Daily Archives: 14/04/2020

Президент закликав студентів допомогти людям похилого віку

Президент України закликав лідерів студентського самоврядування долучитись до допомоги людям похилого віку.

Про це Володимир Зеленський сказав у своєму зверненні до громадян України.

За його словами, студенти і курсанти закладів освіти Міністерства внутрішніх справ України на волонтерських засадах доставляють продукти, ліки та інше необхідне особам похилого віку.

 

 

«Це відбувається у взаємодії з оперативними штабами та центрами соціального обслуговування, які надають інформацію про те, що потрібно та як допомогти», – сказав Президент.

Він наголосив, що це є дуже гарним прикладом для наслідування.

«Я закликаю лідерів студентського самоврядування зв’язатися з оперативними штабами у ваших регіонах та долучитися до такої допомоги», – сказав Володимир Зеленський.

Конкурс серед вчителів та школярів на розробку настільної гри. Приз – ноутбук.

Конкурс серед вчителів та школярів на розробку настільної гри оголосила громадська спілка «Освіторія» разом з Програмою «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Участь можуть взяти команди з учителів та учнів 7-11-х класів, які цікавляться питаннями громадянської освіти.

На вчителів-переможців чекають:

  • І місце – потужний ноутбук;
  • ІІ та ІІІ місця – сучасні планшети.

Учні трьох команд-переможців також отримають корисні гаджети — фітнес-трекери або навушники.

У час, коли настають глобальні зміни, як ніколи раніше відчувається значення громадянського суспільства, розуміння прав та обов’язків, активності й залученості кожного громадянина країни.

Саме тому організатори конкурсу розшукують вчителів громадянської освіти, права та історії, які викладають у 7-11-х класах та готові разом з учнями створити інтерактивну навчальну гру для розвитку громадянських компетентностей учнів.

Гра має навчати поваги до прав і свобод людини, громадянської культури та культури демократії, культури здорового способу життя, екологічної культури, дбайливого ставлення до довкілля, критичного мислення, комунікаційної обізнаності тощо.

Якщо ви готові випробувати свої сили, ваші наступні кроки:

  1. Зберіть групу до 5 учнів 7-11-х класів + вчитель-наставник.
  2. Зареєструйте команду до 22 квітня за посиланням.
  3. Прослухайте вебінар від гуру створення настільних ігор, яка розкриє всі секрети (про вебінар повідомимо додатково).
  4. Розробіть власну неповторну гру та надішліть її нам в електронному форматі до 4 травня на адресу: gtp@osvitoria.org.
  5. Увійдіть у ТОП-3 найкращих, виграйте подарунки та отримайте свою гру! Найкращі ігри поширять серед шкіл по всій Україні. Переможців оголосять 23 травня.
  6. Святкуйте в колі однодумців та обмінюйтесь креативними ідеями.
Ігри команд-переможців опублікують в онлайн-журналі «Освіторія.медіа». Переможців також очікує захоплива edutainment-програма від «Освіторії».

У разі питань, будь ласка, звертайтесь до менеджерки проєкту Ольги Нагорнюк.
Тел.: +380964365634; e-mail: nov@osvitoria.org.

РУСЛАН ГУРАК: ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ – ЦЕ ВИКЛИК ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

13 квітня 2020 року голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК презентував освітню політику Служби під час загальнонаціонального карантину на антикризовому національному онлайн-ЕдКемп 2020 – Тримай п’ять, освіто!

У ході онлайн-спілкування Руслан ГУРАК приділив велику увагу питанню дистанційного навчання, оскільки його організація стала справжнім викликом для української освіти.

«Державна служба якості освіти з метою вдосконалення організації дистанційного навчання в школах провела опитування учасників освітнього процесу. Загалом участь у ньому взяли понад 180 000 респондентів: 100 000 батьків, 40 000 учнів, 37 000 вчителів та 3 343 керівників шкіл. За результатами анкетування 50 % учнів 9-11 класів подобається навчатися дистанційно. Також більшості школярів все ж таки бракує «живого» спілкування з учителями, однолітками», – повідомив голова Держслужби якості освіти.

Основною проблемою під час пандемії, яка виникає у процесі дистанційного навчання, 60% батьків відмітили важкість у мотивації дитини до навчання, 5 % відповіли, що складність полягає у відсутності будь-яких ґаджетів.

Очільник Служби поінформував, що 79 % вчителів-респондентів вважають, що для підвищення якості онлайн-навчання учнів їм потрібно вдосконалити методику організації освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання. В умовах карантину 46 % педагогів витрачають значно більше часу на підготовку до проведення навчальних занять.

«Найскладнішим у процесі реалізації дистанційного навчання в час пандемії є налагодження зв’язку з учнями, про це повідомили 72 % директорів. При цьому 57 % вперше зіткнулися з використанням технологій онлайн-навчання», – зазначив Руслан ГУРАК.

Наприкінці онлайн-конференції ЕдКемп голова Державної служби якості освіти відповів на актуальні запитання учасників заходу, подякував всім за конструктивний діалог та побажав усім бути здоровими.

 

 

Вчителі підуть у відпустку після оформлення документації на кінець року

Учителі, які не будуть задіяні у процесі видачі документів про освіту випускникам шкіл, зможуть піти у відпустку за звичайним графіком.

Про це, під час участі в Онлайн конференції «EdCamp 2020», сказала в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

За її словами, вчителі зможуть вийти у відпустки після оформлення усієї необхідної документації, що пов’язана із традиційним завершенням навчального року.

«Зараз важко прогнозувати ситуацію, але якщо ми говоримо про те, що навчальний рік завершиться у традиційні дати, то учителі які не задіяні у видачі документів випускникам, можуть йти у відпустку після того, як оформлять необхідні документи, проведуть річне оцінювання учнів, закінчать оформлення шкільної документації», – сказала Мандзій.

Разом з тим вона наголосила, що учителі які братимуть участь у видачі випускникам документів про освіту мають пов’язати ці процеси: процес відпустки і процес оформлення документів випускникам.

Вона повідомила, що учителі зможуть оформити відпустки у межах структури навчального року, яка була затверджена кожною школою.

«Відпустки будуть точно», – наголосила в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

Як на карантині вести класні журнали?

Про це, під час участі в Онлайн конференції «EdCamp 2020», розповіла в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

На запитання: “Як на карантині вести журнали? Чи треба записувати зміст уроків? Як буде відбуватись там оцінювання?” 

Любомира Мандзій відповіла: “Ми рекомендували освітянам, поки є карантин, вести свої записи, нотатки. А вже після закінчення карантину, заповнити класні журнали. Цієї позиції ми далі тримаємось. Коли ми будемо готувати листа про річне оцінювання, там буде обов’язково вказано, як заповнювати вам журнали. Цей лист буде до кінця тижня”

Також вона наголосила: “Але прошу, стримайтесь будьласка зараз у заповненні класних журналів. Зможемо це зробити згодом!”