Як зацікавити дитину у вивченні англійської мови
Опубліковано: 14.01.2022

Без англійської в сучасному світі нікуди. Її знання відкриває перед кожним великі перспективи. Але ось змусити дитину вчити мову буває непросто. Батьки та їхні діти у процесі вивчення мов стикаються з низкою труднощів та непорозумінь, які заважають працювати ефективно. Насправді ж діти можуть навчатися із задоволенням та інтересом, головне – правильно їх мотивувати.
Як же зацікавити дитину вивчати англійську? Як зробити так, щоб вона сама захотіла опановувати мову? Своїм досвідом діляться викладачі онлайн-школи англійської Студіком.

Що негативно впливає на процес навчання мови

 1. Особиста антипатія до вчителя та предмета
  Думка батьків щодо чогось має величезний вплив на дитину: ставлення дорослих до вчителя та англійської безпосередньо відбивається на ній. Якщо ви твердо впевнені, що вивчати іноземні мови просто необхідно, а вчитель – цікава особистість і добрий педагог, то й дитина матиме бажання вчитися. Але коли ви самі негативно налаштовані до вчителя та його предмета, не чекайте на цьому терені великих успіхів від своєї дитини.
  Діти копіюють поведінку та слова своїх батьків. Демонструйте свій інтерес до англійської, позитивно висловлюйтеся про вчителя, і ваше чадо з радістю вивчатиме мову.
  Як покращити ситуацію
  Не можна різко змінювати свою думку та ставлення до вчителя, його методики та предмета. Дитина може запідозрити недобре і просто не повірить вам. За кожної зручної можливості пояснюйте, що у сучасному світі важко обійтися без іноземної мови: багато високооплачуваних професій вимагають знання англійської; під час закордонних подорожей не доведеться пояснювати свої потреби жестами та мімікою.
  Потрібно також розповісти дитині про великі можливості, які будуть доступні їй, виходячи з її інтересів. Якщо вчитель не викликає у вас довіри, можете просто пошукати іншого, який володіє сучасними методиками та зможе зацікавити. Існує також багато мовних курсів, призначених для дітей різних вікових категорій, де предмет викладається у формі гри. Вибір за вами.
 2. Неправильно поставлена мета
  Навіщо дитині вчити англійську? Дорослі добре розуміють, що знання іноземних мов дає багато шансів знайти престижну роботу, але для маленьких дітей це не буде важливим аргументом. Правильна постановка мети – важливий аспект мотивування малюка до вивчення мов.
  Старшокласникам легше пояснити, як знання англійської допомагає у житті, які відкриває перспективи подальшого розвитку. Але для молодших школярів потрібно придумати щось, що більше підходить їм за віком та інтересами. Можливо, це буде якось пов’язане з улюбленим заняттям дитини, її захопленням, хобі.
  Як покращити ситуацію
  З якою метою вивчати англійську? Для кожної дитини потрібно знайти індивідуальний підхід, відшукати її особисту мету. Хтось цікавиться мультфільмами, хтось любить читати, хтось із задоволенням подорожує. Знайдіть улюблене заняття дитини та пов’яжіть навчання мови з нею.
  Старшим школярам може бути цікаве спілкування з однолітками з інших країн, перегляд відео або улюблених телепрограм англійською. Те, що викликає захоплення у дитини саме зараз, варто прив’язувати до вивчення англійської мови; віддалені перспективи не створять хорошої мотивації.
 3. Неправильний підхід
  Страх перед батьками, побоювання погрози чи покарання не викликають у дитини бажання займатися англійською. Потрібно зробити так, щоб дитина сама захотіла вчитися. Тільки у цьому випадку є шанс на успіх.
  Як покращити ситуацію
  Позитив породжує позитив і навпаки. Хваліть дитину навіть за невеликі успіхи: це мотивує її досягати кращих результатів у навчанні. Страх покарання не принесе хороших результатів. Шукайте позитивні моменти в усіх ситуаціях!
 4. Нерозуміння
  Усі батьки мріють, що їхня дитина буде відмінником. Але, на жаль, а можливо і на щастя, ідеальних дітей не існує. Люди мають право на помилку, а діти тим більше. Вчитися – це отримувати певні знання, робити помилки та, виправляючи їх, удосконалюватись.
  Допоможіть дитині осягати нові знання, цікавтеся її самопочуттям, її бажаннями, дайте їй час проявити себе, показати свої таланти. Намагайтеся зрозуміти та прийняти будь-які вчинки та побажання вашої дитини.
  Як виправити ситуацію
  Не звинувачуйте дитину, якщо їй щось не вдається. Завжди шукайте справжню причину невдачі: можливо, в якийсь день вона погано почувалася або просто не мала настрою. Не забувайте хвалити дитину, це підніме самооцінку та підкріпить віру у власні сили.
 5. Порівняння не на користь дитини
  Є золоте правило для батьків: дитину можна порівнювати тільки з нею самою; потрібно підкреслювати всі її успіхи та досягнення, тоді вона зможе повірити у себе, розкрити свої таланти та можливості. Кожна дитина індивідуальна. Що вміє один, необов’язково має вміти інший. Порівняння з іншими дітьми знижує самооцінку дитини, у неї опускаються руки та зникає бажання займатися.
  Як виправити ситуацію
  Хваліть дитину за будь-які перемоги. Кожне маленьке вміння – крок уперед. Кожна дитина розвивається своїми темпами. Не можна орієнтуватися інших дітей та їхні успіхи. Порівняння не на користь дитини не мотивуватиме її йти далі, а швидше навпаки – вона взагалі відмовиться від виконання завдання.
  Як допомогти дитині з вивченням англійської мови

Як допомогти дитині з вивченням англійської мови

 1. Демонструйте живий інтерес до предмета. Після кожного заняття питайте, про що сьогодні говорили, що вчили, що сподобалося найбільше, чи були якісь складні моменти. Ваша зацікавленість успіхами дитини змусить її докласти максимум зусиль у процесі навчання. Якщо заняття англійською важливі для вас, це буде викликати інтерес і у дитини.
 2. Знайдіть розумного вчителя. Особисті дані викладача мають велике значення. Учитель має любити дітей, бути в міру суворим, цікаво викладати матеріал. Якщо він не зумів зацікавити дитину та підігріти її бажання вчитися, пошукайте іншого педагога. Заняття повинні приносити дитині не лише користь, а й задоволення.
 3. Процес навчання має бути цікавим для дитини. Викладач повинен використовувати такі завдання під час занять, щоб вони мотивували дитину вивчати англійську. Для маленьких дітей заняття мають відбуватися в ігровій формі. Для старших дітей також потрібні рухові завдання, вивчення віршів, пісень, танці, малювання – всі ці активності здатні посилити інтерес до предмета.
 4. Ігрові завдання. Існує багато навчальних ігор, які допомагають вивчити нові слова та словосполучення.
 5. Правильна література. Книги та підручники з англійської повинні подобатися дитині.
 6. Перегляд мультфільмів. Відеоролики, фільми, мультиплікаційні серіали наблизить дитину до англійської мови. Ба більше, цим способом можна користуватися не лише дітям, а й дорослим.
 7. Пісні та кліпи. Старшокласники з радістю перекладають тексти улюблених виконавців, а молодші дітки із задоволенням слухають дитячі пісеньки.
 8. Використовуйте англійську в житті. Попросіть дитину знайти переклад якогось слова; нехай вона пояснить вам значення певного терміна англійською, нехай зробить покупку в зарубіжному інтернет-магазині тощо.
 9. Спільні заняття. Дитині сподобається грати роль учителя, і вона з задоволенням візьметься вчити вас. Станьте старанним учнем і покажіть правильний приклад.

  Таким чином, мотивувати дітей на вивчення мови може бути непросто, але цілком реально. Використовуйте ці поради на практиці, і на вас неодмінно чекає успіх. Бажаємо легкого та приємного навчання!