Daily Archives: 18/04/2020

Навчальний рік в Україні почнеться з перевірок знань школярів, – наказ МОН

Наступний навчальний рік в Україні розпочнеться для школярів з перевірок знань. Міністерство освіти та науки надіслало школам листа, в якому порадило провести “вхідне оцінювання”, щоб зрозуміти, які знання є у школярів. Також школи мають суттєво збільшити кількість уроків, щоб надолужити пропущене на карантині.

У своїй заяві МОН рекомендував школам організувати освітній процес на карантині, не перевантажуючи учнів фізично, ментально та емоційно. Для цього викладачі мають скласти зручний графік перевірочних робіт та усних відповідей. Заповнювати шкільні журнали викладачам дозволили вже після рішення Кабміну про послаблення карантинного режиму.

Як зазначає міністерство “основною метою оцінювання учнів в умовах дистанційного навчання є не перевірка знань та оцінювання, а забезпечення зворотного зв’язку вчителя з учнями”. Для цього викладачам дозволили надавати креативні завдання та проєкти.

Проведення дистанційних уроків на карантині МОН пропонує через програми Googleclassroom, Naurok, Moodle, Skype, Zoom та у закритих групах соцмереж.

Для тих учнів, що хворіють або перебувають на самоізоляції, школи мають організувати індивідуальні консультації.

Окрім цього, МОН надало рекомендацію не проводити у цьому навчальному році “масові заходи із залученням учасників освітнього процесу”, таких як випускні та шкільні дзвоники. Оформлення табелів та атестатів шкільні заклади мають до 15 червня.

Лист Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2020 р. №1/9-213 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року»

Де й що подивитися онлайн під час карантину

Коронавірус змусив культурне життя переміститися в інтернет. Розповідаємо, як послухати відомих музикантів і подивитися на світові шедеври, не встаючи з дивану.

Сікстинська капела в смартфоні

Поціновувачі образотворчого мистецтва мають можливість заглянути в багато музеїв світу та відвідати виставки, використовуючи комп’ютер, планшет або смартфон. На платформі Google Arts and Culture, створеній у співпраці зі 120 музеями в різних країнах, можна відвідати Пергамський музей у Берліні, ближче познайомитися з творчістю Фріди Кало або детально розглянути картину “Дівчина з перловою сережкою” Яна Вермеєра.

На платформі Google Arts and Culture можна відвідати Пергамський музей у Берліні

На платформі Google Arts and Culture, створеній у співпраці зі 120 музеями в різних країнах, можна відвідати Пергамський музей у Берліні

В інтернеті також можна здійснити віртуальну екскурсію Сікстинською капелою й оцінити фрески Мікеланджело, а також прогулятися іншими музеями Ватикану.

Паризький Лувр також зачинений для відвідувачів, але запрошує подивитися на свої експонати в режимі онлайн – абсолютно безкоштовно й без черги. На таких же умовах можна заглянути до музеїв Відня.

Бієнале сучасної фотографії – найбільший німецький фестиваль такого роду, що проходить у Людвіґсгафені, Мангеймі й Гейдельберзі, також переніс свій виставковий простір в інтернет.

Організатори запланованого на середину березня і скасованого через коронавірус ярмарку Art Basel в Гонконзі створили альтернативний майданчик Online Viewing Rooms, де після реєстрації можна ознайомитися з двома тисячами творів мистецтва.

Для любителів класичної музики

Берлінський філармонічний оркестр – один із найкращих у світі. Зараз послухати видатних музикантів можна завдяки безкоштовному стрімінгу. На платформі Digital Concert Hall розміщено понад 600 концертів, записаних за останні десять років роботи оркестру. Понад десять із них – під керівництвом диригента Кирила Петренка. На сайті потрібно зареєструватися. Безкоштовний сервіс доступний поки до 31 березня.

Берлінська державна опера склала свій онлайн-репертуар на період до 19 квітня. На сайті опери можна знайти посилання на відео за запитом. Також концерти можна послухати в Youtube або на сайті медіакомпанії rbb, яка запрошує виконавців і робить відео- і радіозаписи для слухачів вдома.

Берлінський філармонічний оркестр на сайті Digital Concert Hall

Берлінський філармонічний оркестр на сайті Digital Concert Hall

Музиканти Баварської державної опери, крім безкоштовних записів, пропонують раз на тждень по понеділках “відвідати” живі концерти. У відповідь просять робити добровільні пожертви на підтримку колег-фрилансерів, у яких через скасування культурних заходів зараз немає ніяких доходів. “Театр, у якому не можна грати, не існує”, – підкреслив генеральний директор опери Ніколаус Бахлер (Nikolaus Bachler).

Поп- та рок-концерти у вітальні

Відомий німецький піаніст Ігор Левіт наживо транслює безкоштовні концерти в Twitter під ніком @igorpianist. За рояль він сідає майже щодня о 19 годині – в концертному залі в Мюнхені або у себе вдома. “Я раніше не усвідомлював, наскільки музика допомагає вижити. Все сприймається по-іншому. Це те, що підтримує світло всередині мене”, – пише піаніст у своєму акаунті.

Приватні концерти для віртуальної публіки дають також відомі поп- і рок-музиканти. Наприклад, Джеймс Блант два тижні тому виступив у порожньому залі Ельбської філармонії в Гамбурзі, а фронтмен Coldplay Кріс Мартінграє для слухачів з Instagram у себе вдома.

Берлінські нічні клуби на платформі Unitedwestream створили спільну пропозицію для тих, хоче зануритися в клубну атмосферу, не виходячи з дому. Сервіс безкоштовний, але можна зробити пожертвування.

 

DW