пропонується скласти по 5 фігурок:

Така гра може стати надзвичайно захопливим заняттям як для школярів, так і для дорослих, адже вона розвиває логічне та креативне мислення.

Гра «Геометричні фігури у головоломці»

Ігрове поле складається з геометричних фігур – кружечків, квадратиків та восьмикутних зірок, розташованих по всій його поверхні. Поза ним розміщені фішки з комірками відповідної форми (кружечки, квадрати та зірки).

Принцип гри: Необхідно розмістити на ігровому полі всі фішки таким чином, щоб не залишилось пустих комірок.

Фішки можна повертати за допомогою стрілочок на клавіатурі, а переміщувати – за допомогою курсора мишки.


Інтерфейс онлайн-гри «Геометричні фігури у головоломці»

Перейти до гри можна, натиснувши сюди.

Мультфільми

Що люблять діти більше за все? Звісно, ігри та мультики! Тож пропонуємо кілька варіантів мультфільмів, які можна переглянути зі школярами під час вивчення геометричних фігур.

Мультфільм «Летючі геометрики»

Кожна з 10 геометричних фігур забула своє ім’я, вона лише пам’ятає свої ознаки. Визначте разом зі своїми першачками, хто з фігур яку має назву!

Мультфільм «Летючі геометрики»


Мультфільм «Веселі фігури»

Діти обожнюють розповіді, а якщо вони ще й анімовані, то це подвійна радість! Запропонуйте школярам разом переглянути короткий мультфільм, в якому представлено 5 історій про основні геометричні фігури.

Мультфільм «Веселі фігури»


Мультфільм «Урок – геометричні фігури»

Які предмети у побуті мають подібну до основних геометричних фігур форму? Про це ваші учні можуть дізнатися, переглянувши трихвилинний мультфільм.

Мультфільм «Урок – геометричні фігури»


Мультиплікаційна руханка

Руханка – це веселий спосіб активізувати увагу школярів під час уроку! А ця ігрова вправа дозволяє поспівати, потанцювати та згадати назви геометричних фігур українською і кольори англійською мовами.

Мультиплікаційна руханка


Анімована вправа для вивчення геометричних фігур англійською

Така мультиплікаційна вправа стане знахідкою для вчителів англійської! У відеоматеріалі по черзі представлено 12 геометричних фігур і до кожної з них подано зображення, написання та вимова їхніх назв англійською мовою.

Геометричні фігури англійською


Матеріали для вивчення геометричних фігур із Бібліотеки «На Урок»

Тема: Геометричні фігури. Гра «Хто більше»

Автор: Шаповалова Світлана Володимирівна

Про матеріал: Презентація складається з 5 слайдів, на кожному з яких зображено по 2 малюнки, які утворені найпростішими геометричними фігурами. Завдання школярів – визначити, на якому малюнку «сховано» більше фігур.


Тема: Презентація «У замку Королеви Геометрії»

Автор: Шевчук Ольга Василівна

Про матеріал: У запропонованій презентації представлені декілька надзвичайно цікавих дидактичних ігор, за допомогою яких можна у невимушеній формі перевірити рівень опанування школярами навчального матеріалу з теми «Найпростіші геометричні фігури». Учитель пропонує різноманітні завдання – назвати фігури, знайти окремі фігури з-поміж інших, скласти геометричні фігури із сірників або з паперу, використовуючи техніки орігамі тощо.


Тема: Дидактичні ігри на уроках математики

Автор: Наумович Ірина Іванівна

Про матеріал: Збірки з 80 дидактичних ігор, серед яких є й ігри для вивчення геометричних фігур. Кожну гру можна використовувати на уроках та в позакласній роботі з учнями. Дібраний матеріал сприяє розвитку інтелектуальних здібностей дітей, формуванню інтересу до вивчення математики у першачків.


А які ігрові прийоми застосовуєте ви? Долучайтесь до спільноти проактивних учителів, додавайте матеріали до Бібліотеки освітнього проекту «На Урок». Діліться власним досвідом та ідеями цікавих уроків, а також використовуйте напрацювання колег з усієї України!

Читайте також: Відеоуроки для дистанційного навчання (1 клас)

Як організувати дистанційне навчання та оцінювання. Досвід вчителів.

Карантин триватиме до 24 квітня. Це означає, що ще місяць школярі не відвідуватимуть школу. Навчати і оцінювати результати дітей вчителям доведеться вже у реаліях тривалої, тотальної і вимушеної онлайн-освіти.

Як це організувати? Який досвід тих, хто вже розпочав активно її впроваджувати? Як вчителі оцінюють навчальні досягнення своїх учнів? 

Адже оцінювання за таких умов – це не просто верстка тесту в гугл-формах (як це зробити, дивіться тут) чи на інших онлайн-ресурсах.

Ми спитали про це трьох учительок початкової, базової та старшої шкіл. Дехто з них розпочав навчати дистанційно нещодавно і вимушено. Однак в однієї спікерки – вчительки інформатики Людмили Булигіної – в навчальному процесі майже нічого не змінилось. Саме тому її історія – перша.

У цій статті з досвіду колег ви дізнаєтесь про таке:

 • Які особливості оцінювання під час дистанційного навчання і чому завдання мають бути значно легшими?
 • Чому тільки тестів не достатньо і чому важливі проблемні завдання та запитання?
 • Як організувати навчання та оцінювання у початковій школі?
 • Як діяти, якщо у класі є діти без доступу до ґаджетів чи якісного інтернету?
 • Як проводити диктанти і їхню перевірку при дистанційному навчанні?
 • Як скоординувати дистанійне навчання в базовій школі?

Людмила Булигіна, вчителька інформатики 10-11 класів, Політехнічний ліцей Національного технічного університету України “КПІ”

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ НАВЧАННЯ

З початком карантину в нашому навчанні організаційно і технологічно майже нічого не змінилось. Я працюю у старшій школі, це профільні класи з високим рівнем мотивації до навчання. Викладаю інформатику, тож використання онлайн-інструментів є основним в організації всього процесу.

Як це в нас працює:

 • ще з вересня створюються google-таблиці, де кожен учень має доступ до коментування і лише після його звіту про виконання певного завдання там з’являється відмітка про оцінювання;
 • завдання поділені на основні, які мають дедлайни, та за вибором, що створюють індивідуальну траєкторію навчання і дають додаткові бали;
 • спілкування відбувається в чаті телеграм і майже не має обмеження часу, а основна інформація зберігається в телеграм-каналі;
 • для проєктної роботи використовуються Trello-дошки і деякі інші ресурси;
 • єдине, що додалось в карантин, – зустріч у Zoom, для тих, хто не може долучитися до нас, готуємо запис.

Адміністрація школи спокійно ставиться до того, що я не ставлю поточні оцінки, і це розуміння створює можливість такої спільної роботи.

Я не працюю за 12-бальною системою, а лише переводжу в кінці семестру з накопичувальної 120-бальної, де кожен може зібрати свої бали за різні активності та завдання, і бачить прогрес, можливість вибору.

Учні знають, що за основну частину вони можуть набрати 60 балів, а решту 60 отримують за додаткові проєкти, участь у конкурсах, олімпіадах тощо. Важить не стільки перемога в олімпіаді, як участь. Так учні набирають певну кількість балів. Наприкінці семестру я ділю оцінку на 10 і виставляю в журнал.

ЩО ВАЖЛИВО В ДИСТАНЦІЙНОМУ ОЦІНЮВАННІ

Для дистанційного оцінювання потрібно розробляти зовсім інші завдання на противагу простим тестам. Тобто має бути не звична перевірка знань на відтворення, а дослідницькі та проблемні завдання, командна робота тощо.

Візьмімо приклад з хімії за 7 клас – “Розчини”. Уявіть, що у вчителя по 4-5 сьомих класів. Якщо він використає прості тести, то є великий ризик недоброчесного виконання роботи.

Тому можна запропонувати творче завдання, а не на відтворення. Наприклад, зробити свій “топ розчинів” за популярністю в побуті, за різними ознаками і написати, сфотографувати, намалювати відповідь.

А далі ці відповіді дати для загального огляду: на онлайн-ресурсі, роздруківками, з яких зробити колаж – це вже залежить від кількості і віку дітей.

Дитина підписує роботу своїм іменем, або ж ніком. Це все працює – ті, хто не побачать роботи на дошці, захочуть взяти участь наступного разу. Старанні ж учні бачитимуть, що їхня праця оцінена і помітна – для них це дуже важливо.

Коли вчитель демонструватиме, він хвалитиме і розповідатиме: “Дивіться, як у цьому класі зробили, а як – у цьому! Подивіться, які ми – різні, класні!”.

Учні можуть об’єднуватися у групи в зумі, скайпі, телеграмі і робити спільні проєкти.

ЯК ЗАЛУЧАТИ І ПРАЦЮВАТИ З БАТЬКАМИ

З батьками працює абсолютно те саме. Вони всі є у вайбер-групах. Складаються всі роботи, пишеться “дуже дякуємо всім, хто підтримує дітей, дивіться як у нас класно вийшло”, і публікується у вайбер без прізвищ, без імен. Батьки зазвичай запитують дітей, чи вони над цим проєктом працювали.

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ КОНТРОЛЬ УСПІШНОСТІ УЧНІВ

Ми можемо забезпечити один момент – або учень працює, або не працює. І це – нормальна форма контролю на цьому етапі.

Завдання під час дистанційного навчання мають бути вдвічі легші за ті, які даються в офлайні. Просто в інтернеті важче вчитися. Я навчаю також дорослих людей. Ми працюємо як онлайн, так і очно. Так-от, навіть для дорослих заняття в онлайні я роблю на третину легшим, з меншою інтенсивністю матеріалу і повільнішу за часом.

Як вони це роблять. Вчительки початкової, базової та старшої школи про організацію дистанційного навчання та оцінювання-2

Фото: автор – Focusarg, Depositphotos

Я підозрюю, чим менші діти, тим ще більше треба зменшувати інтенсивність, а не на третину. Тобто один урок на 45 хвилин мав би бути зроблений двома частинами дистанційно.

Зараз учителі намагаються вкластися в час, навантажити дітей тим, що не встигли дати за програмою. Наприклад, у 10 класі діти питають: “Чому нам задають вдвічі більше, ніж у звичайному режимі?”.

Тобто вчителі, знаючи, що якусь тему діти вивчили поганенько, що на неї було мало годин часу, впихнули все в дистанційку. Це – наша головна помилка.

Водночас, варто тестувати складність завдання. Якщо шестеро з десяти дітей не можуть виконати цей варіант завдання, треба брати інший. Робити тестові варіанти – давайте спробуємо тут, а давайте спробуємо тут.

А потім обов’язково запитувати, де було добре, що спрацювало, а що – ні. 

Під час дистанційного навчання важливо збирати зворотний зв’язок. 

Анкети, опитувальники, що вам сподобалось більше – цього має бути більше. “Зробив?” – “Молодець!” Без оцінки, зі зворотним зв’язком – “Що ви отримали для себе, що нове? Що ви візьмете з собою? Що вам сподобалось, а що – ні? Який ресурс добре спрацював, а який – ні? А на якому треба було реєструватися, а на якому – ні?”

Ми це робимо зазвичай на тренінгах, але це дуже важливо для дистанційного навчання.

І створюйте дошку, аби всі бачили. І щоб надихнулись ті, хто нічого не робив.

Ганна Петрушко, вчителька 4 класу школи №5 Печерського району, м.Києва. Пройшла цьогоріч сертифікацію

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ НАВЧАННЯ

Розпочала дистанційне навчання у своєму класі одразу після оголошення карантину. Перш ніж обрати зручний формат, провела опитування серед батьків та своїх учнів. Виявилось, що з 20-ти дітей класу доступ до персонального гаджету (телефона, ноутбука, планшета) є в 19-ти дітей. Ще одна дитина має гаджет після обіду, коли додому повертається її сестра. Тож із цією ученицею працюю індивідуально, зідзвонюватись у вайбері у другій половині дня.

Спілкування з колегами, дітьми відбувається через вайбер-групу – він є у всіх, тому це зручно. Однак всі матеріали зібрані в папках на гугл-диску. Адже в переписці у вайбері вони можуть загубитися. Там таки, на гугл-диску, я зібрала всі електронні версії підручників – дехто з дітей залишив книжки у школі.

Усі основні правила щодня прописувала і в батьківську групу, і в дитячу. Коли батьки зрозуміли, що діти у вайбері самостійно читають, усе роблять і їх не відволікають, почали нагадувати дітям: “Зайди у свою групу”.

Батьків турбую не часто. На початку дня – коротке повідомлення і все. Нагадую план роботи на день, розклад відеоуроків у Zoom, на що звернути увагу, також бажаю гарного дня і терпіння – батькам зараз теж зараз потрібна підтримка.

У нас є чіткий розклад. Зранку понеділка я озвучую дітям розклад на цілий тиждень. Щоденно після 9-ї ранку відправляю відеопривітання з побажаннями на день. Нагадую розклад і повідомляю, що матеріали – на гугл-диску в папці з назвою дати, яка сьогодні.

Визначаю, коли діти можуть попрацювати самі, вивчивши тематичний теоретичний матеріал, а коли тема складніша і потрібно пояснити. Якщо щось складніше – проводжу відеоурок у Zoom. Так у нас було з української мови, математики.

За тиждень навчання діти звикли, що вони зранку прокидаються, сідають і займаються. Саме зранку в нас відеоурок, і їм у будь-якому випадку проспати не вдасться до 11 години.

Я давала дітям чіткі інструкції. У ворді описувала зі скрінами, куди зайти і що натиснути, які завдання виконати. 

Завдання з підручника я не виключала – ми проходимо їх теж, теоретичний матеріал викладаю у презентації, або ж підбираю у відео. Далі на основі цього задаю вправи з підручника, але не в такій кількості та не в тому обсязі, як ми робимо у школі.

Я не можу проводити більше двох відеоуроків, бо в учнів щодня є відеоурок з англійської. Крім того, діти втомлюються.

У п’ятницю я дала їм тільки тест і провела один відеоурок. Коли сказала, що більше нічого не буде, то вони були дуже щасливі. Чому? Бо ніколи не були в такому форматі, для них це стрес, вони втомлюються.

Але я пояснила дітям, що навчання є, оцінки будуть. Тому вони стараються.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ОЦІНЮВАННЯ

Я зробила ексель-таблицю. Ставлю плюсики, якщо дитина виконала домашнє завдання.

На дистанційному навчанні важливо отримати фото виконаної роботи, бо треба зрозуміти хід виконання, правильність поняття. Якщо дитина виконує неправильно, вона так і засвоїть матеріал. Для деяких дітей складно зрозуміти неозначену форму дієслова. Якщо я не буду бачити роботу, не зможу виправити.

Тому я закреслюю-підкреслюю, пишу текстом, якщо неправильно, що скоригувати.

Минулого тижня я провела тестування через гугл-форми та сайті “На Урок”. Діти пройшли тест, побачили результат і свої помилки.

З української мови ми писали диктант через Zoom. Вони написали, сфотографували. Єдине що – для мене це величезна складність. Бо треба перевірити 19-20 робіт у редакторі, через монітор. Я розумію, що мій зір буде вже не мінус 4, а мінус 6.

Просила їх цей листок з диктантом зберегти і після карантину мені віддати.

Я задавала вивчити вірш напам’ять і переказ. Це вони робили в Zoom. Виявилось, що діти інколи соромляться, їм було незвично. Тому деякі розповідали один-на-один у вайбері.

ПОРАДИ КОЛЕГАМ

Добирайте той матеріал, що пасуватиме саме вашим учням. Мої діти досить самостійні, вміють зробити презентацію, надрукувати текст, скопіювати і вставити все, знайти потрібну інформацію в гуглі. Тому я могла їх так швидко перелаштувати на інший темп роботи.

Структуруйте матеріали для учнів. У мене на гугл-диску є папка із завданнями. У кожній – дата і уроки. У будь-який час дитина може переглянути матеріал. Їй не треба шукати у вайбері невідомо які файли.

Не рекомендую відправляти всі посилання, які вчитель тільки має. Якщо у вас є 10 ресурсів, і дитина має з усім розібратися, всюди зареєструватися. У початковій школі це не працює. Треба зареєструватися, відправити пароль і логін, сказати – яке конкретно завдання треба виконати.

Алла Євтушенко, вчителька географії базової та старшої школи у ліцеї “Наукова зміна” та вчителька географії під час теленавчання на каналі “Київ”, “Вчитель року-2019”

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ НАВЧАННЯ

Дистанційне навчання не було чимось абсолютно новим – я знала методи, прийоми. Хоч використовувала до цього переважно прості інструменти, як-от голосові повідомлення, спілкування в Instagram, Telegram.

Онлайн-навчання почалось із понеділка. Четвер-п’ятниця у мене пішли на те, щоб проаналізувати всі наявні платформи, зняти відеоінструкції, де і як ми будемо працювати, що потрібно завершити із занять, які були того тижня.

Ми навчаємось переважно у Zoom. Стандартний урок триває 45 хвилин, а в Zoom необмежена кількість конференцій по 40 хвилин. Тут головним завданням виявилось проінформувати учнів про нашу роботу та пояснити всі нюанси (це роблять через  Viber – ред.). У понеділок, 16 березня, вони знали, коли буде заняття, скільки триватиме, що для нього необхідно.

На початку карантину вся мережа була заповнена відео, як влаштувати дистанційне навчання. У нас у школі вчителі обмінюються досвідом, проводимо одне для одного вебінари.

Минулого тижня все було трішки хаотично: не всі колеги встигли налаштувати Zoom, шукали інші платформи, досліджували їхні переваги та недоліки. Тож ми спілкувались між собою та з кураторами (класними керівниками – авт.), щоб узгодити, чи можна в певний час провести урок. З наступного понеділка в дітей буде розклад, який ми з колегами обговорюємо. Хочемо, аби не було накладок, щоб у дітей був час на повноцінні перерви.

У нас є діти з проблемами з інтернетом. Ми надсилаємо їм матеріал уроку, відео, презентації. Так, аби дитина могла максимально зрозуміти матеріал, якщо її мережа не дає можливість взяти участь в онлайн-конференції..

У перші кілька днів усе було незвично. Але діти призвичаїлись, були активними, говорили, що спілкування поліпшує їхній настрій і що тішаться, коли бачать учителів у такому форматі.

Як вони це роблять. Вчительки початкової, базової та старшої школи про організацію дистанційного навчання та оцінювання

Фото: автор – EdZbarzhyvetsky, Depositphotos

Я помічаю, що з молодшими класами не вистачає організованості. У класі, де я класний керівник, я радила, що робити і як. Щоб вони не забували, які їм завдання поставили до виконання і як їх треба виконувати. Постійно з ними на зв’язку для консультацій.

Зараз помічаю, що нинішній мій урок, усе ж, особливий. Ти не бачиш дітей вживу, їхні емоції не передаються так активно, як під час уроку. На екрані не видно одночасно всі 30 пар очей, бачиш лише віконця. А коли хтось ставить запитання, за голосом важко одразу зрозуміти, хто говорить.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ОЦІНЮВАННЯ

Динаміка в учнів різна. Хтось швидше ловить інформацію і звик до формату дистанційного навчання, комусь потрібно більше часу. Але засвоюють вони достатньо добре. Переважна більшість залишаються на тому ж рівні, який був.

Оцінювання я проводила в Сlasstime. Розробники надали на час карантину безкоштовний преміум-доступ усім вчителям. Платформа зручна тим, що вчитель може налаштувати багато функцій: дитина бачить правильні відповіді одразу по завершенні тестування, аналізує помилки; можна ставити таймер на виконання завдань – як і в контрольній роботі на уроці; можна запланувати, о котрій опитування стане доступним та завершиться. Це дуже зручно і дисциплінує учнів. Використовую також Google-форми.

ПОРАДИ КОЛЕГАМ

Не боятися і бути сміливим. Не важливо, скільки тобі років, – це чудова можливість дізнатися щось нове. Учні очікують від вчителів, можливо, не скільки пояснення матеріалу, а скільки – ось цього “дивіться, це моя вчителька і вона веде уроки в онлайні, щоб мені щось пояснити та допомогти”. Це так само підтримує, як пояснення матеріалу.

Зараз так багато інформації і порад, що кому і як зробити!

Читайте також: Відеоуроки для дистанційного навчання (1 клас)

Просто треба робити те, що ви вважаєте правильним та доцільним саме для ваших учнів. Ви точно знаєте краще, який текст чи відео і якого формату треба дати, щоб учні зрозуміли тему. Головне – не боятися.

Галина Титиш, “Нова українська школа”

ЗНО і карантин в інших країнах

За даними ЮНЕСКО, заходи щодо протидії коронавірусу вплинули на 72,9% від загального числа учнів та студентів.

У більшості країн – закриті школи та університети на національному рівні або ж на рівні окремих регіонів.

Немає жодної системи освіти, котра була б готова до таких викликів. Тому готових рішень щодо того, як проводити вступну кампанію в умовах карантинних заходів, – наразі немає.

Та й їх і не може бути, адже і системи вступу, і системи організації навчання – дуже відрізняються між собою.

Тому некоректно бездумно переймати чужий досвід, проте варто оцінити засадничі підходи до організації вступної кампанії – у ситуації пандемії.

 

У США ключові іспити, необхідні для вступу, поки що переносяться на пізніший термін.

ACT перенесли з 4 квітня на 13 червня.

SAT скасували іспити у березні та травні, й обіцяють повідомити нові дати пізніше.

При цьому, окремі штати та університети вже оголосили, що іспити ACT та/або SAT не будуть обов’язковими для вступу.

У Нідерландах Асоціація університетів та Міністерство освіти, культури та науки узгодили спільні принципи реагування на коронавірус, котрі передбачають можливість подовження термінів складання іспитів для студентів, а також – перенесення терміну зарахування на університетські програми з 1 травня на 1 червня.

 

 

Французьке міністерство освіти відтермінувало на три тижні національні іспити, заплановані на 5 квітня.

Календар вступної кампанії поки що лишається незмінним і має завершитись 17 липня.

Проте вступників просять слідкувати за подальшими повідомленнями, оскільки можуть бути зміни у календарі.

У Великій Британії уряд прийняв рішення не проводити національні іспити, а оцінки, які потрібні для вступу до університетів, будуть виставлятись за поточну роботу під час навчального року.

Водночас, деякі країни, де іспити заплановані дещо пізніше, поки що вичікують. Так, у Фінляндії поки що іспити, планують проводити відповідно до графіку – у другій половині травня.

 

Переносяться також і міжнародні іспити – GMAT, TOEFL, IELTS, GRE. Ці іспити важливі для вступу іноземних студентів, а також для вступу в окремі заклади, як то бізнес-школи.

У результаті – пандемія впливає не тільки на внутрішні системи вступу, але й на міжнародну академічну мобільність.

Інна Совсун, 
народна депутатка України,
ексзаступниця міністра освіти та науки України,
спеціально для УП.Життя

Відеоуроки для дистанційного навчання (2 клас) оновлено 30.03

Ми пропонуємо підбірку відео уроків для дистанційного навчання. Ці уроки мають допомогти учням  засвоїти навчальні матеріали під час карантину. Ці відео стануть у нагоді батькам та вчителям.

Ми не претендуємо на те, що ця збірка найкраща. Тому пропонуємо всім долучитись до обговорення. Пропонуйте свої відео, оцінюйте вже додане відео. Разом ми зможемо легко та з користю пройти через ці непрості часи. 

Сторінка в режимі оновлення – буде доповнюватись.

Сторінка для всіх класів (з 1 по 11) 


Українська мова (мова та літературне читання)

 


Англійська мова


Математика


Музичне мистецтво

велика збірка 991 відео (Татьяна Савченко)


Образотворче мистецтво


Інформатика


Дизайн і технології


Я досліджую світ


Фізкультура – перейти на сторінку

 

Пропонуйте свої відео в коментарях, оцінюйте вже додане відео. Разом ми зможемо легко та з користю пройти через ці непрості часи. 

Атестація педпрацівників в умовах карантину

МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів прийняти рішення про перенесення своїх засідань на період після карантину, однак у випадку нагальної потреби їх можна проводити онлайн. Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки, що був надісланий органам управління у сфері освіти сьогодні, 27 березня 2020 року. 

Так, в документі йдеться про те, що у випадку нагальної потреби у завершенні атестаційних процедур, що мають на меті підвищення кваліфікаційних категорій, присвоєння педагогічних звань та прийняття рішення атестаційною комісією щодо проведення власних засідань у період карантину, необхідно забезпечити:

 • проведення засідань атестаційних комісій в режимі онлайн, як за участі педагогічного працівника чи його представника, так і у випадку відсутності у нього можливості підключитися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії;
 • подання необхідних матеріалів до атестаційних комісій засобами електронного та/або поштового зв’язку.

Якщо нагальне засідання атестаційної комісії неможливо провести онлайн, МОН рекомендує вжити  всіх можливих заходів для мінімізації ризику поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, серед учасників відповідних засідань.

Зокрема необхідно:

 • сформувати графік роботи атестаційної комісії, мінімізувавши можливість контактів учасників її засідань;
 • скоротити кількість членів атестаційної комісії до мінімальної;
 • проводити атестацію педагогічного працівника за його відсутності чи відсутності його представника, враховуючи наявні характеристики, атестаційні листи, документи про проходження підвищення кваліфікації тощо;
 • вважати неявку педагогічного працівника чи його представника на засідання атестаційної комісії як відсутність з об’єктивних причин.

“В усіх випадках потрібно керуватися інтересами педагогічного працівника, який атестується”, – підкреслює МОН.

Так, МОН рекомендує відтермінувати до завершення карантину розгляд питань щодо відповідності (невідповідності) педагогічних працівників раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії.

Міністерство також рекомендує перенести атестацію, якщо атестаційна комісія не може прийняти рішення на користь педагогічного працівника через його відсутність чи відсутність його представника або через їх неможливість підключитися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії. 

“За педагогічними працівниками у випадку перенесення їх атестації зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія до проведення атестації у встановленому законодавством порядку”, – наголошується у листі.

МОН та Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій проти згортання розвиткових програм

Міністерство освіти і науки та Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій розуміють усю критичність ситуації в країні, що склалася у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, однак виступають проти пропозицій Міністерства фінансів, які передбачають повне згортання розвиткових програм освіти і науки. 

Про це йдеться в спільному листі МОН та профільного комітету ВРУ, що був надісланий Міністерству фінансів сьогодні, 27 березня 2020 року. 

Так, Мінфін пропонує зменшити загальний обсяг фінансування освіти і науки на майже  5 мдрд 847 млн 230,2 тис грн. Ця сума включає усі розвиткові програми освіти і науки, серед яких субвенція НУШ, кошти на грантове фінансування науки через Нацфонд досліджень, базове фінансування науки в університетах та інші напрями підтримки трансформацій освіти і науки.

У додатку до листа МОН та профільний комітет вимагають зберегти на розвиток бодай програми загальним обсягом в  1,7 млрд грн. 

З-поміж них – програма грантового фінансування наукових досліджень через Національний фонд досліджень. Загалом її обсяг складає 525 млн 533,3 тис грн, з яких Мінфін пропонує забрати 500 млн 338,7 тис грн. Позиція Комітету ВРУ та МОН – повністю зберегти програму.

“Забрати ці кошти – означає забрати будь-яке фінансування наукових досліджень в Україні. Це також означатиме неможливість української науки протидіяти пандемії коронавірусу COVID-19. Саме на грантовому фінансуванні розробки методів діагностики та виробництва тест-систем для детектування короновірусу COVID-19, молекулярного дизайну та синтезі нових лікарських засобів, санітарно-епідеміологічному аналізі особливостей поширення короновірусу COVID-19 та інших напрямках протидії пандемії коронавірусу керівництво Національного фонду досліджень готове зосередити грантове фінансування науки в 2020 році”, – відзначається у поясненні в додатку до листа.

Не менш важливою для розвитку науки є програма базового фінансування науки в університетах, на яку було заплановано 400 млн грн. Важливо, щоб на цей напрям було збережено бодай 220 млн грн, щоб забезпечити кращих науковців мінімально потрібним обладнанням.

Ще одна принципова позиція – бодай часткове збереження субвенції для розвитку Нової української школи. Так, Мінфін пропонував зменшити її з 1,4 млрд грн до 361 тис грн. Позиція МОН та профільного комітету ВРУ – зберегти хоча б 1 млрд 60 млн грн, що спрямовані на обладнання шкіл до нового навчального року.

“Відсутність цих коштів поглибить нерівність серед учнів шкіл та завдасть серйозної шкоди впровадженню реформи НУШ”, – йдеться у додатку до документу.

Зберегти хоча б частково просять також програму “Спроможна школа для кращих результатів”, яка передбачена для обладнання опорних та великих шкіл. Загалом в загальному фонді бюджету було передбачено 1,5 млрд грн на цю програму, просять зберегти бодай 500 млн грн.

Принциповим також є розвиток закладів професійної освіти – програму розвитку навчально-практичних центрів в них пропонували прибрати повністю. МОН та профільний Комітет наполягають, що варто зберегти хоча б 100 млн грн з 259 млн грн, що були заплановані.

Хоча б 3 млн грн з 7,3 млн грн, що були заплановані, важливо зберегти для проведення сертифікації вчителів – нового механізму, який дозволяє кращим педагогам отримати 20% надбавки до зарплати. Процедура сертифікації педагогів цьогоріч вже розпочалася – наразі триває другий етап, в якому беруть участь 1045 педагогів. Ці кошти необхідні для завершення процесу сертифікації у 2020 році.

Також просять зберегти кошти на пільгові довгострокові кредити для здобуття вищої освіти, принаймні на ті, що вже встигли дати, бодай часткову надбавку для молодих вчителів та технічні роботи, зокрема для УЦОЯО, якому потрібне друкарське обладнання для проведення ЗНО цьогоріч.

“Ми виступаємо проти пропозицій Міністерства фінансів України, які позбавляють освіту та науку будь-яких шансів на розвиток та завдають непоправної шкоди майбутньому нашої країни. Саме від рівня освіти та науки залежить те, якою буде Україна в майбутньому, наскільки міцно вона буде стояти на ногах та чи витримає усі наступні виклики”, – йдеться в офіційній позиції МОН та Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій.

Найбільший перелік кращих фільмів за жанрами

Під час карантину є вдосталь вільного часу, щоб переглянути фільми, які не було можливості подивитись раніше. Тож не гайте час, дивіться.

 

Перелік цікавих фільмів:

1. Достучаться до небес
2. Пока не сыграл в ящик
3. Куда приводят мечты
4. В погоне за счастьем
5. Дневник Нимфоманки
6. Необратимость
7. Эффект бабочки
8. Игры разума
9. Гордость и предубеждение
10. Зеленая миля
11. Семь жизней
12. Адвокат дьявола
13. Области тьмы
14. Запах женщины
15. Всегда говори «Да»
16. Список Шиндлера
17. Мечтатели
18. Форрест Гамп
19. Револьвер
20. Бойцовский клуб
21. Нокдаун
22. Господин Никто

 

Перелік мотивуючих фільмів:


1. Гладиатор
2. Никогда не сдавайся
3. Бойцовский Клуб
4. Дьявол носит Прада
5. Миллионер из трущоб
6. Башни Близнецы
7. В погоне за счастьем
8. Секрет
9. Мирный Воин
10. Грязные танцы
11. Рокки
12. Октябрьское небо
13. Ямакаси
14. Достучаться до небес
15. Побег из Шоушенка
16. Храброе Сердце
17. Социальная сеть
18. Куда приводят мечты
19. Пока не сыграл в ящик
20. Всегда говори «Да»
21. 8-я миля
22. Миссия на Марс
23. Соучастник
24. Крепкий Орешек
25. Нокдаун
26. 3 дня на побег
27. Загадочная история Бенджамина Баттона
28. Бойлерная
29. Шаг вперед
30. Олигарх
31. 1 1
32. Джанго освобожденный
33. Жизнь Пи
34. В погоне за счастьем
35.А в душе я танцую

Приголомшливі фільми, які змусять вас плакати:

1. Искусственный разум
2. Хатико: Самый верный друг
3. Зеленая миля
4. Титаник
5. Белый Бим Черное ухо
6. Спеши любить
7. Мальчик в полосатой пижаме
8. Заплати Другому
9. Достучаться до небес
10. Мост в Терабитию

Кращі фільми за версією Тарантіно:

1. Королевская битва — Япония, 2000 год
2. Кое-что еще — США, Франция, Великобритания, 2003 год
3. Кинопроба — Япония, 1999 год
4. Лезвие / Бритва — Гонконг, 1995 год
5. Ночи в стиле буги — США, 1997 год
6. Под кайфом и в смятении — США, 1993 год
7. Догвилль — Германия, Дания, Швеция, Финляндия, Франция, Великобритания, Нидерланды, Норвегия, 2003 год
8. Бойцовский клуб — Германия, США, 1999 год
9. Пятница — США, 1995 год
10. Свой человек — США, 1999 год

Топ 10 заборонених і дуже спірних фільмів, невідомі історії відомих людей:

1. Дом (запрещен в 36 странах)
2. Курск (запрещен в России)
3. Разменная монета (запрещен в США)
4. Привет от Кобы — Сталин
5. Властелин мира — Никола Тесла
6. Человек, который хотел знать все — Леонардо да Винчи
7. Отражение — Спецназ за гранью возможного
8. Грани возможного — Сила мышц
9. Грани возможного — Человеческий мозг
10. Грани возможного — Зрение

Кращі фільми про зраду:

1. Матч Пойнт, США, Великобритания, 2005 год
2. Неверная (2002), США, Германия, Франция, 2002 год
3. Близость (2004), США, Великобритания, 2004 год
4. Приходит женщина к врачу, Нидерланды, 2009 год
5. Цена измены, США, 2005 год
6. Прошлой ночью в Нью-Йорке, США, Франция, 2010 год
7. Что скрывает ложь (2000), США, 2000 год
8. Осторожно Двери закрываются, США, Великобритания, 1998 год
9. Бункер, Испания, Колумбия, 2011 год
10. На грани (1997), США, 1997 год


Добірка фільмів на тему «Божевільні в кадрі»:

1. Чарли и Шоколадная Фабрика, США, 2005 год
2. Вилли Вонка и шоколадная фабрика, США, 1971 год
3. Черный лебедь (2010), США, 2010 год
4. Пролетая над гнездом кукушки, США, 1975 год
5. Остров проклятых, США, 2010 год
6. Игры разума, США, 2001 год
7. Ангелы вселенной, Исландия, 2000 год
8. Дом дураков, Россия, 2002 год
9. Я плюю на ваши могилы, США, 2010 год

Комедії про обмін тілами:

1. Мальчик в девочке, 2006
2. Нас двое, 2008
3. Подмена, 1991
4. Чумовая пятница, 2003
5. Любовь-морковь, 2007
6. Любовь-морковь-2
7. Хочу как ты, 2011
8. Их поменяли телами, 1996
9. Цыпочка, 2002
10. Из 13 в 30, 2004

Найкривавіші фільми:

1. Хостел (2005)
2. Хостел 2 (2007)
3. Пила 2 (2005)
4. Пила: Игра на выживание (2004)
5. Ад каннибалов (1979)
6. Мизери (1990)
7. Мученицы (2008)
8. Поворот не туда (2003)

Підбірка справжнього чоловічого кіно:

1. Карты, деньги, два ствола (1998)
2. Бешеные псы (1992)
3. На гребне волны (1991)
4. Бойцовский клуб (1999)
5. Свой среди чужих, чужой среди своих (1974)
6. Закон доблести (2012)
7. Поезд на Юму (2007)
8. 22 пули: бессмертный (2010)
9. Мы из будущего
10. Мы из будущего 2

Добірка фільмів для підлітків:

1. Оторва (2008)
2. Еще одна история Золушки
3. Спеши любить (2002)
4. ЛОЛ (2012)
5. Дрянные девчонки (2008)
6. Шаг вперед (2006)
7. Сумерки (2008)
8. Хатико (2009)
9. Классный мюзикл (2006)

Унікальна добірка кращих фільмів з Джимом Керрі:

1. Пингвины мистера Поппера (2011)
2. Рождественская история (2009)
3. Всегда говори «ДА» (2008)
4. Роковое число 23 (2007)
5. Аферисты Дик и Джейн (2005)
6. Лемони Сникет: 33 несчастья (2004)
7. Вечное сияние чистого разума (2004)
8. Брюс Всемогущий (2003),
9. Мажестик (2001)
10. Гринч – похититель Рождества (2000)
11. Я, снова я и Ирэн (2000)
12. Шоу Трумана (1998)
13. Лжец, лжец (1997)
14. Кабельщик (1996)
15. Бэтмен навсегда (1995)
16. Тупой и еще тупее (1994)
17. Маска (1994)
18. Эйс Вентура: Розыск домашних животных (1993)
19. Я люблю тебя, Филлип Моррис (2008)
20. Человек на Луне (1999)


Добірка найкращих фільмів з Джонні Деппом:

1. Мрaчные тени (2012)
2. Рoмoвый дневник (2010)
3. Туриcт (2010)
4. Aлиca в cтрaне чудеc (2010)
5. Джoнни Д. (2009)
6. Вooбрaжaриум дoктoрa Пaрнaca (2009)
7. Чaрли и шoкoлaднaя фaбрикa (2005)
8. Рacпутник (2004)
9. Вoлшебнaя cтрaнa (2004)
10. Тaйнoе oкнo (2004)
11. Из aдa (2001)
12. Кoкaин (2001)
13. Шoкoлaд (2000)
14. Coннaя Лoщинa (1999)
15. Девятые врaтa (1999)
16. Cтрaх и ненaвиcть в Лac-Вегacе (1998)
17. Дoнни Брacкo (1997)
18. Мертвец (1995)
19. Эд Вуд (1994)
20. Эдвaрд руки-нoжницы (1990)

Добірка фільмів з Леонардо ДіКапріо:

1. Начало (2010)
2. Остров проклятых (2010)
3. Совокупность лжи (2008)
4. Дорога перемен (2008)
5. Кровавый алмаз (2006)
6. Отступники (2006)
7. Авиатор (2004)
8. Банды Нью-Йорка (2002)
9. Поймай меня, если сможешь (2002)
10. Пляж (2000)

9-ка приголомшливих містичних фільмів:

1. Другие / The Others (2001)
2. Сонная Лощина / The Hollow (1999)
3. Шестое чувство / Sixth Sense (1999)
4. Ключ от всех дверей / Skeleton Key (2005)
5. Готика / Gothika (2003)
6. Константин: Повелитель тьмы / Constantine (2005)
7. 1408 / 1408 (2007)
8. Омен 666 / The Omen (2006)
9. Девятые врата / The Ninth Gate (1999)

5 дивовижних пригод:

1. Изгой
2. Выжить
3. 127 Часов
4. Королевская битва
5. Шесть дней, семь ночей

Кращі фільми-катастрофи:

1. В субботу (2011)
2. Скайлайн (2004)
3. Я — легенда (2007)
4. Наводнение (2007)
5. Послезавтра (2004)
6. Явление (2008)
7. 2012 (2009)
8. Знамение (2009)
9. Башни-близнецы (2006)
10. День, когда Земля остановилась (2008)

Кращі фільми з Монікою Беллуччі:

1. Пристрели их (2007)
2. Матрица: Перезагрузка. (2003)
3. Бешеная кровь (2008)
4. Второе дыхание (2007)
5. Человек, который любит (2008)
6. Стукачка (2010)
7. Любовь: инструкция по применению (2011)
8. Не оглядывайся (2009)
9. Дракула (1992)
10. Слезы солнца (2003)


12 кращих фільмів на тему самотності:

1. Изгой (2000)
2. Малхолланд Драйв (2001)
3. Трудности перевода (2003)
4. Сломанные цветы (2005)
5. Покидая Лас-Вегас (1995)
6. О Шмидте (2002)
7. Небо над Берлином (1987)
8. Паук (2002)
9. Чунгкингский экспресс (1994)
10. Таксист (1976)

Спеціально для любителів жахів
Фільми жахів, засновані на реальних подіях:

1. Девушка напротив
2. Волчья яма
3. Зодиак
4. Техасская резня бензопилой
5. Шесть демонов Эмили Роуз
6. Незнакомцы
7. Призраки в Коннектикуте
8. Призрак Красной реки
9. Ужас Амитивиля
10. Они
11. Одержимая
12. Эвиленко
13. Охотник на людей
14. Каннибал из Ротенбурга
15. Бостонский Душитель
16. Пустоши
17. Алфавитный убийца
18. Гражданин Икс
19. Собиратель костей
20. Могильщик Гэйси
21. Пропавшие
22. Воспоминания об убийстве
23. За гранью страха
24. Порок
25. Американское преступление
26. Леденец
27. Необитаемый
28. Каннибал
29. Ночные небеса
30. Бал Сатаны
31. Ночной охотник
32. Туннели смерти
33. Призрак в доме семьи Белл
34. Темная вода: Изгнание нечистой силы
35. Немой дом
36.Техасская резня бензопилой (2006)
37. Репортаж (2007)
38. 6 демонов Эмили Роуз (2005)
39. Ужасы Амитивилля (2005)
40. Призрак красной реки (2005)
41. Волчья яма (2005)
42. Ведьма из Блэр: Курсовая с того света (1999)
43. Открытое море (2003)
44. Паранормальное явление 1-4 ч. (2007)
45. Прикосновение (1992)

Найстрашніші фільми жахів за всю історію кіно:

«Психоз» (Режиссер Альфред Хичкок)
«А теперь не смотри» (Николас Роуг)
«Плетеный человек» (Робин Харди)
«Сияние» (Стэнли Кубрик)
«Изгоняющий дьявола» (Уильям Фридкин)
«Носферату: Симфония ужаса» (Фридрих Вильгельм Мурнау) «Впусти меня» (Томас Альфредсон)
«Вампир» (Карл Теодор Дрейер)
«Вампиры» (Луи Фейяд)
«Подглядывающий Том» (Майкл Пауэлл)
«Невиновные» (Джейк Клейтон)
«Звонок» (Хидео Наката)
«Призрак дома на холме» (Ян де Бонт, 1999)
«Техасская резня бензопилой» (Тоб Хупер, 1974)
«Глубокой ночью» (Альберто Кавальканти Бэзил Дирден и др.) «Кабинет доктора Калигари» (Роберт Вине)
«Хэллоуин» (Джон Карпентер)
«Невеста Франкенштейна» (Джеймс Уэйл)
«Дьяволицы» (Анр-Жорж Клузо)
«Дракула» (Теренс Фишер)
«Кинопроба» (Такаши Миике)
«Ведьма из Блэр» (Дэниел Миррик, Эдуардо Санчес)
«Зловещие мертвецы»/ (Сэм Рейми) «Кэрри» (Брайан Де Пальма)
«Смертельный туннель»
«Подмена»
« Незнакомцы»
«Таншаньское землетрясение»
«Выжить»
«Кемпер»

Підбірка психологічних фільмів жахів:

1. Дитя тьмы
2. Дом восковых фигур
3. Затащи меня в ад
4. Полуночный экспресс
5. Шестое чувство
6. Куб
7. Астрал
8. Палата
9. Гипноз
10. Лабиринт Фавна

5 найбільш небезпечних для психіки фільмів:

1. СЧАСТЬЕ /реж. Тодд Солондз, 1998
2. НИТИ /реж. Мик Джексон, 1984
3. КИНОПРОБЫ /реж. Такаши Миике, 1999
4. ГОЛОВА-ЛАСТИК /реж. Дэвид Линч, 1977
5. ЗА СТЕКЛОМ /реж. Ауг

Поділіться списком фільмів з друзями! 

Як влада вбиває освіту, науку та медицину

Проект змін до держбюджету схожий на акт “про смерть” – ось вам, окрім пандемії та економічної кризи ще й удар по освіті та науці.

Зараз важко сказати, скільки грошей потрібно на боротьбу з пандемією та наскільки великою буде діра у державному бюджеті України, що утвориться через карантин та стрімке падіння економічної активності.

На жаль, ні уряд, ні президент досі не представили розрахунків і чогось бодай схожого на стратегію, державну політику чи план дій. Наразі ми маємо лише озвучений урядом намір створити стабілізаційний фонд для боротьби з епідемією та скоротити видатки деяких міністерств.

Відтак, незрозуміло, на скільки саме необхідно скорочувати державні видатки та де шукати кошти на боротьбу з коронавірусом. За таких умов, секвестр бюджету, або скорочення “непершочергових” видатків, неуникно буде безсистемним.

Однак план змін, який сьогодні представили, виглядає не просто хаотичним. Це схоже на акт добивання – ось вам, крім пандемії та економічної кризи, ще й удар під дих освіті та науці.

Скорочення бюджету, яке запропонував нині український уряд, передбачає урізання видатків на освіту і науку на 7 млрд гривень. Це 6,5 % від запланованого у загальному фонді освітнього бюджету на 2020 рік. Влада пропонує скоротити видатки по 26 бюджетним програмам. Зокрема, хочуть повністю або майже повністю забрати фінансування з 14 програм. 

Серед них є ключові для існування і розвитку української освіти і науки. Насамперед – субвенція на підготовку до наступного року Нової української школи. Це 1,42 млрд грн на сучасні меблі, навчальне приладдя, інтерактивні дошки та комп’ютери, а головне – на перепідготовку вчителів. 

 

Повністю скасувати видатки на підготовку третього року Нової української школи означає не лише суттєво погіршити умови, в яких навчатимуться майбутні першокласники порівняно з учнями попередніх років, але й підірвати віру у шкільну реформу з боку батьків та освітян. І цим поставити її під загрозу в цілому.

Також уряд хоче відмовитися від широко анонсованої у кінці минулого року доплати молодим вчителям – 1,553 млрд грн, по 10 тис грн, які мали отримати у 2020 році вчителі, котрі працюють менше 10 років. 

Під час дискусій навколо проекту закону “Про повну загальну середню освіту”, ми місяцями ламали списи навколо реформи вчительських зарплат. Я переконувала, що необхідно відмовитися від успадкованої з радянських часів моделі “маленька ставка + десятки надбавок”, оскільки ця модель, окрім надмірної регуляції роботи вчителя та створення хибних стимулів, ще й ставить під загрозу фінансову безпеку освітян. Адже надбавки можна не виплатити, якщо грошей немає, а от великий оклад гарантований, що б не сталося.

Однак монобільшість зберегла стару систему, пообіцявши з часом її змінити. Намір вилучити з бюджету доплату для молодих вчителів – дуже сумна, але наочна ілюстрація до тієї дискусії. Якби ці гроші були в загальному фонді оплати праці, вони б лишились і пішли на зарплати педагогам. А так – скоріше за все, просто зникнуть.

Пропонується також вилучити з бюджету видатки на обладнання та ремонти для опорних шкіл – 1,5 млрд грн на навчальне обладнання та капітальні ремонти шкіл. Причому, якщо по багатьох бюджетних програмах обгрунтуванням для скорочень стало те, що уряд досі не розробив механізмів розподілу коштів, то по цій програмі МОН ще у середині березня завершив подачу заявок на участь.

 

З програми на створення сучасних центрів професійної освіти також вийняли 259 млн грн фінансування. Профтехи, напевно, найбільше потерпають від браку ресурсів на оновлення матеріальної бази і водночас найбільше її потребують. Врешті, якщо принаймні частину фахівців у вищій школі можна готувати з мінімумом обладнання, то профтех без цих грошей продовжить вмирати.

Вищій освіті та науці теж дісталося.

Точніше – не дісталося. Уряд планує фактично знищити Фонд розвитку закладів вищої освіти, забравши у нього 250 млн грн, – програму, з якої планувалося закупити обладнання та зробити ремонти у вишах, аби вища освіта мала бодай шанс на підвищення якості. Без цих грошей студенти інженерних, ветеринарних, медичних, природничо-наукових спеціальностей і далі навчатимуться з крейдою, дошкою та підручником, а також обладнанням радянських часів. 

Також йде під ніж підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень в університетах (400 млн грн) і видатки Наукового фонду досліджень, який мав видавати гранти науковцям на конкурсній основі – мінус 500 млн грн. Можливо, якісь з цих досліджень призвели б до виготовлення ліків від COVID-19… Загалом видатки на науку пропонують скоротити більш ніж на 1 мільярд гривень.

Ріжуть статтю видатків, з якої мали платити за розробку та придбання електронних підручників. Як показує карантин, дистанційна освіта у нас і так здійснюється без якоїсь систематичної підтримки з боку держави –  силами шкіл та батьків. А зрізати фінансування Електронної освітньої платформи та електронних підручників – це розписатися у тому, що і в майбутньому вона не потрібна.

 

Але особливо дивно бачити, що комусь в умовах епідемії спадає на думку урізати видатки на підвищення кваліфікації лікарів! Проектом змін до бюджету пропонується повністю прибрати усі кошти з бюджетної програми “Загальнодержавні заклади та заходи у сфері медичної освіти”. 

Цією програмою передбачалось фінансування безперервного професійного розвитку лікарів, державне фінансування інтернатури та кошти на проведення Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) для студентів медичних університетів. Необхідні кроки, щоб гарантувати якість підготовки лікарів.

ЄДКІ мав гарантувати, що кожна людина, яка отримає університетський диплом лікаря, дійсно має всі необхідні теоретичні та практичні знання і навички. Втім, взимку МОЗ вирішив виключити з ЄДКІ міжнародний іспит, запроваджений, аби компенсувати недоліки чинної системи перевірки кваліфікації студентів-медиків.

Інтернатура – це ключовий елемент практичної підготовки лікарів після університету. Стара система розподілу місць на інтернатуру була тотально корумпованою та неефективною, та й сама програма підготовки мала хиби, насамперед брак часу та можливостей для безпосередньої взаємодії з пацієнтами.

 

Концептуально та навіть нормативно цей складник реформи медичної освіти був готовий ще за позаминулого уряду, улітку 2019. Однак необхідні документи лежали в МОЗ, чекаючи на підпис спочатку Зоряни Скалецької, а тепер – пана Ємця.

Аналогічна ситуація і з фінансуванням безперервної професійної освіти лікарів. За нової системи гроші мали йти за лікарем, аби підвищення кваліфікації було дієвим та відповідало запитам лікарів. Я точно знаю, що порядок використання коштів був зроблений ще за минулого уряду, але його не встигли винести на кабмін.

Врешті, тотальне урізання бюджетних видатків – це завжди боляче, і щодо кожної зі сфер знайдуться ті, хто вважатиме, що саме тут видатки різати у жодному разі не можна. Однак якщо поставити під загрозу реформу школи, вищої освіти та науки, це вдарить не лише по освітянах та учнях зі студентами.

 

Ці галузі останні кілька років вперше за часів незалежності почали отримувати хоча б якісь гроші на капітальні видатки – обладнання, ремонти, техніку. Але що ще важливіше – вперше системні реформи почали підкріплюватися грошима. 

Якщо забрати ці гроші – ми втратимо не лише можливість навчатися у кращих умовах. Кожен рік гальмування з реформою освіти та науки – це покоління дітей, які не отримають навичок ХХІ століття, і замість будувати свою справу тут, вдома – поїдуть на низькокваліфіковану роботу за кордон.

Кожен рік, у який ми не реформуємо науку та не вливаємо у неї кошти, – це сотні вчених, які не хочуть більше отримувати зарплату касира у супермаркеті і працювати у неопалюваних приміщеннях без обладнання, і емігрують. Наша система освіти та науки у критичному стані. Хто знає, чи багато їй треба, щоб розвалитися остаточно, і хто знає, чи не стане цей секвестр останнім ударом.

Інна Совсун
народний депутат, фракція “Голос”
для Liga.net

Відеоуроки для дистанційного навчання (1 клас)

Ми пропонуємо збірку відео уроків для дистанційного навчання. Ці уроки мають допомогти учням  засвоїти навчальні матеріали під час карантину. Ці відео стануть у нагоді батькам та вчителям.

Ми не претендуємо на те, що ця збірка найкраща. Тому пропонуємо всім долучитись до обговорення. Пропонуйте свої відео, оцінюйте вже додане відео. Разом ми зможемо легко та з користю пройти через ці непрості часи. 

Сторінка для всіх класів (з 1 по 11) 


 Українська мова
(письмо + читання)


Англійська мова

 


Математика

 


Музичне мистецтво


Образотворче мистецтво


Дизайн і технології

(тут проблемка, матеріалів майже немає)


Я досліджую світ


Фізкультура – перейти на сторінку

 

Пропонуйте свої відео в коментарях, оцінюйте вже додане відео. Разом ми зможемо легко та з користю пройти через ці непрості часи. 

Читайте також: Добірка мультфільмів та ігор, що допоможуть першокласникам розрізняти геометричні фігури

 

Вступна кампанія відтермінована

Вступна кампанія до закладів вищої освіти в 2020 році не розпочнеться у липні, як було заплановано раніше.

Про це під час онлайн конференції повідомила т.в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

За її словами, строки проведення вступної кампанії будуть зміщені і залежатимуть від  термінів карантинних заходів і проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

«Вона не почнеться у липні. Вона буде проведена або в серпні або буде зміщена далі», – сказала Мандзій.

Відповідно студенти перших курсів закладів професійної, передвищої та вищої освіти не зможуть розпочати навчання 1 вересня.

Державна служба якості освіти розпочинає другий етап сертифікації−2020

З 25 березня по 05 квітня Державна служба якості освіти приймає від учасників сертифікації−2020 заповнені анкети самооцінювання.

Для надсилання анкет (у форматі .docxвизначено дві адреси електронної пошти:

Форма анкети самооцінювання та методичні рекомендації щодо її заповнення затверджені Службою.

Не пізніше десяти робочих днів з дня завершення строку подання результатів самооцінювання та протягом трьох робочих днів з моменту прийняття Службою рішення учасники сертифікації отримають повідомлення про допущення чи недопущення до наступного етапу − вивчення практичного досвіду роботи.

Відповідно до бази даних, яку Служба отримала від Українського центру оцінювання якості освіти, 1045 вчителів успішно склали незалежне тестування та допущені до подальшої участі в сертифікації.

Додатково:

Роз’яснення для учасників сертифікації
щодо надсилання анкети самооцінювання

Обов’язковим документом другого етапу сертифікації−2020 є заповнена анкета самооцінювання.

Зауважте на кілька важливих речей.

Заповнену анкету самооцінювання необхідно надіслати у строк від 25 березня до 05 квітня 2020 року

Тобто анкету не обов’язково надсилати одразу сьогодні. З нею можна ще попрацювати. Але й відкладати надсилання на останній день також не варто.

Для надсилання заповненої анкети визначено дві адреси електронної пошти:

Це означає, що анкету потрібно відправити на ОБИДВІ адреси.

У якому форматі надсилати заповнену анкету

Форму анкети потрібно завантажити у форматі .docx, заповнити її і в такому ж форматі надіслати на обидві зазначені вище адреси електронної пошти.

УВАГА! Надсилати потрібно документ саме у форматі .docx (або .doc), а не .pdf.

З якої адреси надсилати заповнену анкету

Надсилати анкету потрібно з адреси електронної пошти, яку учасник сертифікації зазначив під час реєстрації.

Як підписати заповнену анкету

Прізвище, ім’я та по батькові (повністю) учасник сертифікації, який надсилає анкету, зазначає у темі листа.

УВАГА! Державна служба якості освіти ідентифікуватиме учасників сертифікації за сукупністю двох параметрів:

 • прізвище, ім’я та по батькові, зазначені у темі листа
 • адреса електронної пошти, з якої надіслано анкету.

Тому важливо надсилати анкету саме з тієї адреси електронної пошти, яка була зазначена при реєстрації, та обов’язково вказувати в темі прізвище, ім’я та по батькові (без скорочень).