Daily Archives: 24/04/2020

Помилки дистанційного навчання

Дізнайтеся, чого не варто робити вчительці під час дистанційного навчання.

Дистанційне навчання – це новий формат, тому тут неможливо без помилок, переконана вчителька української мови та літератури Анастасія Бречко. Головне – вчасно зробити роботу над помилками й змінити свою систему. Тому записала на своєму YouTube каналі відео, в якому поділилася власним досвідом. Ось, що вона порадила всім вчителям, які щосили намагаються приборкати хижого звіра під назвою “дистанційне навчання”.


“Друзі, не все буває ідеально. Карантин і дистанційне навчання застали нас зненацька. А тому зараз головний метод у моїй роботі – метод спроб і помилок. Тому, вчителі, не повторюйте моїх помилок у своїй роботі.

  • Не давайте завдання з підручника

Бо учні все спишуть. Звісно, будуть добросовісні учні, десь 20 із 75. Але спокуса списати з ГДЗ – дуже велика. Не спокушайте.

І не сподівайтеся, що вони все виконають без нагадувань.

У них купа комп’ютерних ігор і можливість спати пів дня. Ну ви б хіба віддали перевагу метематиці? Складіть таблицю, де будете позначати, що вони виконали, а що ні, і надсилайте батькам. А тоді просто насолоджуйтеся і спостерігайте за тим, як вони активізуються після того, як батькам надіслано повідомлення з їхніми невиконаними завданнями.

  • Давайте чіткі правила

Напишіть, в якій формі  і о котрій годині учні можуть надсилати вам завдання. Якщо ви це не скажете – вони будуть писати навіть вночі. Я не жартую. Діти знайдуть вас всюди.

Налаштуйте їх, що дистанційне навчання – це не канікули. Нагадуйте про це кожного дня. Батькам, учням, навіть собі. Бо дуже важко налаштуватися на навчання та працю, коли на тобі піжама.

  • Опановуйте онлайн-ресурси з завданнями та іграми

Якщо просто задавати їм завдання і просити надсилати їх фотографію зошита – рано чи пізно у вас вилізуть очі. Як показує досвід, діти люблять робити ці фото в темному приміщенні, перевернутим догори ногами телефоном, і ще й щодуху його трясти.

Здається, що діти десь таємно домовляються і змагаються, хто гіршої якості надішле фотографію вчителю. Сервіси будуть автоматично перевіряти їхні роботи. Перекладіть це на плечі штучного інтелекту і не псуйте свій зір.

  • Не намагайтеся охопити всю програму

Багато тем повторюється з класу в клас і ви зможе поглибити ці знання пізніше. Зараз найбільша цінність – психологічне та фізичне здоров’я. У людей, які знаходяться в стані стресу, слабкий імунітет. Не створюйте стрес учням і не стресуйте також.

Бережіть себе і не бійтеся помилятись. Бо не помиляєтсья той, хто нічого не робить.”

Організація роботи закладів дошкільної освіти під час карантину, – рекомендації МОН

Лист Міністерства освіти і науки України від  23 квітня 2020 р. № 1/9-219 “Щодо організації роботи закладів  дошкільної освіти під час карантину”.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) всім учасникам освітнього процесу необхідно дотримуватися протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину.

Згідно із частиною першою статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

У зв’язку із зазначеним та керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), наказом МОН від 16.03.2020 за № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», керівникам закладів дошкільної освіти необхідно було видати накази про встановлення режиму роботи працівників закладу (як педагогічних, так і непедагогічних), встановивши заходи з виконання працівниками освітньо- педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обов’язкам працівників, визначити особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму).

В межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

В умовах карантину варто налагодити тісну взаємодію із батьками вихованців. Зокрема, пропонуємо розробити рекомендації та проводити консультації з батьками вихованців щодо організації освітньої діяльності вдома, розпорядку дня, харчування дитини тощо. Зазначену комунікацію можна організувати за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти тощо.

Крім того, слід розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу освіти.

При цьому наголошуємо, що Міністерством освіти і науки створено окремий ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», який містить перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку, поради батькам дітей, рекомендації для занять та іншу корисну інформацію. Ознайомитись із матеріалами можна за посиланням http://mon-covid19.info/dytiachi-sadky.

Також звертаємо вашу увагу, що діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається, як правило, на навчальний рік (з 1 вересня до 31 травня) та оздоровчий період (1 червня до 31 серпня). Якщо у зв’язку із епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року продовжуватись не буде. Також просимо утриматися від масових заходів, пов’язаних із закінченням навчального року.

Про умови та оплату праці працівників закладів освіти в умовах карантину повідомлялося у спільному листі Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 17.03.2020 за № 1/9-162/02-5/202.

Просимо довести зазначену інформацію до відома органів управління освітою, педагогів, батьків дітей дошкільного віку.

Лист Міністерства освіти і науки України від 23 квітня 2020 р. № 1/9-219 «Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину»

Школярі «заражаються» депресивним станом від своїх учителів

Учені з Університету Британської Колумбії довели, що не тільки психологічна обстановка в сім’ї впливає на настрій дитини. Виявляється, стрес у дітей безпосередньо залежить від емоційного стану вчителів, які втомлюються від викладання у величезних класах. 

Школярі, чиї педагоги потерпають від так званого синдрому емоційного вигорання, також відчувають сильний стрес. Таких висновків дійшли учені, взявши зразки слини у вихованців 4-7 класів для визначення рівня гормону стресу кортизолу. Проаналізувавши результати лабораторних досліджень, науковці з’ясували, що на настрій школярів впливає емоційний стан викладачів.

Вигорання вчителів відбувається через брак фінансової підтримки держави та несприятливі умови роботи. В особливій зоні ризику перебувають класні керівники. Через велике навантаження вони ведуть заняття в постійному нервовому напруженні, що позначається і на школярах, які, як вважають учені, «заражаються» депресивним станом від своїх педагогів.

За матеріалами  unionnews.ru

Дати проведення ЗНО-2020

Терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році залежать від тривалості карантину в Україні.

У разі якщо карантин завершиться не пізніше початку червня – основну сесію ЗНО буде проведено орієнтовно 25 червня – 17 липня. У такому випадку результати ДПА та ЗНО учасники отримають до 31 липня.

Якщо ж карантин триватиме до початку серпня, основна сесія ЗНО відбудеться орієнтовно 17 серпня – 4 вересня. Результати буде оприлюднено до 17 вересня.

Проведення додаткової сесії ЗНО у 2020 році заплановано на 28 липня – 11 серпня, якщо карантин звершиться у червні. В іншому випадку додаткову сесію буде організовано протягом 22 вересня – 6 жовтня.

Дати пробного ЗНО також залежать від тривалості карантину. Після завершення карантину всі зареєстровані учасники зможуть у звичному форматі пройти пробне ЗНО. Наразі на розгляді варіанти проведення пробного ЗНО у червні або ж у першій половині серпня.

Наголошуємо: у 2020 році ЗНО обов’язково відбудеться. Формат і процедура його проведення не зміняться.

Український центр оцінювання якості освіти