Daily Archives: 18/06/2020

Рада прийняла законопроект про скасування обов’язкового ДПА

Докмуент принялив першому читанні і в цілому.

Верховна Рада прийняла президентський законопроект №3669 “Про внесення змін у деякі закони України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року”. За документ у першому читанні проголосували 356 депутатів. Докмуент в цілому підтримали стільки ж парламентаріїв.

 

Також депутати проголосували за негайне підписання документа главою парламенту Дмитром Разумоквим. Таке рішення підтримали 358 народних депутатів.

Зокрема, проект закону пропонує звільнити в цьому році випускників шкіл від обов’язкової державної підсумкової атестації. При цьому випускники можуть пройти підсумкову атестацію, у тому числі і у формі ЗНО, за власним бажанням.

Водночас законопроект не скасовує проведення зовнішнього незалежного тестування.

Також у документі йдеться про те, що тривалість навчального року в навчальних закладах встановлюється спеціальним законом. Однак, якщо учасникам освітнього процесу заборонять відвідувати навчальні заклади на період здійснення заходів щодо запобігання виникнення та поширення коронавірусу, передбачених карантином, то дата початку та / або закінчення відповідного навчального року (років) може визначатися Кабінетом міністрів України.

Профільний комітет Ради не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти

Парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки, але рекомендував парламенту розглянути це питання на засіданні.

Про це розповіла нардеп “Голосу” Інна Совсун.

“Комітет ухвалив дуже цікаве рішення. Комітет не виніс рішення рекомендувати його на посаду міністра освіти і науки, зате комітет виніс рішення рекомендувати в залі визначатися”, – сказала Совсун.

За призначення Шкарлета на посаду міністра проголосували 4 члени комітету, 2 виступили проти, ще 6 утрималися.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запропонував Верховній Раді призначити міністром освіти і науки ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета.

 

Джерело