Daily Archives: 10/04/2020

Хакери зламали Zoom і показали учням порно

У Сингапурі призупинили використання сервісу відеоконференцій Zoom для навчання. Це сталося після “дуже серйозного інциденту” під час домашнього уроку.

Сингапур закрив школи в середу через зростання кількості випадків коронавірусу.

Але одна з матерів розповіла місцевим ЗМІ, що під час уроку географії на екрані її доньки з’явились непристойні зображення, а потім двоє чоловіків попросили дівчат “посвітити” тілом.

Zoom завила BBC, що компанія “глибоко засмучена” через ці інциденти.

Нещодавно Zoom змінив налаштування за замовчуванням для домашнього навчання і видав посібник для вчителів.

Батьки розповіли місцевим ЗМІ, що такі інциденти сталися на уроці географії. На віртуальному уроці було приблизно 39 дітей підліткового віку. Хакери зламали стрім, а потім на екрані з’явилися “двоє білих чоловіків” і почали говорити непристойності. Урок негайно зупинили.

Чи вперше зламали Zoom?

Zoom – це інструмент для відеоконференцій, який почали широко використовувати з 2013 року. Але оскільки через пандемію Covid-19 в усьому світі почалися карантинні заходи, використання Zoom “сягнуло небес” протягом усього однієї ночі.

До минулого року його найбільша кількість щоденних користувачів становила 10 мільйонів. У березні цього року вона перевищила 200 мільйонів. Але таке швидке зростання спричинило і проблеми. Зустрічі почали зламувати.

В одній з американських шкіл нещодавно через расистські образи було зірвано відеоконференцію. А під час засідання органу місцевої влади з’явилася порнографія.

Нещодавно компанія заявила, що витратить 90 днів і всі необхідні ресурси, аби “краще визначити та вирішити проблеми”.

Навчання в домашніх умовах повинно бути безпечним простором, – заявив один з батьків виданню Straits Times. – Я знаю, що ним важко керувати, але це мене дуже турбує“.

Як хакери отримали доступ, невідомо. Зустрічі в Zoom мають дев’ятизначні коди, і до них може приєднатися будь-який користувач із кодом, якщо ця сесія не захищена її організатором.

Це дуже серйозний інцидент“, – завили в урядовому підрозділі, який займається технологією освіти. “Як запобіжний захід наші викладачі призупинять користування Zoom, поки ці питання безпеки не будуть виправлені“, – додали там.

 

Навчальний рік треба завершити зараз, – Ігор Лікарчук

На думку багатьох освітян, в Україні варто вже зараз ухвалити рішення про завершення поточного навчального року.

Про це у фейсбуці написав український освітній діяч, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти  Ігор Лікарчук.

Зі слів Ігоря Лікарчука, педагоги загралися в дистанційну освіту в школі.

Читайте також: Помилки Всеукраїнської школи онлайн ще будуть, ймовірно багато

«Шоу занадто затяглося. Воно вже стає не цікавим. І спустошливим. Думаю, що було б правильно уже ЗАРАЗ прийняти рішення про завершення поточного навчального року. Усі формальності типу «виконання навчальних програм», «річні оцінки» тощо – несуттєві. Іх можна вирішити, як кажуть, «розчерком пера». Тим, хто буде мати бажання працювати над засвоєнням навчального матеріалу дистанційно – вчителі завжди підуть назустріч. А для тих, хто вчитися не хоче, – продовження шоу не допоможе. Давайте не робити вигляд, що «все хорошо, прекрасная маркиза»…. У складні часи потрібно мати мужність та відповідальність приймати не прості рішення», – йдеться в дописі.

Раніше Ігор Лікарчук висловлювався щодо забезпечення вчителів ноутбуками, електронними навчальними матеріалами та швидкісним інтернетом.

Уже майже місяць заклади загальної середньої освіти працюють в режимі дистанційної освіти. Карантин карантином, але освітянський віз продовжує помаленьку котитися. Ну не так, як по автобану, а швидше так, як Кайдаші їздили до Біївців на оглядини Меланки, але все-таки якийсь рух є.

І от під час цієї їзди стало абсолютно очевидним, що вона можлива і без п’ятого колеса до отого освітянського воза. Маю на увазі існуючі органи управління освітою.

Що вони зробили для того, щоб цей освітянський віз в умовах організації дистанційної освіти все-таки котився?

Забезпечили учителів казенними ноутбуками з ліцензованим програмним забезпеченням чи сучасними смартфонами, котрі здатні у повному обсязі забезпечувати потреби успішної та продуктивної цифрової освіти? Не забезпечили.

Забезпечили вчителя необхідним цифровим навчальним контентом? Не забезпечили.

Забезпечили учнів і вчителів високошвидкісним Інтернетом та оплатили його доступ хоча б педагогам, котрі 16 годин на добу працюють в мережі у режимі дистанційного навчання? Ні, вони цього не зробили.

Натомість вони почали вимагати додаткові плани роботи від учителя, не передбачені чинними нормативними документами звіти про дистанційне навчання, організували вивчення стану «проведення та результативності» дистанційного навчання.

Тобто як завжди: для організації дистанційного навчання зусиль не доклали, але у контролерів-міліціонерів гратися продовжують. То і виникає запитання: «Чи потрібне таке п’яте колесо до воза?»

Однозначна моя відповідь така: «Не потрібна. І стан карантину під час епідемії ще раз це довів. Не було б щастя, так нещастя допомогло».

P.S. Пишу цей пост, а із одного районного центру Київщини зателефонував колишній завідуючий районним відділом освіти. Дуже високопрофесійний фахівець. Та і розповів, що у їхньому райцентрі тепер два відділи освіти та два методкабінети. Один – районної державної адміністрації, а інший – ОТГ. І обидва не встигають, образно кажучи, вмоститися однією д….ю на один унітаз. Адже ні кількість закладів освіти, ні кількість педагогів, ні кількість здобувачів освіти у райцентрі й районі не збільшилася… Навпаки – значно зменшилася. Але ж командувати хочеться…

 

Читайте також: В Україні організували опитування батьків щодо онлайн-навчання дітей

Помилки Всеукраїнської школи онлайн ще будуть, ймовірно багато

Нещодавно українців обурило відео з телеуроків, де вчителька математики Олена Бурдун помилилася в прикладі.

Коли вона віднімала “2,2” від “30,2”, то замість відповіді “28” написала на дошці “18”.

Відео було в рамках проєкту “Всеукраїнська школа онлайн”. Це уроки з 11 предметів для учнів 5-11 класів.

На адресу вчительки полетіли образи.

Ще один “ляп” трапився на уроці української мови. Вчителька “переселила” білого ведмедя в Антарктиду.

Вона сказала, що їй написав повідомлення “Мишко Антарктичний”, хоча білі ведмеді мешкають лише в Арктиці.

Математик Дмитро Номіровський, який долучився до зйомок, розповів, що через умови, в яких створювали проєкт, помилок уникнути неможливо.

“Помилки ще будуть. І ймовірно багато. Це тільки перші ластівки пішли”, – написав Номіровський у Facebook.

Наприклад, вчителів збирали без кастингу, за роботу їм не платять, а більшість бачать камеру вперше в житті.

Вчителі працюють, поки у всякому разі, виключно на своєму ентузіазмі, тобто даром”, – пише Номіровський. 

За його словами, від основної роботи в школі вчителів ніхто не звільняв. 

Також проблеми з термінами, каже математик:

“Тривалість проекту весь час змінюється. Спочатку було 3 тижні, потім 7, далі 8. Тепер, якщо не помиляюся, 10 тижнів. А кожна зміна – це зміни в плануванні уроків. Це все, звісно, теж на вчителі”.

Сценарії уроків, ілюстративні матеріали, презентації вчитель робить сам, без будь-якої допомоги.

Фото: Freepik

Коректорів та редакторів, відповідальних за перевірку цих матеріалів, в проєкті просто немає, стверджує Номіровський.

Можливості переглянути і внести правки в уже змонтоване відео не існує, тому що монтаж відбувається в ніч перед ефіром на ТБ.

Він підозрює, що підсумкове відео взагалі ніхто не встигає дивитися – відразу в ефір.

“Я спробував домогтися перегляду свого першого уроку. 

Дійшов до продюсера. Отримав від нього по шапці, оскільки (цитата) “потрапляння в ефір більш пріоритетне завдання ніж задоволення чиїхось інтересів”.

“Чиї-небудь інтереси” – це він про моє бажання зробити якісний продукт”, – пише Номіровський. 

Також частина уроків виходить на проросійських каналах.

Тому директор Львівської школи східних мов та бойових мистецтв “Будокан” Олександр Козловський заборонив вчителям закладу використовувати контент каналів “112”, “Zik” та “NewsOne” для підготовки онлайн-уроків.

Читайте також: ОПИТУВННЯ: Вподобай вчителя Всеукраїнської школи онлайн

 
Катерина Хорощак 
журналістка УП.Життя
 

В Україні організували опитування батьків щодо онлайн-навчання дітей

Офіс освітнього омбудсмена ініціював проведення опитування батьків школярів про навчання дітей під час карантину.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

“Навчання під час карантину стало певним викликом для вчителів, батьків та учнів. Цей досвід є надзвичайно важливим для нас усіх, аби зрозуміти, що зараз відбувається в освіті та які висновки ми з цього досвіду зробимо. Зараз я спостерігаю три виразні тенденції, три варіанти організації дистанційного навчання на рівні закладу освіти. 

Варіант перший – позитивний. Вчителі постійно на зв’язку з учнями, батьками, керівництвом школи, відстежують важливі новини щодо дистанційного навчання, сумлінно готуються до уроків на онлайн-платформах, не обмежуються “начиткою”, а пропонують учням ретельно вибудувані завдання адекватного обсягу, перевіряють їх виконання, ведуть облік оцінок за період карантину.

Варіант другий – формальний. Ці вчителі, нібито, проводять дистанційне навчання. Але роблять вони це в формі закинутого у Viber переліку завдань (іноді – просто фотографії – написаного від руки аркушу з переліком параграфів та завдань). Виконання завдань або не перевіряється взагалі, або дуже вибірково. Обсяг завдань – величезний і не узгоджується з іншими предметами.

Варіант третій – негативний, тобто відсутність навчання. Це відсутність бажання, зусиль та можливостей для організації навчання дітей під час карантину. Причин такого стану може бути декілька. Деякі вчителі під час карантину взагалі відмовляються працювати з дітьми, не роблять нічого, ігнорують вимоги батьків та керівництва школи, тут немає сенсу звертатися до професійної гідності таких педагогів. Частина цих педагогів не володіє необхідними навичками для організації дистанційного навчання. У деяких педагогів відсутнє потрібне комп’ютерне обладнання та достатня швидкість інтернет з’єднання для проведення дистанційного навчання. Також, звичайно, я бачу велику проблему у чинному законодавстві, яке поки що не розглядає і не пропонує актуальних та сучасних рішень для проведення дистанційного навчання у таких складних умовах”, – написав він. 

Тому зараз хочуть побачити дистанційне навчання очима батьків. Відтак усіх просять висловлюватися відверто, аби могли зрозуміти, які проблеми виникли з навчанням під час карантину у батьків та дітей.

Результати опитування будуть представлені на Антикризовому національному онлайн-EdCamp’i, а результати та пропозиції будуть надіслані до Міністерства освіти і науки України.

Заповнення опитування займе до 10 хвилин часу.

Якщо у закладі освіти навчається більше ніж одна дитина, просять заповнити окремі анкети. Опитування за посиланням: https://bit.ly/2JNJcK7