Daily Archives: 17/03/2020

ХПІ уклав два великі договори з Магдебурзьким університетом

Загальний договір про співпрацю і договір про подвійні дипломи для магістерських програм за напрямами «електротехніка» і «машинобудування» були підписані в рамках візиту делегації з Німеччини до НТУ «ХПІ». У складі делегації Магдебурзького університету Отто фон Геріке: ректор вишу Єнс Штракелян (Jens Strackeljan), професори — Мартін Вольтер (Martin Wolter), Ульріке Штайнманн (Ulrike Steinmann). Крім того, представники Німеччини познайомилися з ХПІ, Німецьким освітнім центом вишу, прочитали лекції для студентів.

Підписання договорів відбулося за участю ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, проректорів вишу Андрія Марченка та Геннадія Хрипунова, директора Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки Романа Томашевського, керівника Німецького освітнього центру Дениса Мєшкова, начальника міжнародного відділу вишу Олександра Гончарова.

«Магдебурзький університет займає особливе місце в житті ХПІ — він зробив величезний внесок в розвиток і становлення економічного факультету в НТУ «ХПІ», і сьогодні ми досягли в цьому напрямі значних результатів. Крім того, вже багато років в нашому виші працює Німецький технічний факультет (зараз — Німецький освітній центр). Це означає, що ми орієнтуємося на Німеччину і німецькомовні країни. Крім того, німецька служба DAAD співпрацює з ХПІ і виш регулярно відвідують німецькі лектори, які проводять заняття для студентів Політеху. Тому я не сумніваюся, що і в подальшому ми будемо активно співпрацювати, і розширювати нашу роботу в багатьох напрямах», — зазначив ректор ХПІ Євген Сокол.

«Я дуже радий, що з’явилася можливість приїхати в ХПІ. Чудово, що ми розвиваємо ще більше напрямів співпраці. Мене вразило те, як працює Німецький освітній центр, причому, незалежно від інших факультетів. Під час обговорення подальшої співпраці були порушені різні теми, перспективною є тема науки. Можливо, ми будемо розширювати кооперацію за рахунок наукових проектів між університетом, оскільки Німеччина та інші європейські фонди дозволяють розвивати наукові дослідження. Думаю, нам вдасться це все успішно реалізувати», — підкреслив ректор Магдебурзького університету Отто фон Геріке Єнс Штракелян.

Крім того, під час візиту німецької делегації в ХПІ, професори Магдебурзького університету Мартін Вольтер і Ульріке Штайнманн прочитали лекції на тему «Основи електричної енерготехніки і вимірювальних систем». Слухачами були студенти НТУ «ХПІ», КПІ ім. І. Сікорського, Донецького національного технічного університету (ДонНТУ, зараз розташований у м.Покровськ).

За словами керівника Німецького освітнього центру ХПІ Дениса Мєшкова, в травні в Харківському Політеху заплановано проведення відбіркового конкурсу серед студентів для проходження мовних курсів, виробничої практики, включеного навчання в магістратурі Університету ім. Отто фон Геріке в Німеччині в рамках програми німецької служби академічних обмінів DAAD. А на вересень — лекції викладачів цього німецького вишу для студентів ХПІ за напрямом машинобудування.

Візит делегації Магдебурзького університету Отто фон Геріке в НТУ «ХПІ» відбувся з 10 по 13 березня 2020 р.

Довідка:

Загальний договір про співпрацю передбачає: розширення роботи в галузі освіти, наукових досліджень, реалізацію різних програм академічних обмінів (студентами, випускниками, аспірантами, науковими співробітниками, викладачами), співпраця в двосторонніх і багатосторонніх наукових програмах/проектах, участь в конференціях, симпозіумах, семінарах, обмін інформацією, матеріалами, а також розвиток інших напрямів, цікавих для обох університетів.

Договір про подвійні дипломи дає можливість студентам ХПІ, які навчаються за напрямами електротехніки та машинобудування, отримати магістерську освіту одночасно в двох вишах — НТУ «ХПІ» та Університеті Отто фон Геріке. Щоб стати учасником цієї програми потрібна хороша успішність у навчанні зі своєї спеціальності, а також знання німецької мови на рівні В2 (наявність сертифіката TestDaF). Особливість цієї програми в тому, що студенти в першому семестрі магістратури навчаються в ХПІ, у другому — в Магдебурзі, а третій семестр на вибір. На час навчання студентам виплачується стипендія від Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Магдебурзький університет Отто фон Геріке вже більше 50-ти років співпрацює з різними кафедрами і факультетами ХПІ. Завдяки спільній роботі, тільки за останні 15 років більше 50-ти студентів спеціальності «Комп’ютерна механіка» отримали стипендію Леонарда Ейлера і пройшли місячне стажування в Німеччині. Багато з них були запрошені до аспірантури німецьких університетів, захистили дисертації і отримали престижну роботу на промислових підприємствах і в наукових установах Європи.

Оновлена Методика експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації–2020

Наказом Державної служби якості освіти України від 24.02.2020 № 01-11/6 внесено зміни до Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації.

Оновлену Методику використовуватимуть експерти під час оцінювання професійних компетентностей вчителів-учасників сертифікації 2020 року на етапі вивчення їхнього практичного досвіду роботи.

«Врахувавши результати першого року пілотування сертифікації-2019, а також пропозиції учасників сертифікації та експертів, Державною службою якості освіти України підготовлено оновлену методику експертного оцінювання. За нею проводитиметься третій етап сертифікації — вивчення практичного досвіду роботи педагогічних працівників. Це важлива сходинка у кар’єрі вчителя, що сприятиме підвищенню якості професійної діяльності через зовнішнє оцінювання та самооцінювання», — зауважив голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК.

Методика містить:

·         перелік професійних компетентностей, які підлягають оцінюванню;

·         критерії оцінювання;

·         показники критеріїв оцінювання;

·         коефіцієнти вагомості показників;

·         результати оцінювання.

У процесі сертифікації 2020 року здійснюється експертне оцінювання 10 професійних компетентностей, кожна з яких оцінюється за двома критеріями:

·         когнітивним;

·         діяльнісним.

Під компетентністю педагогічного працівника розуміють системний прояв знань, умінь, здібностей і особистісних якостей, завдяки яким учитель успішно виконує функціональні завдання, що становлять сутність його професійної діяльності.

 

Чтайте також: НОВА АНКЕТА САМООЦІНЮВАННЯ УЧАСНИКІВ СЕРТИФІКАЦІЇ

 

Відділ комунікацій та міжнародного співробітництва
Державної служби якості освіти України

НОВА АНКЕТА САМООЦІНЮВАННЯ УЧАСНИКІВ СЕРТИФІКАЦІЇ

Відповідно до Положення про сертифікацію вчителі, які за результатами незалежного тестування допущені до подальшої участі у сертифікації, мають здійснити самооцінювання власної педагогічної майстерності.

Мета самооцінювання:

 • відстеження та оцінювання учасником сертифікації динаміки особистісного зростання й індивідуального розвитку;
 • виявлення сильних та слабких сторін власної професійної діяльності;
 • осмислення досягнутого та проєктування подальшого професійного вдосконалення.

Результатом самооцінювання є заповнена Анкета за формою, затвердженою Службою (наказ від 24.02.2020 № 01-11/5).

Для заповнення Анкети необхідно прочитати запропоновані твердження для самооцінювання, усвідомити й оцінити, якою мірою кожне з них відповідає професійній діяльності учасника сертифікації та обрати один із варіантів відповіді:

 • цілком погоджуюсь;
 • скоріше погоджуюсь;
 • 50/50;
 • скоріше не погоджуюсь;
 • категорично не погоджуюсь.

Учасники сертифікації–2020 надсилають результати самооцінювання у строки та на адреси електронної пошти, визначені Службою. Інформація про строки та адреси електронної пошти буде оприлюднена на офіційному вебсайті Служби протягом одного робочого дня з моменту отримання від Українського центру оцінювання якості освіти інформації про учасників сертифікації, допущених до наступного етапу сертифікації за результатами незалежного тестування.

Відділ комунікацій та міжнародного співробітництва
Державної служби якості освіти України

СТИПЕНДІЯ ВІД BOSCH SERVICE «АВТОПЛАНЕТА»: ПЕРШИЙ КРОК ДО УСПІШНОЇ КАР’ЄРИ

 

8-ий рік поспіль Bosch Car Service «Автопланета», офіційний партнер міжнародної компанії Bosch, став базою практики для студентів херсонських вишів і традиційно проводить масштабний соціальний проект для студентів вищих навчальних закладів – «Стипендія від BOSCH Service – перший крок до бізнес-кар’єри»..

За цей час в компанії пройшли практику понад 1200 студентів за різними спеціальностями профільних факультетів, більше 50 молодих спеціалістів були працевлаштовані консультантами сервісу, автомеханіками, консультантами з продажу запасних частин, автодіагностами та на інші сучасні спеціальності. У грудні-січні студенти приступили до написання бізнес-проектів. Тематичний вектор робіт – «Інновації майбутнього в автомобільному сервісі». Кожен охочий студент має можливість презентувати на розсуд журі свої ідеї у формі бізнес-проекту.З 4 березня по 7 березня студенти пройшли оцінку журі, та переможцям присуджена іменна грошова стипендія та право на офіційне працевлаштування до Bosch Service «Автопланета».

 «У далекому 2011 році компанія «Автопланета» вперше стала базою практики для студентів вишів. Соціальний проект «Стипендія від «Автопланети» – це перший крок до кар’єри. Як лідер авторинку відкриваємо перспективи для студентів вищих навчальних закладів у бізнесі, та допомагаємо їм адаптуватися у дорослому житті при працевлаштуванні .Запрошуємо приєднатися до проекту всіх студентів вишів цього року і тих, хто вже був у нас на практиці», – закликає Дмитро Іванов.

Прихильниками соціального проекту стають і сім’ї випускників, викладацький склад і професора вишів. Дуже приємно, що соціально-відповідальний проект знайшов відгук і в міжнародних компаніях, котрі у себе впроваджують таку форму роботи зі студентами.

На заході були присутні очільники холдингу, вишів та міста :

Роман Романов- член наглядової ради холдингу,

Урсуленко Олена Борисівна- Секретар Херсонської міської ради, депутат Херсонської міської ради,

Бардачов Юрій Миколайович – ректор Херсонського національного технічного університету, голова Ради ректорів ЗВО Херсонської області, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, почесний громадянин м. Херсона,

Кирилов Юрій Євгенович- ректор Херсонського державного аграрно-економічного університету,

Омельчук Сергій Аркадійович – перший проректор, Доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри слов’янської філології Херсонького державного університету, Тюхтенко Наталія Анатоліївна- проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор, професор кафедри менеджменту і адміністрування Херсонького державного університету,

Яковенко Олександр Євгенович- директор Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету, к.т.н., доцент.

Кращими визнані проекти 4-х студентів, які отримали 1-і місця:

– Омельянова Анастасія – студентка Херсонського державного університету з роботою про діджіталізацію авто бізнесу,

– Роговик Надія – студентка Херсонського аграрно-економічного університету запропонувала бізнес-план нового автопідприємства майбутнього,

– Горпищенко Влада – студентка політехнічного коледжу перемогла з роботою на тему: “Унікальні торгові пропозиції майбутнього”,

-Чижевський Миколай – студент Херсонського технічного університету переніс всі продажі у віртуальний світ.

Одна з робіт вже практично впроваджена в холдингу, протиугінний пристрій, що розробив Санько Станіслав, студент технічного університету.

Всі учасники отримали подарунки від Robert Bosch і право на оплачуване стажування у ТОП –менеджерів Bosch Service «Автопланета» протягом літніх місяців та прийняти участь у найближчих івентах . Призери отримали іменні стипендії в грошовому еквіваленті.

Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19 (наказ МОН № 406 від 16 березня 2020 року)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ № 406 від 16 березня 2020 року

Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11 березня 2020 року № 211, на підставі пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, беручи до уваги статтю 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Указ Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронаврусом SARS-coV-2», підпункт 2 пункту 13 Положення про Функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2016 року № 1400, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2016 року за № 1623/29752, та враховуючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, НАКАЗУЮ:

1. Керівникам органів управління у сфері освіти обласних, Київської міської державної адміністрації, керівникам закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, а також керівникам підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України (далі – МОН), в межах компетенції на період карантину забезпечити:

 • дотримання заборони проведення освітніх, культурних, спортивних та інших масових заходів та відвідування закладів освіти її здобувачами;
 • проведення інформування здобувачів освіти та працівників щодо заходів профілактики, проявів хвороби та дій у випадку захворювання;
 • проведення у закладах освіти профілактичних та дезінфекційних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19;
 • відтермінування проведення атестації працівників закладів освіти та проведення засідань відповідних атестаційних комісій;
 • режим підвищеної готовності підсистеми навчання здобувачів освіти та працівників діям у надзвичайних ситуаціях відповідно до підпункту 2 пункту 13 Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2016 року № 1400, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2016 року за № 1623/29752;
 • припинення відряджень працівників до МОН, окрім випадків нагальної необхідності та за попереднім погодженням з керівництвом МОН;
 • листування з МОН шляхом використання системи електронної взаємодії органів виконавчої влади або шляхом надсилання сканкопій листів на електронну адресу mon@mon.gov.ua

 

2. Керівникам установ освіти і закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти на період карантину забезпечити:

 • виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами, та у виняткових випадках шляхом ущільнення графіку освітнього процесу, а також виконання працівниками закладів освіти з іншої роботи (організаційно-педагогічної, методичної, наукової тощо) (крім закладів дошкільної, позашкільної освіти та установ освіти);
 • запровадження гнучкого (дистанційного) режиму роботи працівників закладів освіти відповідно до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04 жовтня 2006 року № 359;
 • обмеження направлення здобувачів освіти та працівників у поїздки по території України та за кордон;
 • не проводити екскурсійні поїздки;
 • припинення запрошення іноземних громадян на навчання або проходження стажування та прийом іноземних делегацій;
 • перенесення засідань спеціалізованих вчених рад;
  проведення відповідними службами комплексу робіт щодо підтримання функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, а також необхідного температурного режиму у закладах освіти;
 • виконання рішень тимчасових обласних протиепідемічних комісій.

Читайте також: Як організувати дистанційне навчання під час карантину?

3. Керівникам структурних підрозділів МОН, керівникам підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МОН, на період карантину:

 1. ) скасувати або відтермінувати проведення запланованих нарад, заходів державного контролю (нагляду), перевірок, атестаційних та акредитаційних експертиз;
 2. ) призупинити проведення особистого прийому громадян посадовими особами;
 3. ) визначити працівників, відповідальних за опрацювання кореспонденції, що надходить через СЕВОВВ та офіційні електронні адреси.

 

 4. Керівникам структурних підрозділів МОН на період карантину:

 1. )визначити та затвердити перелік осіб, які можуть працювати дистанційно, забезпечивши при цьому належні результати роботи;
 2. ) забезпечити проведення робочих нарад, надання інформації працівниками структурних підрозділів громадянам за допомогою доступних засобів зв’язку та телекомунікацій. Наради, що потребують особистої участі учасників, проводити лише за розпорядженням керівництва МОН;
 3. )надавати особисто дозвіл на видачу одноразових перепусток відвідувачам МОН.

 

5. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) на період карантину:

 1. ) забезпечити належні технічні умови для виконання роботи працівниками структурних підрозділів МОН;
 2. ) посилити контроль за санітарно-профілактичними заходами та пропускним режимом у адміністративних будівлях МОН.

6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 12 березня 2020 року №392 «Про забезпеченнямвиконання профілактичних і протиепідемічних заходів».

7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Міністра       Юрій ПОЛЮХОВИЧ

Результати сертифікації вчителів

16 березня, у  кабінетах учасників сертифікації розміщено результати незалежного тестування вчителів початкової школи.

Учасники незалежного тестування фахових знань і вмінь педагогічних працівників можуть завантажити картку результатів та скан-копії своїх бланків відповідей. Зауважимо, що максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.

Учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів, вважаються такими, що не склали незалежне тестування та не допускаються до участі в наступному етапі сертифікації.

Інформація про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації розміщується в кабінеті учасника сертифікації одночасно з розміщенням результатів незалежного тестування.

У разі виникнення сумнівів щодо правильності встановлення результату незалежного тестування, учасники сертифікації можуть протягом трьох календарних днів після оприлюднення результатів незалежного тестування (до 18 березня включно) подати апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти. Розгляд такої заяви здійснюється протягом десяти календарних днів із дня її отримання.

Апеляційну заяву радимо надсилати за адресою: вул. Володимира Винниченка 5, м. Київ, 04053 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»), для зручності – на електронну адресу zno_info@testportal.gov.ua (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).