Daily Archives: 24/03/2020

Навчальний рік може бути подовжено через карантин

Якщо у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена.

Про це йдеться у листі МОН № 1/9-173 від 23 березня 2020 року.

Щодо структури навчального року

Частиною третьою статті 10 Закону встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти завершується не пізніше 1 липня. Якщо у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена.

У такому разі освітній процес включатиме аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину.

У багатьох закладах загальної середньої освіти весняні канікули заплановані з 23 по 29 березня 2020 року. Пропонуємо структуру навчального року, визначену закладом загальної середньої освіти, залишати незмінною.

Просимо врахувати, що під час канікулярного періоду не варто перевантажувати учнів домашніми завданнями та дати можливість педагогічним працівникам, у плановому режимі, підготуватися до подальшої дистанційної роботи.

Нездорове харчування вагітної псує смакові вподобання дитини

Учені із США провели дослідження і з’ясували: якщо в раціоні матері під час виношування плоду забагато солодкої і жирної, смаженої і занадто солоної їжі, її дитина може народитися з нездоровим апетитом, повідомляє УНН з посиланням на Science Daily.

“Апетит буде для нього справжнім наркотиком, оскільки відсутність блокування опіоїдного сигнального шляху призведе  до вироблення дофаміну, і може викликати натуральну залежність”, – уточнюють експерти.

Дослідження проводилося на щурах і щенятах, проте вчені не сумніваються: той самий ефект буде й у людини. Continue reading

Кіт у глечику імітує квітку (відео)

Кожна домашня тварина має свій куток у хаті, а цей кіт ще не визначився. Тому перевіряє всі можливі варіанти. А ваша тварина, часом, не мешкає у пральній машинці?

Третина вчителів не склала незалежне тестування

24 березня, Український центр оцінювання якості освіти передав Державній службі якості освіти інформацію про 1045 учасників сертифікації, які склали незалежне тестування та допущені до подальшої участі в сертифікації. Нагадаємо, що 1552 учителі виконували завдання незалежного тестування.

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників до участі в наступному етапі сертифікації не допускаються учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали менше 60 відсотків від максимальної кількості тестових балів.

За організацію наступних етапів сертифікації – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності та вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації – відповідає Державна служба якості освіти, тому учасники сертифікації надалі комунікуватимуть з цією установою.

 

Читати також : Оновлена Методика експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації–2020

Орієнтовно 11 грудня 2020 року в кабінетах учасників сертифікації Український центр оцінювання якості освіти розмістить результати експертного вивчення практичного досвіду, організованого Державною службою якості освіти.

Щодо організації освітнього процесу в закладах середньої освіти під час карантину,- лист МОН

Лист МОН № 1/9 – 173 від 23.03.2020 “Щодо організації освітнього процесу в закладах середньої освіти під час карантину”

Основні напрямки:

– Педпрацівники та інші працівники навчально закладу працюватимуть за гнучким графіком;
– Вчителі працюватимуть з учнями за допомогою технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей навчального закладу;
– Завершення заповнення класних журналів буде відтерміновано до унормування епідеміологічної ситуації;
– Робочі години вчителя будуть обліковуватися до педагогічного навантаження;
– Оплата праці сумісників здійснюватиметься за виконану роботу.

Розширенні роз’яснення можете почитати у листі МОН.

Continue reading

Здоров’я судин залежить від кишечника

Бактерії в тонкому кишечнику впливають на метаболізм холестерину. Отже, здоров’я судин пов’язано з мікрофлорою кишечника. Цей висновок зробили вчені з Університету Гетеборга.

Це відкриття важливо для отримання нових ліків від хвороб серця. Відомо, що в печінці холестерин перетворюється на жовчні кислоти. Ці кислоти виділяються в кишечник, а потім виводяться з організму або повертаються в печінку. Нове дослідження показало, що бактерії кишечника знижують рівень синтезування кислоти в печінці завдяки взаємодії з білком FXR у тонкому кишечнику.

Також установлено, що цей рецептор впливає не тільки на метаболізм холестерину, а й на метаболізм цукру і жиру.

За матеріалами likar.info

Як буде проходити ЗНО 2020

У Міністерстві освіти та науки запевняють, що цьогорічне Зовнішнє незалежне оцінювання обов’язково відбудеться, і його ніхто не скасовує.

Джерело: заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний у Facebook

Пряма мова Стадного: “МОН та УЦОЯО відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ за різних варіантів розгортання подій. Нагадую, що ЗНО – це логістично одна з найбільш масштабних операцій в країні, тому ми ретельно продумуємо кожну її складову”.

 

Також екс-очілниця міністерства освіти і науки Ганна Новосад поділилася своїми роздумами стосовно проведення ЗНО цього року.

“Поряд з облаштуванням дистанційного навчання не менш важливим і нагальним є питання, як проводитимуться сесії ЗНО та вступна кампанія 2020. Нагадаю, 24 березня УЦОЯО завершує реєстрацію на ЗНО 2020, а вже 4 квітня, за нинішнім планом, має відбутись перше пробне тестування. Як на мене, то про 4 квітня і думати не варто, адже ми і досі не знаєм (і чи будем знати?), яка у нас справжня ситуація з масштабом епідемії. До 4 квітня усе, мабуть, лише набере обертів, але точно не скінчиться, на жаль. Але це лише моя думка.

Проте, безперечно, більш важливо, чи і як проводитиметься основне ЗНО. Уряду необхідно буде визначитись з непростим питанням. Адже щоб провести ЗНО потрібно буде зняти ряд заборон, які існують зараз, зокрема на перевезення між областями та кількість людей в приміщенні. Переконана, Міносвіти прийме виважене рішення, хоч і в умовах повної невизначеності. Хоча часу дуже обмаль.

До слова, британське Міносвіти ще 20 березня повідомило про скасування цього літа усіх іспитів для отримання шкільного атестату – General Certificate of Secondary Education. Повідомлення на сайті Міністерства каже, що цього року, навіть у випадку зменшення масштабу епідемії коронавірусу, іспити не відбуватимуться. Натомість учням буде вирахувана така собі очікувана оцінка, яку б вони потенційно отримали на іспитах з предметів. Така оцінка, зокрема, вираховуватиметься на основі поточних оцінювань, пробних іспитів, оцінки вчителів та загалом попередніх освітніх результатів. Методику обрахування оцінок має сформувати Ofqual – аналог нашого УЦОЯО. Цікаво буде почитати, коли з’явиться цей документ. Хоча навряд Україна зможе скопіювати такий підхід, бо це точно не замінить ЗНО.

Учням та ученицям, котрі все ж не будуть згодні з оцінками, надасться можливість скласти іспити у 2021 році, або ж “as soon as is reasonably possible” (але не цього літа).
Такий підхід вже погоджений з британськими університетами. Universities UK опублікували відповідне відкрите звернення до цьогорічних абітурієнтів. https://www.universitiesuk.ac.uk/…/Update-from-UCAS-and-Uni…

П.С. цього тижня очікується чергове позачергове засідання Верховної Ради. Було б непогано, якби поряд з іншими важливими рішеннями, народні депутати визначились та призначили нову керівницю чи нового керівника Міністерства освіти і науки України. Щиро переконана, що сфера, яка охоплює таку кількість людей в країні, має мати очільника і команду, котрі нестимуть за неї відповідальність.”

Facebook