Daily Archives: 02/06/2020

Школи можуть закуповувати документацію без свідоцтв про її відповідність педагогічним вимогам

Відтепер обов’язкова ділова документація для закладів загальної середньої освіти не повинна супроводжуватись свідоцтвом про її відповідність педагогічним вимогам. Таким чином, школи отримали можливість закуповувати документацію, яка не має таких свідоцтв. Відповідні наказ і лист-роз’яснення оприлюднено на сайті МОН.

«Скасування таких свідоцтв – ще один крок до розвитку автономії шкіл та дебюрократизації управлінських процесів, що закладено у Законі “Про повну загальну середню освіту”. Так школи матимуть більше можливостей вести ефективну операційну діяльність», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

Відтепер учасники конкурсних торгів на закупівлю школами обов’язкової ділової документації за кошти державного і місцевих бюджетів більше не мають обов’язково подавати свідоцтво про її відповідність педагогічним вимогам.

Відповідно, Інститут модернізації змісту освіти не видаватиме нових свідоцтв «Використання в закладах освіти України дозволяється».

Новація стосується наступних документів:

 • класні журнали для 1-4 та 5-11 класів;
 • табелі навчальних досягнень учнів 2-4 та 5-11 класів;
 • особова справа;
 • алфавітна книга запису учнів;
 • книги наказів з основної діяльності та з кадрових питань;
 • книга обліку і видачі свідоцтв та додатків до свідоцтв про базову загальну середню освіту;
 • книга обліку і видачі атестатів та додатків до атестатів про повну загальну середню освіту, Срібних і Золотих медалей;
 • книга записів наслідків внутрішнього контролю;
 • журнал обліку пропущених і замінених уроків;
 • журнал групи продовженого дня;
 • книга протоколів засідання педагогічної ради;
 • бланк протоколу державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.

Згідно із Законом «Про повну загальну середню освіту», організація документообігу в закладі загальної середньої освіти належить до обов’язків керівника закладу.

Читайте також: Кандидати у директори шкіл проходитимуть тестування

Загальні вимоги щодо роботи з документами у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти містить відповідна Інструкція з діловодства у закладах загальної середньої освіти.

 

Відеоінструкція для учасників пробного ЗНО-2020

Український центр оцінювання якості освіти підготував відеоінструкцію щодо безпечного проходження пробного тестування в умовах епідемії коронавірусу.

У відео співробітники УЦОЯО закликають учасників пробного тестування дотримуватись рекомендацій медиків та не наражати себе та інших на небезпеку, слідкувати за самопочуттям перед тестуванням, залишатись вдома за наявності симптомів ГРВІ.

Також команда центру оцінювання просить не забувати користуватись засобами індивідуального захисту, дотримуватись правил соціального дистанціювання та виконувати інші вимоги часу, що стали обов’язковими під час карантинних заходів.

Читайте також: Дистанція, інструктори на заміну. Як пройде пробне ЗНО?

Уряд запрошує до співпраці у створенні сайту для дітей

1 червня з нагоди Дня захисту дітей відбулася перша онлайн-зустріч для обговорення ідеї створення нового урядового сайту для дітей та молоді і налагодження партнерства між державними та недержавними організаціями в процесі його розроблення.

Відкриваючи зустріч, перший заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів Олександр Ярема наголосив, що захист і розвиток потенціалу дітей – важливий пріоритет для Уряду. Він підкреслив, що саме до Дня захисту дітей проведено спеціальне засідання Уряду «Разом заради дітей», під час якого Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та члени Кабінету Міністрів приділили значну увагу питанням безпеки дітей і створенню благополучних умов для їх виховання (детальніше – за посиланням).

Олександр Ярема також зазначив, що останніми роками багато заходів спрямовувалися на те, щоб комунікувати з дітьми та молоддю офлайн (екскурсії Будинком Уряду, стажування в Секретаріаті Кабінету Міністрів та органах виконавчої влади, програма «Державотворець» та ін.). «Сьогодні важливо подивитися на цю комунікацію і з іншого боку – використати онлайн-інструменти для того, щоб розказати дітям та молоді про місце Уряду у системі органів державної влади, його функції та особливості роботи, права громадян і можливості їх комунікації з органами виконавчої влади», – підкреслив він.

До першої робочої онлайн-зустрічі, організованої Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, долучилося широке коло представників різних державних і недержавних організацій: МОН, Мінмолодьспорту, студії «Вінтаж», Асоціації «IT Ukraine», журналу «Пізнайко», газети «Сучасна освіта України», ГО «Вікімедіа Україна», Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», Київського університету ім. Б. Грінченка, Київського палацу дітей та юнацтва, Фонду «Східна Європа», ЮНІСЕФ в Україні та проекту «U-Report» ЮНІСЕФ в Україні, проекту eSkills Network програми EU4Digital в Україні та ін.

Учасники обговорили пропозиції щодо контенту урядового сайту для дітей та молоді, його поділу за віковими категоріями, а також можливості співпраці з Секретаріатом Кабінету Міністрів, зокрема входження до робочої групи, що працюватиме над створенням сайту (розроблення програмного забезпечення, напрацювання контенту та ін.).

Розроблення нового урядового сайту для дітей та молоді буде максимально відкритим. Експерти, представники інститутів громадянського суспільства, закладів освіти, спеціалізованих ЗМІ, IT-компаній, міжнародні партнери можуть долучитися до відповідного процесу. Для цього пропонуємо звертатися на адресу: zotsenko@kmu.gov.ua, зазначивши контактні дані та коло питань, над якими буде цікаво працювати в рамках робочої групи.

 

Читайте також: Освітні програми будуть профінансовані. Кабмін зберіг видатки на освіту