Daily Archives: 25/04/2020

МОН відмовилось звільняти випускників від ДПА

Бінго! Це сталося! МОН відповіло на питання, які йому ставить кожен у нашій країни подумки і ставить публічно, обговорює на форумах і в группах. Усіх хвилює, чому МОН не виконує вимоги закону та не скасовує державну підсумкову атестацію для всіх учнів, чому всі ті, хто закінчує здобувати повну загальну середню освіту, наражатимуться на смертельну небезпеку, чому учні ПТУ, студенти коледжів, технікумів будуть позбавлені повноцінних канікул. МОН ніяк не може визначитись з датою закінчення навчального року. Може, це буде серпень, а може й вересень, адже лише після ДПА рік вважається закінченим. Виявляється, усе геніально і просто: у цьому немає доцільності. Саме так написано на сайті міністерства. Немає доцільності скасовувати ДПА, немає доцільності дотримуватись законів.

Чиновники МОНУ, отримуючи захмарні зарплати, давно забули, а може і не знали, що є лише виконавцями освітнього запиту суспільства і мають виявляти, а не декларувати людиноцетричність та детоцетричність. Отримуючи абсолютно обгрунтований запит суспільства на скасування ДПА-2020, вони мають його виконувати, а не знущатися над усіма учасниками освітнього процесу, наражаючи їх на смертельну небезпеку

Нагадаю, відповідно до законодавства, навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня. Також до 1 липня учні 11 класів та спудеї 2 курсів коледжів, технікумів, училищ проходять державну підсумкову атестацію. До повноважень МОН належить визначати предмети, форми, строки проведення цих атестацій. При цьому в пункті 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації зазначено, що «здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України або місцевих органів управління освітою».

Невже чинуші від освіти вважають, що оприлюднивши анонімну відповідь на сайті, вони зняли напругу в суспільстві? Ні, шановні, звісно, що ні. Зараз випускають своїх дітей ті, хто був дітьми у 80-х і кого в травні 1986 року Щербицький та Шевченко вивели на демонстрацію, ті, кого злочинні партократи опромінювання Чорнобильської радіацією, ті, хто не позбудеться цієї радіації ніколи. Тепер, через 34 роки після Чорнобильської трагедії, в умовах надзвичайної ситуації в країні, в умовах світової пандемії ви збираєтесь вчинити чергову наругу над молоддю? Ні, не вийде!

Ви, монівські держслужбовці, самі написали Положення про ДПА, в якому і передбачили свої дії під час надзвичайної ситуації. Там немає жодного слова про те, що хтось з вас буде розмірковувати про доцільність чи недоцільність, там чітко зазначено: звільняє від ДПА. Вам здається, що ви закрили питання. Думаю, що ні.

Державна підсумкова атестація стосується понад 300 тисяч українських родин. Усіх, хто закінчує здобуття загальної середньої освіти в цьому році, МОН мало би звільнити від ДПА. Але не хоче пані Мандзій виконувати те, що має виконати міністерка освіти. То, що ж робити? Невже 300000 школярів та спудеїв не можуть побороти свавілля однієї особи? Звісно, що можуть.

Потрібно написати два звернення. Перше звернення кожен школяр, спудей має написати до освітнього омбудсмена, заповнивши електронну форму ( https://zvernennya.eo.gov.ua/open.php ). Освітній омбудсмен – це уповноважена особа КМУ, який захищає освітні права кожного. Звернення може бути приблизно таким: «Я є особою, яка в 2020 році закінчує здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідно до рішення уряду по всій країні оголошена надзвичайна ситуація, а згідно з пунктом 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, за таких умов відбувається звільнення від прохождення ДПА. На жаль, МОН України, на своєму сайті оприлюднило повідомлення, що не вважає за доцільне дотримуватись приписів Положення про ДПА і відмовляється звільнити учнів від проходження підсумкого оцінювання. У зв’язку з цим, прошу Вас сприяти звільненню мене та всіх здобувачів повної загальної середньої освіти від проходження ДПА.»

Друге звернення потрібно надіслати до Міністерства освіти і науки через е-форму
https://mon.gov.ua/…/zvernennya-groma…/elektronne-zvernennya ). Текст звернення може бути приблизно такий: «Я є учнем (студентом) ____ класу (групи) (назва закладу) і у 2020 році закінчую здобувати повну загальну середню освіту. Відповідно до рішення уряду по всій країні оголошена надзвичайна ситуація, а згідно з пунктом 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, за таких умов відбувається звільнення від прохожденья ДПА. У зв’язку з цим, прошу звільнити мене від проходження ДПА.»

Народна мудрість каже: «Під лежачий камінь вода не тече»! Треба витратити 20 хвилин часу і відправити звернення. Не відкладай це на завтра! Дій вже зараз! Здоровий глузд і закон переможе! Здоров’я усім! Тримаймося! Усе буде добре! Бережімо себе!

P.S. Друзі! Я вірю, що МОН дослухається до здорового глузду та скасує ДПА-2020 для всіх. А Ви вірите в це?

Що ще потрібно зробити, щоб примусити МОН дотримуватись законів?

 

 

Володимир Онацький

Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. 

В Україні запрацює міжнародна освітня онлайн платформа

Україна стане однією з перших трьох країн світу, в яких запрацює Learning Passport – глобальна освітня онлайн-платформа, яку запускають ЮНІСЕФ та Microsoft. Планується, що онлайн сервіс запрацює вже у травні 2020 року.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Платформа Learning Passport є результатом партнерства між ЮНІСЕФ, Майкрософт і Кембриджським університетом.

Від початку вона була розроблена для дистанційної онлайн-освіти дітей біженців та переселенців, а її запуск було заплановано на 2020 рік. Однак функціонал ресурсу значно розширили, щоб допомогти у навчанні дітям та молоді на дистанційному навчанні, яке було запроваджено через спалах COVID-19.

Контент платформи для українських дітей та молоді буде доступний у травні 2020 року. Він включатиме онлайн-книжки, відео а також додаткову підтримку для батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби.

За словами виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієтти Фор, школи зараз закриваються, а діти стають ізольованими, відчувають страх і тривожність – наслідки цієї пандемії впливають на дітей у всьому світі.

«Ми повинні об’єднатися та взяти до уваги всі можливі способи, щоб допомогти нашим дітям пройти через ці важкі часи. З нашими давніми партнерами, такими як Майкрософт, ми можемо швидко надати дітям та молоді інноваційні та придатні до адаптації рішення. Адаптація платформи Learning Passport – це нагадування про те, як багато ми можемо досягти для дітей разом з нашими партнерами у часи, коли криза поглиблюється на глобальному рівні», – зазначила Генрієтта Фор.

За останніми даними ЮНЕСКО, 1,5 млрд учнів та студентів у 190 країнах відчувають на собі наслідки закриття шкіл. Зараз всі країни, де навчальну програму можна викладати дистанційно, зможуть організувати онлайн-навчання для дітей та молоді, в яких є необхідне обладнання вдома.

Для кожної країни платформа надає онлайн-ресурси навчальної програми та додаткові матеріали рідною мовою. Ці матеріали відібрано експертами, щоб найкращим чином забезпечити потреби учнів та викладачів.

Мовний танець, або Як розмовляти з дитиною, щоб вона стала успішною?

Як часто ви розмовляєте з дитиною? Про що говорите? Проста ваша мова чи складна? Виявляється, від цього багато в чому залежить, яких успіхів дитина досягне в майбутньому.

Усі ми розмовляємо зі своїми дітьми. Питання в тому, про що і як. Відомі дитячі психологи Бетті Харт (Betty Hart) і Тодд Ріслі (Todd R. Risley) свого часу виділили два типи спілкування батьків з дітьми.

1456729606_kapriznyj_rebenok_2«Одягни куртку», «ходімо гуляти» «не чіпай!» – це «ділова мова». Якщо батьки обмежуються лише цим, таке спілкування стримує когнітивний розвиток дитини. А якщо ми розмовляємо з дитиною на різні теми, не спрощуючи своєї мови, тобто вибудовуємо бесіду двох повноправних учасників, створюємо такий собі «мовний танець», то сприяємо розвитку її когнітивних здібностей і мовної компетентності. Як довели Бетті Харт і Тодд Ріслі, словниковий запас таких дітей значно більший, ніж у тих, із ким батьки спілкуються суто функціонально.

Відкриття Харт і Ріслі започаткували безліч нових досліджень у цій сфері. Так, у 2006 році група американських психологів поставила експеримент, у якому матері повинні були обговорювати з дітьми різні події. При цьому мали ставити дітям запитання так, щоб сфокусувати увагу на певних деталях події (наприклад, «Що ми робили в гостях у бабусі?»). Як виявилося, після таких обговорень діти краще пам’ятали події і до того ж використовували більше стратегій запам’ятовування.

Не менш важливо для дитини, коли батьки відкрито розповідають про свої бажання та вподобання. У цьому разі, як свідчить недавнє дослідження, навіть у маленьких дітей розвивається здатність бачити ситуацію очима іншої людини. А це надзвичайно важливий чинник для розвитку соціальної компетентності.

samoocenka3Крім того, щоденні розмови і неформальна взаємодія батьків з дитиною встановлюють і підсилюють їхній емоційний зв’язок, що, своєю чергою, допомагає дитині краще сприймати, поважати і засвоювати цінності, якими керуються старші.

Здатність батьків тонко відчувати і відгукуватися на потреби дитини теж дуже важлива. Як показало дослідження, проведене в 2019 році групою американських психологів, якщо мати була чуйною до малюка, то згодом він був успішнішим у навчанні, а його соціальна компетентність була вищою, ніж у дітей, позбавлених такої пильної уваги.

Читайте також: Йога для дітей: вправи в малюнках для найменших

Також, за деякими дослідженням, теплі стосунки з батьками допомагають дитині виробляти навички, що згодом знадобляться їй уже на роботі. Це, наприклад, уміння ефективно взаємодіяти з людьми та вирішувати конфлікти, а, крім того, впевненість у собі, що дає змогу людині бути гнучкою у побудові своєї кар’єри, не боятися пробувати нові варіанти й усвідомлено змінювати сферу діяльності.

За матеріалами MyFORMAT